Trečiadienis, 2023.12.06
Reklama

Kaip apgauti protą, norint sukurti naują sveiką įprotį?

pajudek.lt | 2013-08-01 09:51:17

Ar kada nors pradėjote kokią nors dietą ar treniruočių programą, bet tiesiog su ja nesusidraugavote? Kaip ir daugelis žmonių pradėjote naują veiklą su geriausiais ketinimais, bet vis dėl to nesugebėjote išlaikyti varomosios jėgos? Štai todėl vien motyvacija ir valia pasitikėti nereikėtų.

Sportas
Algirdo Kubaičio nuotr.

Kai pradedate kokią nors naują savarankišką tobulinimosi programą, Jūsų entuziazmas yra didelis ir Jūs esate motyvuotas malonumo, kurio norite, arba skausmo, kurio nenorite. Bet motyvacija su laiku natūraliai mažėja.

Motyvacijai sumažėjus, Jūs daugiau kliaunatės valios jėga, tačiau nei vienas neturi nesibaigiančio valios jėgų šaltinio. Kiekvieną kartą, kai padarote tai, ko Jūs nelabai norite, Jūs sunaudojate šiek tiek valios jėgų - tarsi kiekviena praleista pagunda išeikvotų Jūsų valios rezervą. Vakare galite suprasti, kad Jūs visiškai nebeturite valios jėgų. Štai kodėl dauguma žmonių sugadina savo dietą vakare, nors visą dieną valgė sveikai. Jei motyvacija ir valios jėga ne Jums, yra kitas būdas!

95 proc. mūsų gyvenimo yra padiktuota pasąmonės. Tai smegenų dalis, kuri veikia mūsų gyvenimą kaip autopilotas. Štai kodėl Jūs galite daryti viską, nuo dantų valymo iki mašinos vairavimo, visai apie tai negalvodami. Sąmoningai nusprendus sukurti naują įprotį, Jūs galite įkinkyti pasąmonės galią kuriant naują nervų kelią. Kai naujas įprotis yra sukurtas, tampa lengva – motyvacija ir valios jėga daugiau nėra reikalingos.

Yra septyni žingsniai, kaip norimą naują veiklą paversti įpročiu. Kai įprotis yra sukurtas, Jūs pastebėsite, kaip tai darote visiškai be pastangų. Šios technikos gali būti naudojamos bet kokiam įpročiui sukurti ar pakeisti – mityba, sportas, meditacija, streso mažinimas, miego įpročiai ir pan.

Nusistatykite sau mažus tikslus

Didelių tikslų nusistatymas yra jaudinantis, bet pradėjus nuo mažų, nuobodžių tikslų, labiau tikėtina, kad jie bus sėkmingi. Mažas tikslas, pavyzdžiui, būtų medituoti 10 min, pakeisti vieną nesveiką užkandį į žalią daržovę ar pasivaikščioti 15 min. per dieną. Imdamiesi mažų veiksmų, galite apgauti protą. Jūsų pasąmonė mėgsta kontroliuoti – jai nepatinka pokyčiai. Didelės permainos pasąmonei dažnai sukelia pasipriešinimą, bet Jūs tikrai galite „prastumti“ nedidelį pokytį.

Naudokite „skatintojus“`

„Skatintojas“ yra tai, kas skatina Jus padaryti kažką automatiškai. Dauguma rūkalių, pavyzdžiui, dažnai rūko pavalgę. Naudokite tai kaip pranašumą. Jei įsipareigojate medituoti po pusryčių, tai po kelių savaičių Jūs automatiškai galvosite apie meditaciją po rytinio maisto. Vizualizacija taip pat veikia puikiai. Sportiniai rūbai padėti ant lovos ryte Jus paskatins treniruotis tada, kai grįšite iš darbo.

Darykite tai anksti

Mankštinkitės ar medituokite ryte, kai Jūsų valios jėga yra stipri, taip Jūs jausite naudą visą dieną. Pasidarykite sveiką vakarienę iš anksto - tada negrįšite namo badaudami su mintimi, kad dar reikės daryti vakarienę.

Būkite pasiruošę

Įsitikinkite, kad turite viską, kas garantuotų Jūsų sėkmę. Jeigu norite pradėti vaikščiojimo programą, įsigykite patogius batus ir žingsniamatį (žmonės, kurie nešioja žingsniamatį, nueina 27 proc. daugiau nei tie, kurie jo nenešioja).

Padarykite tai patogiu veiksmu

Kuo sunkiau ir kuo daugiau laiko atima pradėti kažkokį veiksmą, tuo mažesnė tikimybė, kad to iš viso imsitės. Štai kodėl dauguma žmonių, kurie nusiperka sporto klubo narystę, tiesiog jo nelanko. Dabar gaukite viską, ko reikia grafikui sudaryti, o tada, kai jau bus laikas imtis veiksmo, Jūs galėsite pasakyti sau – „liko tik tai padaryti“.

Darykite tai linksmai

Jeigu nesimėgaujate darydami kažką, tai Jūs tikriausiai ir nesusidraugausite su ta veikla. Suraskite būdų, kurie Jūsų gyvenimo pokyčius paverstų mėgiamais. Sportuokite su draugais, išmokite gaminti sveiką maistą, kuris yra iš ties skanus, ar raskite meditacijos programą, kuri iš tikrųjų su Jumis rezonuoja.

„Nesulaužykite grandinės“

Kai Jerry Seinfeld buvo dar nežinomas, Jis sukūrė įprotį rašyti naujus dienos įvykius ant sieninio kalendorio, žymint juos raudonai. Kiekvieną dieną, kurią jam pavykdavo juos įgyvendinti, tame kalendoriuje jis pažymėdavo dideliu raudonu „X“. Jis nenorėjo matyti jokio tuščio langelio, kuris sugriautų tą „grandinę“. Naudokite šią techniką vieną mėnesį ir didžiąja dalimi Jūsų įprotis bus suformuotas.

Naudodamiesi šiais patarimais, kaip sukurti įprotį, Jūs apgaunate savo protą ir sukuriate naują nervų kelią. Kai jau įprotis suformuotas, Jūs galite jį panaudoti kaip lieptą į didesnius pokyčius, kurie iš tikrųjų gali pakeisti Jūsų gyvenimą. Tūkstančių mylių kelionė tikrai prasideda nuo vieno žingsnio.

Literatūros šaltiniai:

Deane Alban. How to Trick Your Brain to Creat a New Haelthy Habit. 2013. Prieiga per internetą:https://lifehacker.com/how-to-trick-your-brain-to-create-a-new-healthy-habit-868231704


Logo

 

 

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Jungtinė Karalystė pirmoji patvirtino naują gydymo būdą kraujo sutrikimams
Jungtinė Karalystė tapo pirmąja šalimi, patvirtinusia novatorišką gydymo būdą sergantiems dvejomis itin skausmingomis ir...
Ankstyvoji plaučių vėžio patikra išgelbėtų daugiau gyvybių
Nors Lietuvoje daugiausia mirties atvejų įvyksta dėl širdies ir kraujagyslių ligų, visgi didžiausią nerimą ir baimę keli...
Kelio menisko traumos: kada reikalingas artroskopinis gydymas
Kelio meniskai – kremzliniai pusmėnulio formos pusžiedžiai, sudaryti iš 72 proc. vandens ir tarpląstelinės medžiag...
Laparoskopijos –  tiek ginekologinių ligų diagnostikai, tiek gydymui
Ginekologinėms ligoms gydyti vis dažniau pasitelkiamos tausojančios chirurgijos principais pagrįstos laparoskopinės...
Kai vaikui skauda gerklę:  kaip išvengti rimtų komplikacijų?
Turbūt nėra tokio vaiko, kuris užaugtų nepajutęs gerklės skausmo. Tai dažnas simptomas, ypač peršalimo ligų sezono metu....
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų