Sekmadienis, 2023.12.03
Reklama

Kaip sutaupyti perkant vaistus

Šaltinis: vlmedicina | 2021-04-14 13:42:33

Šeimos biudžeto planavimas – daugeliui opus klausimas. Nors sveikatos sąskaita nerekomenduojama taupyti, vis dėlto net ir šioje srityje įmanoma sumažinti išlaidas nekeliant grėsmės savo savijautai.

Vaistininkė ir pirkėjas
Vaistinėje / "Camelia" nuotr.

„Camelia“ vaistininkė Irena Garuckienė pateikia 6 naudingus ir piniginei draugiškus patarimus, kurie padės per daug neišlaidaujant įsigyti būtinų medikamentų.

1. Rinkitės pigesnius alternatyvius vaistus. Vaistininkės I. Garuckienės teigimu, dažnai skirtingų gamintojų vaistų kaina skiriasi, nors sudėtis yra identiška, todėl atidžiai panagrinėjus medikamentų sudėtines dalis, pirkinių krepšelyje gali atsidurti kur kas pigesnis, bet ne mažiau efektyvus vaistas.

„Pasiteiraukite vaistininko apie pigesnes vaisto alternatyvas – jo pareiga pacientui nurodyti visus preparatus, turinčius tą pačią veikliąją ar kelias veikliąsias medžiagas. Jeigu pacientas nori pigiausio vaisto, bet jo tuo metu vaistinėje nėra, preparatą galima užsakyti“, – sako vaistininkė.

2. Neužsiimkite savigyda. Pastebima, kad pacientai neretai išleidžia daugiau nei galėtų nusprendę gydytis remdamiesi savo ar pažįstamų žiniomis.

„Užuot pasikonsultavęs su profesionalu – gydytoju ar vaistininku – sergantysis neretai pats nusprendžia, kuo ir kaip gydytis. Kartais pataupyti nusprendę ar atmestinai į gydymą žiūrintys pacientai neišgeria visų paskirtų vaistų. Taip atsiranda tikimybė, kad liga pasikartos ar atsiras komplikacijų – tuomet gydymui bus išleista dar daugiau pinigų“, – tvirtina I. Garuckienė.

Vaistininkė pataria prieš įsigyjant medikamentus visuomet pasikonsultuoti su specialistu – išsirinkus tinkamiausią gydymo priemonę vėliau nebeteks grįžti į vaistinę pirkti naujos ir patirti papildomų išlaidų.

3. Skaitykite vaistų informacinius lapelius. Juose, pasak vaistininkės, yra ne tik nurodytos vaisto sudėtinės dalys, bet ir vartojimo instrukcijos. Kelis vaistinius preparatus vartojančiam asmeniui kyla rizika pamiršti, kaip teisingai dozuoti ir kada vartoti medikamentus. Dėl šios priežasties patogu vartoti sudėtinius preparatus – taip vaistai bus geriami rečiau ir nepraleidžiant dozių.

„Tačiau tokie atvejai ne visada įmanomi, nes kiekvienas pacientas yra individualus –kas tinkama vienam, kitam gali sukelti alergiją ar nesiderinti su papildomais vaistais. Tinkamiausi preparatai parenkami išsiaiškinus visus paciento simptomus, vartojamus vaistus ir kitas aplinkybes. Tinkamas medikamento vartojimas padės greičiau pasveikti ir sutaupyti pinigų“, – sako vaistinės atstovė.

4. Peržiūrėkite savo vaistinėlę. Norintiems sutaupyti perkant vaistus, taip pat patariama gerai pažinoti savo vaistinėlės turinį.

„Kartais dėl neatidumo pacientai nusiperka namuose jau turimą vaistą ir taip patiria nereikalingų išlaidų. Taip pat pravartu pasikonsultuoti su vaistininku apie namie jau turimus medikamentus – galbūt gydymuisi pakaks anksčiau įsigytų ir nereiks pirkti naujų“, – pastebi vaistininkė I. Garuckienė.

5. Apsipirkite internetinėje vaistinėje. Dažnas internetu apsiperkantis žmogus pastebi, kad čia daug kas kainuoja mažiau, nei fizinėse parduotuvėse. Ne išimtis – ir vaistai.

„Internetinėje vaistinėje savo klientams neretai siūlome daugybę įvairių akcijų ir pasiūlymų, leidžiančių sutaupyti. Pacientai vertina tokią galimybę – jie linkę lyginti kainas, sekti taikomas akcijas ir įsigyti medikamentų ten, kur šie kainuoja pigiau. Tad pastebime, kad internetu apsiperka vis daugiau įvairaus amžiaus gyventojų“, – sako I. Garuckienė.

6. Nepamirškite nuolaidų kortelės. Vaistininkės teigimu, nuolaidų kortelės turėtojams taip pat taikomos geriausios vaistų kainos ir specialūs pasiūlymai. Dažnai vaistinės rengia specialias „laimės valandas“, kurių metu apsilankiusiems ir nuolaidų kortelę pateikusiems pacientams taiko ypatingas nuolaidas.

„Taip pat naudinga sekti vaistinių akcijas. Jos įprastai būna pateikiamos mėnesiniuose vaistinių leidiniuose“, – pastebi I. Garuckienė.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
3 šildantys gėrimai: pakels nuotaiką ir primins artėjančias šventes
Vienas veiksmingiausių ir skaniausių būdų kovoti su šaltomis žiemos dienomis yra karšti gėrimai. Juos lengva paruošti, t...
Šaltuoju metu suprastėjusi širdies sveikata – ne tik oro, bet ir gyvensenos atgarsis
Kaip šalti orai veikia sergančius širdies ir kraujagyslių ligomis? Kaip sumažinti šalčio keliamą pavojų sveikatai? Klaus...
Chirurgas atskleidė, kokią klaidą dažnas daro tualete: gali sukelti itin nemalonią ligą
Gydytojo proktologo konsultacija daugybei žmonių prilygsta „baubui“, tačiau retai atsižvelgiama į tai, kad p...
Ar pasauliui pavyks iki 2030-ųjų galutinai įveikti ŽIV ir AIDS epidemiją?
Kada tapsime karta be AIDS? Šį klausimą, gruodžio 1-ąją minėdami Pasaulinę AIDS dieną, užduoda tiek ŽIV infekuotieji, ti...
Inovatyvus kepenų naviko gydymas radioaktyviomis medžiagomis
Kauno klinikų Radiologijos klinikoje naujos gydymo galimybės pacientams, kuriems negalima atlikti sudėtingų kepenų navik...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų