Dauguma vyresnio amžiaus žmonių skundžiasi prastu regėjimu, skaitydami nosį pabalnoja akiniais. Luokiškė Regina Barsteigienė sustiprino savo regėjimą vos per mėnesį. Moteris neišleido nė lito, nenaudojo jokių vaistinių preparatų, tiesiog 10 minučių per dieną skyrė akių pratimams.
Verslininkės R. Barsteigienės regėjimas nebuvo prastas, bet skaityti reikėjo su akiniais. Moteris dar jauna, tačiau mano, kad jai, kaip ir kitiems, regėjimas suprastėjo dėl amžiaus.
„Be akinių nemačiau smulkių raidžių, neperskaitydavau užrašų ant kasos aparato kvito ar ledų etiketės“, – pasakoja luokiškė.
Reikalai pakrypo į gerąją pusę, kai moteris pradėjo lankyti jogos užsiėmimus. Juos vedantis mokytojas Remigijus Juška parodė akių pratimus, kuriuos R. Barsteigienė pradėjo savarankiškai daryti namuose – kiekvieną rytą po 10 min.
Kad pratimai yra naudingi akims, verslininkė pastebėjo jau po mėnesio, kai nuvyko į Palangą. „Neįsidėjau akinių, tad nustebau, kad galiu be jų skaityti. Supratau, kad regėjimui padėjo pratimai akims. Nežinau, kaip kitiems, bet aš rezultatą tikrai jaučiu, net pačiai keista“, – teigia pašnekovė.
Moteris dirba parduotuvėje, tad džiaugiasi, kad dabar skaitymas be akinių jai nekelia nepatogumų.
Luokiškė sveikatą puoselėja ir gerdama įvairių sulčių, dilgėlių kokteilius.
Išlepintas vaikas
Jogos mokytojas R. Juška teigia, kad akių baltymai yra panašūs į raumenis: „Raumenys įtempia akies vyzdį arba lęšį ir tuomet mes matome tai, į ką nukreipiame savo žvilgsnį. Kai norime matyti toli – lęšis įtempiamas iki tam tikro dydžio ir matome vaizdą toli. Kai norime matyti arti esantį vaizdą, lęšį įtempiame taip, kad matytume vaizdą iš arti. Tai tarsi fotoaparatas, jo objektyvą sukiojame rankomis, lęšis yra stiklinis, o akies lęšis yra minkštas. Kai nuolatos skaitome, žiūrime į kompiuterio ekraną ar laikome įtemptą žvilgsnį, akies raumuo pavargsta ir nebegali iki tiek, kiek reikia, įtempti akies vyzdžio (lęšio), kad galėtų matyti norimą vaizdą. Tuomet mes užsidedame stiklinį lęšį (akinius) ir matome tai, ką norime matyti. Akies raumuo pripranta ir nebemato reikalo tampytis daugiau, t. y. aptingsta tarsi išlepintas vaikas.“
Pratimai akims
R. Juška rekomenduoja daryti šiuos pratimus akims:
Užmerkti akis ir pailsinti jas apie 0,5–1 min. Atliekant pratimus reikia galvoti apie akis, tai svarbiausia, norint, kad jie būtų veiksmingi.
Žiūrėti į kairę apie 10–30 s ir stengtis matyti vaizdą kairėje. Tiek pat laiko žiūrėti į dešinę. Šį pratimą kartoti 4–5 kartus. Užmerkti, pailsinti akis apie 0,5–1 min.
Žiūrėti aukštyn į ką nors apie 10–30 s. Po to tiek pat laiko žiūrėti žemyn. Kartoti 4–5 kartus, pailsinti akis 0,5–1 min.
Žiūrėti į kampą dešinės apačioje, palaikyti 10–30 s. Po to žiūrėti kairėn į viršų, kartoti 4–5 kartus. Pailsinti akis – užmerkti 0,5–1 min.
Po 10–30 s žiūrėti į kairę apačioje, į dešinę viršuje. Kartoti 4–5 kartus.
Ištiesti nykštį į priekį ir žiūrėti į jį. Tai arti esantis vaizdas, reikia sufokusuoti žvilgsnį ir apžiūrinėti nykštį apie 10–30 s, po to žiūrėti į vaizdą, esantį kuo toliau (apie 10–30 s) 4–5 kartus. Pailsinti akis apie 0,5–1 min.
Atsimerkti, žiūrėti žemyn ir sukti akis pagal laikrodžio rodyklę ratu, kairėn į viršų, dešinėn, žemai ir vėl iš naujo sukti 4–5 kartus, po to į kitą pusę 4–5 kartus. Užmerkti akis.
Suglausti rankų delnus ir juos patrinti taip, kad delnai sušiltų, jais uždengti užmerktas akis taip, kad delnai būtų virš akies obuolio (nespausti akių). Palaikyti apie 1 min. Įsivaizduoti, jog iš delnų centrų sklinda šviesa, šiluma, apglėbia akis, jas sušildo, atpalaiduoja, pamaitina. Vėl patrinti delnus, pratimą kartoti 3 kartus.
Anot jogos mokytojo R. Juškos, nurodytus pratimus galima daryti kasdien po kelis kartus, po sunkaus akių darbo: „Patys pratimai nėra svarbu, jie gali būti ir kitokie, tačiau juos darant svarbu sutelkti savo mintis.“
Skaistė Sadonytė