Ketvirtadienis, 2023.06.08
Reklama

Kaip padidinti testosterono kiekį kraujyje natūraliais būdais?

silutesnaujienos.lt | 2014-09-02 10:16:56

Testosteronas - tai žmogaus organizme esantis hormonas, tiesiogiai veikiantis raumenų augimą. Kaip žinome, testosteronas vadinamas vyriškuoju hormonu. Taigi siūlome 10 būdų, kaip padidinti testosterono kiekį organizme.

Įvairios daržovės
Algirdo Kubaičio nuotr.

Pirmiausia - testosterono privalumai:

teikia energijos;

gerina seksualinį pajėgumą;

mažina širdies nepakankamumo riziką;

skatina raumenų augimą bei kaulų tvirtėjimą.

Štai keletas žingsnių, galinčių Jums padėti pakelti testosterono lygį (kiekį kraujyje) be specialių tablečių arba injekcijų.

Valgykite daugiau sveikųjų riebalų. Jų poveikis testosterono kiekiui organizme įrodytas klinikiniais tyrimais.

Kur yra tų sveikųjų riebalų? Linų sėmenų aliejuje, lašišoje, alyvuogių aliejuje, riešutuose; raudonoje mėsoje, piene, avokade, kiaušinių tryniuose.

Vartokite daugiau produktų, kuriuose yra cinko. Cinkas - tai natūralus būdas sukliudyti jūsų organizmui versti testosteroną estrogenu (moterišku hormonu). Be to, cinkas padeda jau esančiam jūsų kūne estrogenui tapti testosteronu.

Cinko yra sūryje, ruduosiuose ryžiuose, kalakutienoje ir kt. Taip pat galima įsigyti maisto papildų, kuriuose yra daug cinko.

Miegokite pakankamai. Tyrimų metu buvo nustatyta, kad gerai išsimiegančių žmonių organizmuose testosterono kiekis didesnis nei mažai miegančių organizmuose. Idealiausia miegoti 6-8 valandas kiekvieną naktį. Blogas miego režimas gali sumažinti testosterono kiekį 40 proc.

Vartokite daugiau vitamino C. Savo poveikiu jis gan panašus į cinką, t.y. jis stabdo estrogeno susidarymą ir skatina testosterono gamybą.

Bet kuriuose multivitaminų kompleksuose dažniausiai būna gan daug vitamino C.

Treniruokitės visu pajėgumu. Nesiliausime kartoti, kad sportas - tai sveikata, tačiau viską reikia daryti atsakingai ir mąstant. Varginantis darbas sporto salėje skatina testosterono gamybą milžiniškais kiekiais. Tokie pratimai, kaip pritūpimai, štangos traukimas ar stūmimas - efektyviausi, kadangi dirba didžiausios raumenų grupės.

Venkite alkoholio. Alkoholis mažina organizmo gebėjimą slopinti estrogeną, todėl veikiant alkoholui estrogeno kiekis kraujyje auga, o testosterono - mažėja. Be to, alkoholis šalina iš organizmo cinką.

Venkite greipfrutų. Kaip bebūtų keista, tačiau greipfrutai veikia organizmą panašiai kaip ir alkoholis, tačiau nesitikėkite nuo jų apsvaigti. Valgyti jų daug nėra labai rekomenduotina, nes jie irgi didina estrogeno kiekį organizme.

Vartokite daugiau vitamino A, B, E. Tai būtiniausi vitaminai testosteronui gaminti. Subalansuota mityba, kurioje yra neriebios mėsos, riešutų ir vaisių, aprūpins organizmą visais būtinaisiais ingredientais be jokių maisto papildų, tačiau verta pastebėti, kad gerų vitaminų kursas tikrai bus ne pro šalį.

Numeskite nereikalingus kilogramus. Nereikalingi riebalai skatina estrogeno gamybą. Jeigu Jūs sveriate 30 proc. daugiau jums skirto (idealaus) svorio, apie aukštą testosterono lygį galite nė negalvoti.

Valgykite daug daržovių. Brokoliai, ropės, kopūstai, ridikėliai mažina estrogeno kiekį, todėl, savaime suprantama, padeda pakelti testosterono lygį organizme.


Logo

 

 

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Tobulėjantys krūties vėžio diagnostikos bei gydymo metodai – užkarda klastingai ligai
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, kaip ir visose šalies ar Europos gydymo įstaigose, kuriose gydomi krūties vėžiu serga...
Kiek fluorido iš tikrųjų turėtų būti dantų pastoje?
Ieškantiems dantų pastos nuolat kyla klausimas, kiek fluorido turėtų joje būti, kad ši nekenktų sveikatai, tačiau ir gal...
Kraujo vėžio gydymo galimybės vyresnio amžiaus pacientams
74 metų Veronika – viena vyriausių Kauno klinikų pacienčių, įveikusių klastingą onkologinę ligą – ūminę miel...
Nusilpę dubens dugno raumenys – ne tik moterų problema
Visuomenės sveikatos specialistai nuolat ragina būti fiziškai aktyviems bei reguliariai sportuoti. Tačiau garsiai kalbėt...
Kada metus rūkyti dar galima susigrąžinti sveikatą: kūnas atsigauna po pirmų savaičių
Nors rūkymo pasekmėmis dažnai tampa vėžys, bronchitas, kitos lėtinės ligos ir net mirtis, nuo šios priklausomybės kasdie...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar naudojate odos apsaugą nuo saulės?
Taip, naudoju kremą su SPF 50
Taip, naudoju įvairius kremus
Ne, nes noriu kuo daugiau įdegti
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų