Trečiadienis, 2023.10.04
Reklama

Kaip vaikui teisingai valyti dantukus?

silutesnaujienos.lt | 2013-01-14 15:03:48

Nepriklausomai nuo amžiaus, svarbu, kad burna nuolat būtų švari. Burną prižiūrėti teisingai reikia nuo pat kūdikystės. Kai tik vaiko burnoje atsiranda dantukai – pradėkite juos valyti. Keletas patarimų, kaip valyti mažiesiems dantis, kad jie būtų sveiki ir stiprūs.

Vaikai valgo
Vaikus patariama kuo dažniau maitinti morkomis, obuoliais. Jie mažina apnašų kaupimąsi, stiprina dantenas. Dianos Jagėlaitės-Čeginskienės nuotr.

Pradėkite nuo pirmųjų dienų

Kai tik išdygs pirmasis dantukas, švaria, minkšta servetėle jį kasdien nuvalykite. Tegul kūdikis pratinasi prie valomų dantų jausmo.

Naudokite vaikišką dantų šepetėlį

Dantų pastoje turėtų būti kuo mažiau fluorido. Vaikui patiks ryškus dantų šepetėlis ir kvapni dantų pasta. Dantų šepetuką reikia imti delnu, nykštį uždėti ant rankenėlės prie kaklelio, bet ne per arti, kad būtų gerai juntamas spaudimas ir judesiai.

Dantų siūlas

Galite jį naudoti atsargiai po valgio, nuimsite apnašas šepetėliui neprieinamose vietose.

Pradėkite dantukus valyti

Imkite šepetėlį su minkštais šereliais, išspauskite žirnio dydžio pastos kiekį. Valykite paeiliui nuo vieno žandikaulio krašto iki kito, po to kitą žandikaulį iš prieangio, po to iš liežuvio pusių. Valymo sritis – du dantys, sritys persidengia viena su kita. Vėliau valomi okliuziniai (viršutiniai kramtomieji) paviršiai. Valykite dantukus 2-3 min. arba skaičiuokite judesius (8-10 judesių vienai dantų porai).

Kai dantukų daugiau: valydami krūminių dantų, kaplių ir priekinių dantų prieanginius paviršius, rankenėlę laikykite horizontaliai; valydami priekinių dantų srities liežuvinius ir gomurinius paviršius – vertikaliai, t.y., išilgai su danties ašimi; krūminių dantų ir kaplių liežuvinius ir gomurinius paviršius – smailu kampu.

Prieanginiai paviršius valykite vertikaliais, šluojamaisiais, sukamaisiais judesiais; kramtomuosius – horizontaliais ir sukamaisiais; gomurinius ir liežuvinius – šluojamaisiais.

Okliuzinius paviršius valykite tada, kai išvalysite visus kitus paviršius. Šepetėlį laikykite vertikaliai. Judesiai trumpi, tvirti, horizontalūs arba sukamieji (apie 10 judesių vienoje vietoje).

Nevalykite ilgais judesiais nuo ilties iki trečiojo krūminio danties – tokiais judesiais neišvalysite dantukų, tik sustumsite apnašas.

Perbraukite ir per liežuviuką – pašalinsite nematomas bakterijas.

Vizitas pas odontologą

Lankykitės reguliariai, tikrinkite dantukus bent kartą per pusmetį.

Valgykite subalansuotą maistą

Geras maistas aprūpina organizmą reikalingomis medžiagomis, vitaminais, kalciu, todėl ir dantys bus stipresni. Venkite rafinuoto cukraus. Kuo dažniau maitinkitės morkomis, obuoliais. Jie mažina apnašų kaupimąsi, stiprina dantenas.

Nuo pat vaikystės atsižvelgdami į šias paprastas rekomendacijas, puoselėsite vaiko dantis ir pratinsite jį prie tinkamos burnos higienos.

silutesnaujienos.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Slenka plaukai ir jokie serumai nepadeda? Susirūpinkite sveikata
Plaukų slinkimas įspėja ne tik apie vitaminų ar mikroelementų stygių. Tai gali signalizuoti apie patirtą ilgalaikį stres...
Garsai atrodo išblukę? Pasitikrinkite klausą
Viena iš pagyvenusių žmonių amžiaus problemų – nusilpusi klausa, kurios nesprendžiant ima lydėti įvairios fizinės...
Ar tikrai elektrinis šepetėlis valo dantis geriau už tradicinį?
Šiais laikais elektrinių dantų šepetėlių galima rasti turbūt kiekviename didesniame prekybos centre, o atsiliepimų apie...
„Rožinę savaitę“ moteris kvies pasitikrinti krūtis
Kasmet krūtų vėžys nusineša beveik pusės tūkstančio Lietuvos moterų gyvybes, o krūties vėžio diagnozę išgirsta daugiau k...
Kompensuoti negalima numirti: kablelį vis dar dedame onkologinių pacientų nenaudai
Įsivaizduokite, jums reikalingi inovatyvūs onkologiniai vaistai, tačiau Lietuvoje jie nėra kompensuojami. Turite tokius...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų