Ketvirtadienis, 2024.10.03
Reklama

Kirmėlės gali sukelti ir rimtų sveikatos problemų: kaip nuo jų apsaugoti vaikus?

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2017-07-27 12:33:31

Tikimybė užsikrėsti kirmėlėmis ypač padidėja šiltuoju sezonu, kuomet vaikai didžiąją laiko dalį praleidžia gamtoje, nepaisydami kai kurių tėvų įspėjimų, tokių kaip „nusiplauk rankas po žaidimų kieme“ ar „nevalgyk neplautų vaisių ir daržovių“.

Kirmėles varo paprastosios bitkrėslės nuoviras. © VLMEDICINA.LT (G. Privedienės) nuotr.

„Eurovaistinės“ farmacininkė Regina Razulevičiūtė teigia, jog šiais parazitais užsikrečia vaikai iki 15 metų dėl higienos įgūdžių stokos.

„Simptomų, rodančių, kad vaikas užsikrėtė kirmėlėmis, nemažai. Vaikas greitai pavargsta, tampa irzlus, nervingas, gali sutrikti jo miegas. Taip pat pablogėja apetitas, netenkama svorio, vargina galvos skausmas ir svaigimas, pablogėja atmintis, sunku susikaupti mokymuisi, vargina pilvo skausmas, pasireiškia viduriavimas ar vidurių užkietėjimas“, - sako vaistininkė.

Esant kitoms kirmėlių rūšims galimi ir papildomi simptomai. Užsikrėtus spalinukėmis – juntamas stiprus niežėjimas aplink išangę, o askaridėmis – kosulys ar alerginės reakcijos. Jei užsikrečiama pavienėmis kirmėlėmis minėtų simptomų dažniausiai nebūna, tad rekomenduojama reguliariai, du kartus per metus, tikrinti, ar jūsų vaikas šių parazitų neturi.

Dažniausiai užsikrečiama šiomis kirmėlių rūšimis: spalinėmis, apvaliosiomis kirmėlėmis, askaridėmis ir kaspinuočiais. „Jomis užsikrečiama per užterštą vandenį, maistą, smėlį, žaislus, kai stokojama higienos įgūdžių, per netinkamai nuplautas uogas, daržoves ir vaisius. Taip pat galima užsikrėsti glostant augintinius – kates ir šunis“, - kalba R. Razulevičiūtė.

Kirmėlės sukelia įvairius negalavimus, tad vaistininkė pataria tinkamai prižiūrėti vaikus. „Geriausia profilaktika yra higienos įgūdžių formavimas nuo vaikystės ir tinkamas tėvų pavyzdys. Vaikas turi žinoti, kad rankas reikia plauti ne tik prieš valgį, bet ir sugrįžus iš kiemo, pasinaudojus tualetu, paglosčius šunį ar katę“, - pasakoja farmacininkė.

„Rizika užsikrėsti sumažėja ir trumpai kerpant vaikų nagus. Tokiu būdu galite išvengti nešvarumų kaupimosi panagėse“, - priduria pašnekovė.

Šių parazitų gydymui yra įvairiausių vaistų, todėl R. Razulevičiūtė nerekomenduoja tėveliams patiems pasirinkti gydymo. „Pasikonsultuokite su gydytoju, kuris paskirs tinkamą vaistą ir reikiamą jo dozavimą. Profilaktikai vartoti vaistus galima tik tuo atveju, kai yra didelė rizika jomis užsikrėsti. Profilaktiškai gali būti gydomi sergančiojo šeimos nariai, kartu gyvenantys ir to paties kolektyvo nariai ar nėščiosios bei maitinančios krūtimi.“, - teigia vaistininkė.

Jei nemėgstate įprastų cheminių vaistų, galite išbandyti ir nemedicininį gydymą namuose, turimomis priemonėmis:

Kirmėlėms išvaryti naudojamas moliūgų sėklų nuoviras: 500 gramų susmulkintų nevalytų sėklų užpilama 1 litru vandens ir laikoma karšto vandens vonelėje apie 2 valandas. Po to nuspaudžiama, 10 minučių aušinama, nukošiama ir per valandą nedidelėmis porcijomis išgeriama. Nuovirą galima paskaninti cukrumi. Išgėrus nuovirą, po 2 valandų duoti vidurius laisvinančių vaistų. Vaikams iki 5 metų nuoviras ruošiamas iš 100-150 gramų moliūgų sėklų, 5-7 metų vaikams - iš 200 gramų, o 10 metų sulaukusiems vaikams - iš 300 gramų moliūgų sėklų.

Galima suvalgyti dešimt česnakų su karštu pienu, po 2 valandų reikia išgerti vidurius laisvinančių vaistų.

Askaridės varomos svogūnų antpilu, kuris geriamas 3-4 dienas po trečdalį ar pusę stiklinės. Antpilas ruošiamas taip: susmulkinamas vidutinio dydžio svogūnas, užpilamas stikline vandens ir laikomas 8-12 valandų.

Gerti 8 dienas po 1 stiklinę prieš valgį.

Vakare labai gerai išgerti labai saldžios arbatos, kuri privilioja kirmėles, tuomet jų pasišalina daugiau.

Bičių pikis - stipriausias natūralus antibiotikas, kuris savo ruožtu naikina parazitinius organizmus.

Jei vaikas turi kirmėlių ir jos nenaikinamos, jis gali tapti šios infekcijos nešiotoju. „Laiku neaptikti kaspinuočiai gali sukelti ir rimtų sveikatos problemų, pavyzdžiui išplisti į kitus organus: kepenis, akis, širdį ar net smegenis. Tokiu atveju gyvybei gali kilti pavojus. Negydant askaridžių yra tikimybė susirgti apendicitu, gali susiformuoti kasos uždegimas, žarnyno nepraeinamumas, vemiant kirmėlės, jos gali pakilti į kvėpavimo takus ir sukelti uždusimo pavojų“, - sako farmacijos specialistė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sukrečianti šeimos patirtis: sūnus išgyveno, bet mityba – kasdienis iššūkis
Nemažai tėvų ar globėjų susiduria su vaikų mitybos sunkumais. Dalis jų išsprendžiama gana nesunkiai, o kartais tenka ieš...
Sąnarių endoprotezavimas: dažniausiai keičiami kelių ir klubų sąnariai
Sąnariai endoprotezuojami juos pažeidus sunkioms ligoms arba traumoms, kai sąnarys nebegali tinkamai funkcionuoti, judes...
Skie­py­tis nuo ko­vi­do ir gri­po – bū­ti­na ir nau­din­ga
Vės­tant orams už­klum­pan­tis gri­pas – vie­na la­biau­siai pa­pli­tu­...
Patikrinkite, ar jūsų namuose nėra pelėsio
Prasidėjus drėgnesniems ir vėsesniems orams, nemažai žmonių patiria peršalimo simptomus. Tačiau gerklės skausmas, čiaudu...
Kodėl verta rinktis korėjietišką kosmetiką paakių priežiūrai?
Paakių oda yra viena jautriausių ir reikliausių veido zonų, todėl jai reikalinga ypatinga priežiūra bei tinkamai parinkt...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų