Po savaitgalio išvykų prie ežerų, upių ar jūros, kai kurios moterys gali pastebėti nemalonius infekcijų simptomus. Dažniausi simptomai – niežėjimas, išskyrų pakitimai ar nemalonus kvapas. Kaip tinkamai rūpintis intymia higiena po maudynių ir ką daryti, jei pasireiškė infekcijos požymiai?
Dažniausios infekcijos po maudynių
„Maudantis natūraliuose vandens telkiniuose dažniausiai galima pasigauti bakterinę vaginozę, kandidozę ar šlapimo takų infekcijas. Jos dažniausiai pasireiškia niežuliu, deginimo pojūčiu, pakitusiomis ar gausiomis išskyromis, nemaloniu kvapu, kartais – skausmu šlapinantis“, – sako „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė.
Anot jos, simptomai gali pasireikšti jau tą pačią dieną arba per 1–3 dienas po maudynių. Neretai infekcijos vystosi tyliai, todėl svarbu atkreipti dėmesį į bet kokius pokyčius.
Kaip maudynės išprovokuoja infekcijas?
„Intymios zonos flora yra jautri, todėl ją lengva sutrikdyti. Natūralus vanduo – ypač šiltas, stovintis – gali būti užterštas bakterijomis, grybeliais ar parazitais. Taip pat pavojų kelia ilgas buvimas su šlapiu maudymosi kostiumėliu, kuris sudaro šiltą, drėgną terpę mikroorganizmų dauginimuisi. Be to, chloro turintys baseinai gali dirginti gleivinę ir išbalansuoti natūralią mikroflorą“, – sako vaistininkė E. Ramaškienė.
Anot vaistininkės, net ir moters imuniteto būklė, menstruacijos, kontraceptikų vartojimas ar stresas gali padidinti infekcijos riziką.
Kada kreiptis į gydytoją?
„Lengvos intymios infekcijos dažnai gali būti gydomos savarankiškai, pasikonsultavus su vaistininku. Vaistinėse prieinami priešgrybeliniai ar antibakteriniai preparatai, žvakutės, specialios prausimosi priemonės, makšties pH atkuriantys geliai. Tačiau jei simptomai nepraeina per kelias dienas, stiprėja, atsiranda karščiavimas ar skausmas pilvo apačioje – būtina kreiptis į gydytoją“, – pataria vaistininkė E. Ramaškienė.
Taip pat vertėtų kreiptis į gydytoją, jei infekcijos kartojasi dažnai, nes tai gali signalizuoti apie gilesnę problemą ar nusilpusią imuninę sistemą.
Nuo infekcijų galima apsisaugoti
Norint išvengti intymios higienos sutrikimų vasaros metu, svarbiausia – prevencija. Vaistininkė rekomenduoja po maudynių kuo greičiau persirengti sausais drabužiais, naudoti intymiai zonai skirtas švelnias prausimosi priemones, vengti stipriai kvapnių gelių ar servetėlių.
„Rinkitės kvėpuojančius medvilninius apatinius, ypač keliaujant ar karštomis dienomis. Esant polinkiui į infekcijas, galima vartoti laktobakterijų preparatus ar kitus probiotikus, stiprinančius natūralią mikroflorą. O jeigu planuojate ilgesnes keliones ar dažnai maudotės, verta su savimi turėti intymiai higienai skirtų priemonių ir pasitarti su vaistininku dėl profilaktinių priemonių“, – sako E. Ramaškienė.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.