Antradienis, 2024.03.19
Reklama

Kreivi dantys: juos tiesinti galima ir visiškai nematomu būdu

Šaltinis: vlmedicina | 2022-01-28 13:25:08

Tikriausiai jau niekam nebereikia įrodinėti, kad simetriška šypsena su lygiais dantimis – būtinybė ne tik karjeros kine ar mados pasaulyje siekiantiems žmonėms. Šiuolaikiniam žmogui taisyklingas sąkandis – neatsiejama dalis bendrame sveikatos ir estetikos kontekste.

Breketai / VLMEDICINA.LT (A, Kubaičio) nuotr.

Jau septyniolika metų dantis pacientams tiesinanti gydytoja ortodontė Eugenija Bučinskienė sako, kad gydymas per tuos metus gerokai pajudėjo į priekį, patobulėjo senieji metodai ir atsirado naujų.

Dantų kapos – tik labai motyvuotiems pacientams

„Naujausias mados klyksmas ortodontijoje, žinoma, yra dantų kapos. Pirmiausia, nuskenavus paciento dantų lanką, jis yra ištiesinamas skaitmeniniu būdu. Tuomet, vadovaujantis šiuo idealiu modeliu, pagaminamos kelios skirtingos kapos, kurias nešiojant iš eilės vieną po kitos, dantys pamažu tiesinasi. Kapas rekomenduoju įvairaus sudėtingumo atvejais – jos tinka ir lengvesniems, ir sudėtingesniems sprendimams. Be to, būtinas paciento bendradarbiavimas – kapas reikia nešioti bent 22 valandas per dieną. Jei pacientas nešioja trumpiau – gydymas stovi vietoje ir gydytojo pastangos nieko negali padėti. Šio būdo privalumai – estetika, nes kapos yra permatomos, o valgant ar valant dantis, jas galima išsiimti”, – pranešime žiniasklaidai sako E. Bučinskienė.

Tradicinių išorinių breketų evoliucija

Gydytoja prisimena, kad jai pradėjus dirbti, prieš beveik 20 metų, dažniausiai buvo gydoma metaliniais breketais, kuriuos galima laikyti visų breketų pradininkais. Tačiau net ir jie laikui bėgant patobulėjo.

„Šiuolaikiniai metaliniai breketai ir jų lankai gaminami iš daugybės skirtingų metalų lydinių. Tai užtikrina geras gydomąsias savybes, garantuoja, kad breketai nekeis spalvos visą gydymo laikotarpį. Dabartinės metalinių breketų sistemos – saugios, negadina danties emalio, nesukelia ėduonies. Pagrindinis trūkumas – estetika”, – vardija E. Bučinskienė.

Norintiems dailesnio rezultato, galima rinktis keraminius breketus. Šių breketų spalva mažai skiriasi nuo danties.

Norintiems rečiau lankytis pas ortodontą ir išvengti dantų šalinimo, gydytoja ortodontė rekomenduoja naujosios kartos beligatūrius breketus. Dėl unikalios jų konstrukcijos sumažėja trintis, o patys dantys yra veikiami mažesne, tačiau labiau prisitaikančia jėga – todėl gydymas trunka trumpiau, pacientui rečiau reikia lankytis pas ortodontą.

Jei norite visiškai nematomo dantų tiesinimo būdo

Klientams, kuriems norisi visiškai aplinkiniams nematomo dantų tiesinimo, gydytoja E. Bučinskienė rekomenduoja vidinius breketus. Jau daugiau nei dešimt metų dirbdama su vidiniais breketais, klinikos „Dantų harmonija” gydytoja mato bent kelis šio tiesinimo būdo privalumus.

„Pacientams dažniausiai svarbiausia, kad šis gydymas yra nepastebimas aplinkiniams. Tačiau ne mažiau svarbu ir tai, kad nešiojant vidinius breketus yra mažesnė karieso rizika. Taip yra todėl, kad individualiai pritaikyti vidiniai breketai yra didesni, jų pagrindas uždengia beveik visą vidinį danties paviršių, todėl lengviau juos valyti, nesikaupia apnašos. Be to, vidiniai breketai taip pat išlaisvina žmones nuo nuolatinio nerimo, kad po valgio liks matomų maisto likučių”, – sako gydytoja.

Skirtingai nei išoriniai breketai, kurie yra standartiniai, vidiniai breketai gaminami įvertinus kiekvieno paciento dantų ir žandikaulio būklę, pagal individualų skenuotą dantų lankų vaizdą. Jie projektuojami ir gaminami pasitelkiant naujausias kompiuterines technologijas, tai leidžia tiksliai apskaičiuoti priklijavimo vietą ant danties, krūvį, kurį turi patirti dantis, ir kitus svarbius parametrus. Visa tai užtikrina maksimalų gydymo rezultatą ir komfortą pacientui.

Kodėl vis dar nedaug pacientų renkasi vidinius breketus? Visų pirma todėl, kad Lietuvoje tai yra vis dar naujovė, kuriai reikia tinkamo specialistų pasirengimo.

„Jau daugiau nei 10 metų važinėju į kursus ir konferencijas, skirtus vidinių breketų klausimams – gydymas šiais breketais reikalauja kitokių įgūdžių ir kitokių instrumentų bei tinkamos kvalifikacijos. Iš savo praktikos galiu pasakyti, kad pats pacientas sprendžia, kokius breketus – vidinius ar išorinius – rinktis, kontraindikacijų vidiniams breketams nėra”, – sako gydytoja.

Pagrindinės pasekmės, kurias gali sukelti kreivi dantys:

Ėduonis;

Dantenų uždegimas;

Sudėtinga priežiūra;

Greitas dantų dėvėjimasis, dantų netekimas;

Virškinimo ligos dėl nekokybiškai sukramtyto maisto;

Estetiniai išvaizdos trūkumai;

Dikcijos sutrikimai;

Diskomfortas šnekant, nepasitikėjimas savimi.

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
Kategorijos: Burna ir dantys
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Ligonių kasos akinių lęšius kompensuos visiems ikimokyklinio amžiaus vaikams
Netrukus įsigalios akinių lęšių kompensavimo pokyčiai. Nuo balandžio 1-osios visiems vaikams iki 7 metų akinių lęšiai bu...
Supaprastinta siuntimų tvarka lėtinėmis ligomis sergančių pacientų ilgalaikiam stebėjimui
Siekdama toliau mažinti gydytojų administracinę naštą ir trumpinti paciento kelią, Sveikatos apsaugos ministerija atnauj...
Nemiga gali byloti apie galybę sveikatos sutrikimų: į ką atkreipti dėmesį
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo s...
Gydytoja psichiatrė:  kodėl vyresniame amžiuje vienatvė išgyvenama itin skaudžiai
Žmogus – sociali būtybė, kuriai bendravimas yra nepakeičiamai reikalingas. Kita vertus, nemaža dalis žmonių visišk...
Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama alkoholiu, vaistais ir narkotinėmis medžiagomis
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai pl...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų