Ketvirtadienis, 2024.04.25
Reklama

Kai akių korekcija lazeriu negalima: ar visą gyvenimą teks nešioti akinius?

vlmedicina.lt | 2015-04-20 10:25:34

Nusprendus visam laikui atsisakyti akinių pasidarant lazerinę akių korekcijos operaciją kartais tenka nusivilti – šis geros regos atstatymo būdas tinka ne visiems. Turintieji itin didelę trumparegystę ar toliaregystę ir sužinoję, kad korekcija lazeriu – negalima, kartais jaučiasi įspausti į kampą: negi visą gyvenimą teks nešioti akinius? Šiuolaikinės medicinos ekspertai nuramina – yra priemonių, galinčių atstatyti regą net šiais sudėtingesniais atvejais.

Akiniai
Algirdo Kubaičio nuotr.

Mažai žinomas, bet patikrintas metodas

Intraokulinė korekcija – taip vadinama procedūra, kuri gali padėti net ir itin prastą regą turintiems ir išgirdusiems neigiamą atsakymą dėl korekcijos lazeriu žmonėms atsikratyti akiniais.

„Ši procedūra pasaulyje atliekama jau du dešimtmečius, Lietuvoje ją pradėjome taikyti 2005–aisiais. Vis dėlto ne visi žino apie tokią galimybę atsikratyti akinių, mat ne visi regėjimo korekcijas lazeriu atliekantys gydytojai tą daro“, – pasakoja Lina Socevičienė, akių klinikos „Lirema“ gydytoja-oftamologė.

Pasak L. Socevičienės, akių korekcijos lazeriu yra nerekomenduojamos, kai trumparegystė yra didesnė nei -8 dioptrijos, toliaregystė didesnė nei +3 dioptrijos, astigmatizmas viršija 3 dioptrijas arba ragena yra per plona, kad būtų galima atlikti procedūrą. Tokiais atvejais regą galima koreguoti intraokuline korekcija.

Lyg akiniai akyje

„Paprastai aiškinant intraokulinės korekcijos esmę galima nusakyti dviem žodžiais – tai lyg akiniai akyje. Matymą koreguojantis individualiai parinktas ir pagamintas intraokulinis lęšis operacijos metu būna implantuojamas į priekinį akies segmentą. Pati operacija yra atliekama ambulatoriškai, trunka apie 30 minučių, jos metu būna taikoma vietinė nejautra“, – aiškina L. Socevičienė.

Pasak L. Socevičienės, šis metodas taikomas net tais atvejais, kai trumparegystė siekia –16 dioptrijų. Galimybė vėl regėti gerai stipriai pagerina pacientų gyvenimo kokybę – jie gali visiškai atsisakyti sunkių, storais stiklais akinių, kurie dažnam kelia kompleksų.

Intraokulinį akių korekcijos būdą galima taikyti vyresniems nei 18 metų asmenims, kurių rega bent vienerius paskutinius metus buvo stabili – nei blogėjo, nei gerėjo – ir akyje nėra diagnozuota jokia kita regėjimui įtakos turinti liga. Be to, šis kaip ir kiti regos korekcijos metodai yra nerekomenduojami žmonėms, kurie serga sisteminėmis, autoimuninėmis, jungiamojo audinio, alerginėmis ligomis ar cukriniu diabetu.

Rezultatai – jau kitą dieną

„Rezultatai po operacijos atsiranda labai greitai – jau pirmosiomis dienomis pacientai junta stiprų regos pagerėjimą, o optimalus regėjimo lygis pasiekiamas per porą savaičių. Vis dėlto svarbu žinoti, kad pasiruošimas šiai operacijai užtrunka kelias savaites, mat intraokulinis lęšis užsakomas ir gaminamas kiekvienam individualiai“, - pasakoja Lina Socevičienė, akių klinikos „Lirema“ gydytoja-oftamologė.

Pasak medikės, nerekomenduojama tą pačią dieną operuoti abi akis. Kur kas geriau vienos ir kitos akies operacijas atlikti paliekant kelių dienų pertrauką. Gijimas po šios procedūros taip pat nėra sudėtingas: operacijos dieną akis yra užklijuojama, tačiau jau kitą dieną žmogus gali neblogai matyti. Gijimo procesas paprastai užtrunka apie penkias dienas.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Erkinio encefalito vakcina jau nupirkta: nemokamai skiepytis bus galima nuo rugsėjo
Ligonių kasos gera žinia pasitiko Europos imunizacijos savaitę – Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos m...
Ligonių kasos: gydymo įstaigose nustatytų pažeidimų nemažėja
Pernai teritorinių ligonių kasų (TLK) ekspertų atliktų patikrinimų metu nustatyta, kad gydymo įstaigos iš Privalomojo sv...
Priešpienis –  svarbus raktas į vaikų sveikatą
Priešpienis, kurį mūsų kūdikiai gauna pirmomis gyvenimo valandomis, yra tikras imuniteto šaltinis. Jame gausu natūralių...
Kokie maisto papildai gali būti naudingi artėjant šiltajam sezonui?
Šiltasis metų laikas neabejotinai džiugina visus su saule ir šiluma, tačiau su šiais malonumais ateina ir nauji iššūkiai...
Anksti nustatytas imunodeficitas – išgelbėtos gyvybės
Naujagimiams atliekamas imunodeficito tyrimas galėtų vieniems vaikams išgelbėti gyvybę, kitiems – anksti skirti gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų