Penktadienis, 2024.09.13
Reklama

Lietuvoje šiemet užregistruotas antras įvežtinės maliarijos atvejis

vlmedicina.lt | 2014-12-12 19:35:09

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, 2014 m. gruodžio 5 d. VšĮ Klaipėdos universitetinės ligoninės Infekcinių ligų departamente 65 metų vyrui diagnozuota ketvirtadienė maliarija.

Uodas
© Fotolia.com

Epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad ligonis nuo 2013 m. gegužės 28 d. iki 2014 m. lapkričio 13 d. dirbo užsienio krovininiame laive. Paskutinį mėnesį laivas lankėsi Mozambiko uoste (pietryčių Afrikoje). Ligonis susirgo 2014 m. lapkričio 30 dieną. Jam pakilo temperatūra iki 39,6 °C, krėtė šaltis, gausiai prakaitavo, skaudėjo raumenis ir sąnarius. Šių metų gruodžio 5 d. kreipėsi į Klaipėdos universitetinės ligoninės Infekcinių ligų departamentą, kur atlikus kraujo tyrimus rasti maliarijos sukėlėjai (P.malariae). Pradėtas specifinis gydymas.

Maliarija – plačiai paplitusi tropiniuose ir subtropiniuose regionuose: Afrikos, Azijos, Lotynų Amerikos teritorijose. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, yra daugiau kaip 100 šalių, kuriose galima užsikrėsti maliarija. Kasmet apie 125 mln. keliautojų iš viso pasaulio aplanko endemines maliarijos atžvilgiu vietoves, virš 10 tūkst. turistų grįžę namo suserga maliarija.

Daugėjant žmonių, vykstančių į tropinius kraštus, didėja galimybė įvežti maliariją. Jei anksčiau į Lietuvą maliariją įveždavo tik jūreiviai, tai pastaraisiais metais daugėja kitų asmenų įvežančių šią ligą - turistų, verslininkų, išvykusių dirbti asmenų.

ULAC duomenimis, iki šių metų gruodžio 5 d. užregistruoti du įvežtinės maliarijos atvejai. Šiais metais vasario 3 d. buvo registruotas vienas įvežtinės maliarijos atvejis (P. falciparum). Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad ligonis darbo tikslu buvo išvykęs į Afriką (Ekvatorinę Gvinėją). Maliarijos profilaktikai antimaliarinių vaistų nevartojo.

Reguliarus antimaliarinių preparatų vartojimas ir apsisaugojimas nuo uodų įkandimo yra svarbiausios maliarijos profilaktikos priemonės.

Maliarija yra gyvybei grėsminga liga, kurią sukelia kraujo pirmuonys (Plasmodium vivax, P.ovale, P.malariae, P.falciparum), pasireiškianti periodiškai pasikartojančiais karščiavimo priepuoliais (dar vadinamus drugio priepuoliais). Paprastai maliarijos sukėlėjas perneša Anohpeles genties uodai.

Uodai užsikrečia įkandę sergantį maliarija žmogų ir kartu su krauju įsisiurbę maliarijos sukėlėjų.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro informacija

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: Maliarija
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Ginekologas atvirai kalba apie pacienčių baimes ir būdus joms įveikti
Ar ir jūs jaučiate nerimą laukdami gydytojo konsultacijos, kraujo tyrimo ar dantų gydymo? Tie, kurie patiria „balt...
Prostatos vėžys: pataria, kaip vyrams pasirūpinti savo sveikata
Rugsėjo 15-ąją minima pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet diag...
Atkurta odontologų savivalda – tikro rūpesčio pacientais ir savo bendruomene rezultatas
„Ypač džiaugiuosi vienu svarbiausių šių metų pasiekimų – priimtu sprendimu atkurti dalį Odontologų rūmų savi...
Miegokite ramiai: ką daryti, kad išmanusis nežadintų naktį?
Negalite užmigti, „scrollinate“ telefoną, o dėl to – dar labiau nesimiega? Tai – tarsi užburtas...
Draugų medikų iniciatyva: gabenami automobiliai Ukrainos kariams ir civiliams
Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos Ukrainos kariams perdavė 3 automobilius – 2 Volkswagen ir...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų