Antradienis, 2024.03.19
Reklama

Kodėl valgomojo kėdės nėra patogios

Šaltinis: vlmedicina | 2023-02-07 11:00:46

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių dirba namuose ir įsikuria juose laikinus biurus. Dažnai šiuo atveju žmonės mėgsta panaudoti valgomojo kėdes. Atrodo, tai paprastas ir naudingas sprendimas, bet ne viskas taip paprasta - jos nėra patogios. Kodėl taip yra?

Valgomojo kėdės
Valgomojo kėdės

VidaXL valgomojo ir virtuvės kėdės bei krėslai nėra tokie patogūs kaip ofiso kėdės dėl svarbios priežasties. Jos nėra sukurtos tam, kad palaikytų apatinę nugaros dalį. Verta sužinoti kaip šios kėdės įtakoja mūsų sveikatą ir išmokti tinkamai jas pasirinkti.

Ar valgomojo kėdės gali daryti įtaką mūsų sveikatai?

Taip, mes daug laiko praleidžiame sėdėdami ir tai, kur mes sėdime valgydami taip pat yra labai svarbu. Valgomasis yra mūsų poilsio oazė, kurioje galime skanauti įvairių patiekalų ir priimti svečius. Tačiau čia jo paskirtis ir baigiasi. Negalima galvoti jog valgomojo kėdės turi tokį patį funkcionalumą kaip ofiso krėslai. Tai du labai skirtingi dalykai. Aptarkime virtuvės kėdžių įtaką mūsų sveikatai detaliau.

Kraujo cirkuliacija

Ilgai sėdint ant kėdės, kurios negalima tinkamai sureguliuoti pagal asmeninius poreikius, gali sutrikti kraujotaka. Dažnai taip nutinka pečių, nugaros, kojų ir kaklo srityse, priklausomai nuo valgomojo kėdės stiliaus.

Jei žmogus daugiau nei 24 valandas per savaitę sėdi ant prastos sėdimos dalies, jam stipriai padidėja tikimybė susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Nenumokite ranka net į mažiausius skausmus, nes vėliau gali tekti galėtis.

Nugaros ir pečių skausmas

Jei bandėte ilgai išsėdėti ant valgomojo kėdės, turbūt jautėte nugaros, kaklo arba pečių skausmus. Netinkama ilga sėdėjimo poza gali suspausti stuburo diskus. Per ilgą laiką tai gali virsti degeneracija ar net lėtiniu skausmu. Todėl dirbkite su kompiuteriu tik ant tam skirtos kėdės, o valgomojo kėdė skirta maisto laikui, nors ir ji turi būti patogi ir komfortiška.

Ar gali valgomojo kėdės būti patogios?

Taip, jei pasirinksite tinkamą variantą. Namų aplinką galima paversti patogia ir komfortiška. Paaiškinsime, kaip.

Sėdėjimo kampas

Vienas iš svarbiausių dalykų valgomojo ir virtuvės kėdėje - sėdėjimo padėtis. Jei vargina nugaros skausmai, nustebsite sužinoję, jog rekomenduojama sėdėti ne 100, o 110 laipsnių kampu. Tokiu būdu galite net iki 35 proc. sumažinti bendrą spaudimą stuburo diskams. Pati laikysena taip pat yra svarbi. Stenkitės išlaikyti tiesią nugarą - taip sumažinsite spaudimą apatiniams diskams.

Pasukamos valgomojo kėdės su atrama, kurias rasite VidaXL, padės išvengti bėdų dėl nugaros ir kaklo skausmų, nes galite reguliuoti ne tik aukštį, bet ir turite atramą nugarai.

Nebandykite siekti per toli esančių daiktų

Jei bandėte dirbti sėdėdami ant valgomojo kėdės, turbūt jau patyrėte nugaros skausmą dėl to, jog bandėte pasiekti toliau esantį daiktą. Taip elgdamiesi per daug ištempiate vidurinę nugaros dalį.

Sėdynių pagalvėlės

Verta naudoti kėdes su atramomis - pagalvėlėmis. Tai puiki priemonė sumažinti nugaros skausmus ir dar yra keletas tokių privalumų kaip:

geresnė dubens atrama ir patogumas;

geresnė laikysena;

mažesnis nugaros skausmas;

mažesnis skrandžio ir kitų gyvybiškai svarbių organų suspaudimas.

Štai kodėl verta rinktis virtuvės kėdes su atrama.

Išvada

Dažniausiai mes skundžiamės, kad valgomojo kėdės nėra patogios. Tačiau ar tai tikrai tiesa? Pirma, labai svarbu jas naudoti pagal paskirtį. Jos skirtos patogiam valgymui, bet ne darbui su kompiuteriu. Sėdint ant kėdės su atlošu viršutinė nugaros dalis ir kaklas gali jaustis suvaržyti. Nes juose yra mažiau judėjimo erdvės, jei pažiūrėtume į žaidimų kėdes, kurios skirtos sėdėti ne vieną valandą. Jei pasirinksite netinkamus baldus, gali sutrikti taisyklinga laikysena.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nemiga gali byloti apie galybę sveikatos sutrikimų: į ką atkreipti dėmesį
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo s...
Gydytoja psichiatrė:  kodėl vyresniame amžiuje vienatvė išgyvenama itin skaudžiai
Žmogus – sociali būtybė, kuriai bendravimas yra nepakeičiamai reikalingas. Kita vertus, nemaža dalis žmonių visišk...
Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama alkoholiu, vaistais ir narkotinėmis medžiagomis
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai pl...
5 dažniausios regėjimo problemos – kaip jas spręsti?
Žmogaus akis – sudėtingas organas, kuris iš aplinkos priima daugiausiai informacijos. Akių dėka žmogus ne tik mato...
Svarbiausi kokybiško poilsio komponentai: čiužinys, antčiužinis ir patalynė
Visi puikiai žinome, kad kokybiškas poilsis nakties metu užtikrina gerą nuotaiką, darbingumą ir bendrą savijautą. Vis dė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų