Antradienis, 2024.05.07
Reklama

Kas penktas pasaulio gyventojas buvo užsikrėtęs pandeminiu gripu

www.lrt.lt | 2013-01-28 10:14:09

Per 2009–2010 metų gripo pandemiją, daugiau nei penktadalis pasaulio gyventojų buvo užsikrėtę H1N1 virusu, rodo penktadienį paskelbti nauji skaičiavimai.

Pasaulis
© Fotolia.com

Tyrimas patvirtino perspėjimus, kad taip vadinamasis kiaulių gripas buvo labai užkrečiamas. Taip pat teigiama, kad mirtingumas nuo gripo, kaip pranešta ir anksčiau, buvo mažas.

Šiuo virusu buvo užsikrėtę 20–27 proc. žmonių, tvirtina tyrėjai, kurių ataskaita skelbiama žurnale „Influenza and Other Respiratory Viruses“.

Didžiausia užsikrėtusiųjų dalis (47 proc.) buvo vaikai ir jaunuoliai nuo 4 iki 19 metų. Sulaukę 65 metų ir vyresni sudarė 11 proc.

Šio tyrimo tikslas – susidaryti išsamų pandemijos vaizdą, kad ateityje būtų galima geriau pasiruošti gripo protrūkiams.

16 mėnesių trukmės epizodą smarkiai išaugo vakcinų paklausa, o kritikai sveikatos priežiūros specialistus ėmė kaltinti baimės kurstymu.

Iki 2010 metų rugpjūčio, kai pandemija oficialiai pasibaigė, šalys Jungtinių Tautų Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) buvo pranešusios apie kiek mažiau nei milijoną infekcijos atvejų ir apie maždaug 18,5 tūkst. mirčių, tačiau buvo aišku, kad tai tik maža nukentėjusiųjų dalis.

Naujasis tyrimas remiasi 27 tyrimų surinktais duomenimis, kai daugiau kaip 90 tūkst. kraujo mėginių iš 19 šalių ieškota su H1N1 kovojančių antikūnių pėdsakų. Antikūniai – infekcijos ženklas, tačiau jie dar nereiškia, kad individas susirgo.

Tyrimo tikslas nebuvo analizuoti mirtingumą, tačiau mokslininkai teigia, kad gauti duomenys, juos papildžius kitais skaičiavimais, leidžia manyti, kad 0,02 proc. ligos atvejų (arba vienas iš 5 tūkstančių) baigėsi mirtimi.

Palyginimui, per 1918–1919 metais siautusią ispaniško gripo pandemiją, pražudžiusią milijonus žmonių, kai kuriais skaičiavimais, mirtingumas siekė nuo 2,5 iki 3 proc.

Tyrimą atliko PSO ir Londono imperatoriškasis koledžas.

Tyrimui naudoti duomenys iš Britanijos, Kinijos, Prancūzijos, Vokietijos, Honkongo, Indijos, Irano, Jungtinių Valstijų, Vietnamo ir kitų šalių. Vėliau jie ekstrapoliuoti ir pritaikyti visam pasauliui.

www.lrt.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pernelyg saugodami savo vaikus, tėvai jiems daro meškos paslaugą
„Nuolat girdint vaikams skirtą paliepimą „atsargiai!", man jau pačiai kartais pradeda trūkčioti...
Pasirašė  tarpinstitucinio bendradarbiavimo memorandumą
Kokybiškos asmens sveikatos priežiūros paslaugos yra gyvybiškai svarbios visai visuomenei, ir jos yra būtina visuomenės...
Padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje: kaip jį sumažinti natūraliais būdais
Padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje – išgirdus šią diagnozę turėtų kilti noras imtis pokyčių ir pradėti labiau...
Pasikeitė mėnesinių ciklo trukmė: ar jau reikia nerimauti?
Dažniausiai laikui bėgant moterys pripranta prie savo mėnesinių ciklo: jis kartojasi reguliariai ir kiekvieną kartą nete...
Nuo ŽPV pasislėpti sunku: kodėl svarbu neužmiršti viruso keliamos grėsmės gyvybei
Lytiškai plintančias infekcijas nemaža visuomenės dalis vis dar klaidingai sieja su audringu seksualiniu gyvenimu, atsit...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų