Trečiadienis, 2025.07.16
Reklama

Kviečia į akciją: stiprinkite savo psichinę sveikatą ir laimėkite prizų

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2017-10-09 10:39:30

Įkvėpk! Judėk! Maitinkis sveikiau! Pailsėk! Išlik blaivus! Šiuos ir panašius patarimus, įkvepiančius sveikesniam gyvenimui, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia prisiminti spalio 10-ąją minint Pasaulinę psichikos sveikatos dieną.

Atvirukas. Akcijos organizatorių nuotr.

Visus Lietuvos gyventojus, besirūpinančius savo ir artimųjų, draugų, kaimynų ar kolegų gera psichine sveikata, SAM kviečia nuo spalio 10-osios užsukti į bet kurį „Lietuvos pašto“ skyrių, kur jie gaus šiai progai sukurtą atvirutę su patarimais ir galės ją išsiųsti visiems, kurie jiems rūpi. O tie, kurie nuolat rūpinasi gera savo savijauta, patarimais ir nuotraukomis, kaip jie stiprina savo psichikos sveikatą, gali pasidalinti SAM Facebook paskyroje, ar tiesiog pasidalinti joje asmenuke su akcijos atvirute. Geriausių patarimų ir šauniausių asmenukių autoriai bus apdovanoti ministerijos prizais.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad efektyviausia įvairių psichikos negalavimų ankstyvoji prevencija – paprasti kasdieniai dalykai, kuriuos, deja, dažnai pamirštame.

„Pavyzdžiui, kad žmogui reikia pakankamai miego. Bendravimas, judėjimas, pomėgiams skirtas laikas, sveika mityba ir žalingų įpročių atsisakymas yra tvirtas pagrindas mūsų gerai psichinei sveikatai. Todėl labai kviečiu prisidėti prie šios iniciatyvos ir aktyviai dalintis savo patirtimis ar tiesiog sau pasižadėti labiau savimi rūpintis“, – sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Atviručių siuntimo akcijos partneriai – Jaunųjų profesionalų programa „Kurk Lietuvai“ ir AB „Lietuvos paštas“.

„Manome, kad yra prasminga ir svarbu prisidėti prie iniciatyvų, padedančių spręsti visuomenės sveikatos iššūkius. Paštuose visoje Lietuvoje gyventojai ras atvirlaiškius, kurie primins apie psichinės sveikatos svarbą kasdieniame gyvenime. Džiaugiamės, kad galime prisidėti prie svarbios žinios sklaidos ir dalintis su žmonėmis geros savijautos patarimais“, – sako „Lietuvos pašto“ Tinklo direktorė Inga Dundulienė.

Nuo 1992 metų kasmet spalio 10 dieną minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena skirta atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kaip svarbu saugoti ir stiprinti ne tik kūno, bet ir psichinę sveikatą, didinti organizmo atsparumą stresui bei siekti išvengti įvairių ligų ir sutrikimų.

10 patarimų, kasdien stiprinančių psichinę sveikatą:

Įkvėpk! Šviežias oras būtinas kiekvienai kūno ląstelei. Jis padeda sustiprinti atsparumą ligoms, mažina nuovargį ir palengvina viso organizmo darbą.

Judėk! Sportas išjudina ir kūną, ir nuotaiką. Net ir lengvas pasivaikščiojimas mažina streso hormonų kiekį, padeda užmiršti blogas mintis, gerina miegą.

Veik! Prisimink savo pomėgius ir skirk jiems laiko. Tai puikus būdas atsikvėpti nuo darbų, atrasti naujų kūrybinių galių ir bendraminčių.

Kalbėkis! Problemos atrodo ne tokios didelės, kai pasikalbi su kitu. Kalbantis daug lengviau rasti išeitį iš bet kokios situacijos.

Maitinkis sveikiau! Visavertis maistas gali padėti jaustis geriau. Be to, suteikia fizinės ir psichinės energijos, didina darbingumą ir padeda išvengti antsvorio.

Išlik blaivus! Gera savijauta ir sveikata – ne pakeliui su alkoholiu. Alkoholis neigiamai veikia ne tik kepenis – jis žaloja kiekvieną žmogaus kūno ląstelę, skatina įvairias priklausomybes ir žlugdo asmenybę.

Prisimink draugus! Bendravimas nugali vienišumą. Tikra draugystė didina savivertę, stiprina ir plečia socialinius ryšius bei daro teigiamą įtaką visoms žmogaus gyvenimo sritims.

Pailsėk! 8-9 valandos miego daro stebuklus. Miego metu atsistato ir „persikrauna“ visos organizmo funkcijos, kokybiškas miegas gerina darbingumą ir gyvenimo kokybę.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nauja odos priežiūros era – taisykles rašo genai
Lietuvos laboratorinė medicina ką tik žengė revoliucinį žingsnį, atveriantį galimybę ilgiau išsaugoti sveiką odą bei efe...
Profilaktinė patikra vasarą – mažiau rūpesčių rudenį
Mažiau virusų, streso ir mažesnės eilės pas gydytojus – štai kodėl vidurvasarį puikus laikas atlikti profilaktiniu...
Skaitmeninis detoksas atostogų metu: nauda emocinei ir fizinei sveikatai
Ar tikrai ilsitės per atostogas, jei rankoje – telefonas? Net ir ilsėdamiesi dažnai liekame „prisijungę&ldqu...
Radiologijos technologo profesija: nepakeičiama net dirbtinio intelekto eroje
Radiologijai išlieka viena kertinių medicinos sričių. Technologinė pažanga dar labiau išplėtė ir sustiprino radiologijos...
Intymi moters higiena vasarą: kaip atostogaujant išvengti nemalonių pojūčių
Vasaros sezonu moters intymiai zonai neretai tenka daugiau iššūkių. Karštis, prakaitas, vandens telkinių vanduo, smėlis,...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų