Trečiadienis, 2025.04.30
Reklama

Kaune pirmą kartą plačiai paminėta Pasaulinė ergoterapijos diena

Indrė Levickytė | 2015-10-28 14:56:37

Spalio 27 dieną, inicijuojant Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Studentų mokslinės draugijos (SMD) Ergoterapijos būreliui, Kaune buvo minima Pasaulinė ergoterapijos diena. Kauniečiai ir miesto svečiai antradienio popietę rinkosi į Kauno miesto savivaldybės Didžiąją salę, kurioje turėjo galimybę artimiau susipažinti su šiuo mokslu, jo svarba ir būtinybe pacientams, bandantiems sugrįžti į kasdienį gyvenimo ritmą.

Pasaulinė ergoterapijos diena
Kaune pirmą kartą bendrai Pasaulinę ergoterapijos dieną šventė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Vilniaus universiteto, Klaipėdos universiteto, Kauno kolegijos ir Vilniaus kolegijos atstovai (paspausti, kad padidėtų). Indrės Levickytės nuotr.

Vieningai paminėti šią dieną pirmą kartą Lietuvos ergoterapijos mokslo istorijoje susibūrė visos Lietuvos aukštosios mokyklos, rengiančios ergoterapijos specialistus: Vilniaus universitetas, Klaipėdos universitetas, Vilniaus kolegija, Kauno kolegija ir, žinoma, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas.

Renginio pradžioje, nuskambėjus Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklos „Varpelis“ jaunuolių muzikiniams kūriniams, sveikinimo žodžius tarė LSMU Slaugos fakulteto dekanė prof. dr. Jūratė Macijauskienė. Ji linkėjo, kad ergoterapijos specialistų daugėtų, o šio mokslo svarba dar labiau augtų. LSMU Reabilitacijos klinikos vadovas dr. Raimondas Kubilius palinkėjo „ergoterapijai išbristi iš tradicinių rėmų, mokslo įstaigoms telktis vieningam darbui, o studentams žinias apie šį mokslą išnešioti ir po mažesnes bendruomenes“.

Pasak Klaipėdos universiteto Reabilitacijos katedros vedėjos, Lietuvos ergoterapeutų draugijos pirmininkės doc., dr. Giedrės Kavaliauskienės, „reikia didžiuotis šia profesija ir būti jos ambasadoriais“. O LSMU SMD Ergoterapijos būrelio mokslinė vadovė doc., dr. Jolita Rapolienė ypač akcentavo studentams: „Nepraraskime nuoširdumo bendravime, nes jo labai reikia šiai specialybei“.

Susitikimas
Iš kairės: LSMU Reabilitacijos klinikos lektorius dr. Sigitas Mingaila, LSMU Reabilitacijos klinikos asist. Erika Endzelytė, LSMU Slaugos fakulteto prodekanė doc. dr. Daiva Petruševičienė, LSMU Reabilitacijos klinikos asist. Justina Nalivaikaitė (paspausti, kad padidėtų). Indrės Levickytės nuotr.

Didžiojoje salėje buvo skaitomi moksliniai pranešimai apie ergoterapeuto teikiamas sąnarių saugos ir griuvimo prevencijos rekomendacijas, ergoterapijos vaidmenį kasdienėse vaikų veiklose ir žaidimuose, motyvaciją veiklai bei ergoterapeuto profesijos galimybes kūrybiniais ir nekūrybiniais metodais.

Prisiminus Ergoterapijos mokslo istoriją dr. Sigitas Mingaila pažymėjo, kad Ergoterapijos mokslo ištakos siekia Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinius karus. Atsiradus daug sužalotų pacientų, ši medicinos sritis siekė visais būdais padėti sužeistiesiems. Karo gydytojai ir slaugytojai buvo greitai apmokyti, kaip paskatinti ligonio sugrįžimą į įprastinį gyvenimą, prisitaikyti prie sąlygų, sukeltų dėl rankos ar kojos praradimo.

Renginio metu pakalbinta LSMU pirmosios pakopos Ergoterapijos studijų trečio kurso studentė Šarūnė Tamulionytė teigė, jog žmonės neturėtų bijoti ergoterapeutų: „Labai svarbu suprasti, kad būtent šios specialybės atstovai gydo, pritaikydami tikslingas veiklas, paremtas šiltu bendravimu ir geromis emocijomis. Fizinis parengimas, meno integracija ir psichologinis parengimas – ypač svarbūs elementai, ruošiant pacientą sugrįžti į normalų gyvenimo ritmą (po insultų, traumų ir kt.). Ergoterapijos specialistai padeda vėl įsilieti į kasdienę veiklą, individui tapti savarankiškam ir nepriklausomam. Šių specialistų darbas dažnai nukreipiamas į tikslingą asmeninį paciento tobulėjimą, visuomeninių poreikių patenkinimą ir visavertį gyvenimą“.

Dar prieš renginį kauniečiai ir miesto svečiai, Laisvės alėjoje bei Kauno miesto savivaldybės prieigose galėjo išbandyti priemones, kurias savo darbe naudoja ergoterapeutai: besidomintiems buvo pristatytos priemonės, skirtos rankų motorinei ir sensorinei funkcijai lavinti, priemonės pažintinių funkcijų lavinimui, medinės kaladėlės muzikos garsams išgauti. Praeiviai galėjo pasimatuoti rankų raumenų jėgą dinamometru, pirštų suspaudimo jėgą manometru. Didžiausia šventės puošmena tapo spalvingi Kauno mokyklos-darželio „Rūtelė“ ketvirtos klasės moksleivių sukurti rankų darbo meniniai kūriniai.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: ergoterapija
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nauja galimybė pacientams Šiaurės Lietuvoje – Šiauliuose pradėtos intravitrealinės injekcijos
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje pradedama teikti itin svarbi paslauga akių ligomis sergantiems pacientams – nuo...
Prikurtimas, ūžesys, galvos svaigimas: sprendimas slypi ausų chirurgijoje
Baltijos ir Amerikos klinikos gydytoja otorinolaringologė dr. Irina Arechvo savo specialybę pasirinko ne tik dėl pr...
Vaikas serga, šeima užsikrečia – kaip atpažinti virškinimo infekciją, o ne kaltinti vakarienę?
Šiltuoju metų laiku staiga prasidėjęs pykinimas, viduriavimas ar vėmimas dažnai priskiriamas apsinuodijimui maistu. Tači...
Alergija, apie kurią nesusimąstėte: kaip ji gali veikti jūsų kasdienę savijautą?
Pavasaris daugeliui asocijuojasi su saulėtais orais ir atgimstančia gamta, tačiau kai kuriems lietuviams šiuo metų laiku...
Autistiškų vaikų ir jaunuolių depresija: kaip galime atpažinti, suprasti ir padėti?
Maždaug vienas iš šimto vaikų Lietuvoje turi autizmo spektro sutrikimą, o visuomenėje vis dar trūksta ne tik supratimo a...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų