Antradienis, 2024.03.19
Reklama

Ką reikia žinoti apie veido odos priemones nuo saulės: kokias ir kaip jas naudoti?

Šaltinis: vlmedicina | 2021-06-17 11:09:06

Kai kurios moterys, naudodamos veido kremą nuo saulės su SPF 30, makiažo bazę su SPF 15 ir kreminę pudrą su SPF 15, mano, kad tokiu būdu užsitikrins net SPF 60 apsaugą. Deja, SPF priemonės, tepamos viena ant kitos, nesisumuoja.

Moterys pliaže
Paplūdimys / VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

„Jei naudosite apsauginį veido kremą su SPF 30, o ant jo – BB kremą su SPF 15, oda bus apsaugota tik SPF 30. Tokios apsaugos užteks tik tuomet, jei didžiąją dienos dalį praleidžiate namuose ar biure, o į lauką išeinate vos keliolikai minučių per dieną. Tačiau jei į darbą keliaujate pėsčiomis, kasdien vedžiojate šunį ar mėgstate lepintis saulės voniomis – veido odai būtina priemonė su SPF 50“, – pranešime žiniasklaidai tikina „Camelia“ farmacijos specialistė Sigita Izmalkova.

Farmacijos specialistė pratęsia, kad renkantis apsauginį veido kremą, svarbu atsižvelgti tiek į savo odos tipą, jos problemas, tiek į naudojamą kosmetiką. Taip pat visuomet geriau turėti net kelias skirtingas priemones ir keisti jas priklausomai nuo situacijos.

Kasdienė odos priežiūros rutina

S. Izmalkova sako, kad kasdienę veido odos priežiūros rutiną reikėtų pradėti nuo veido nuprausimo švelniomis priemonėmis. Antras etapas – odos tonizavimas ir patepimas serumu. Trečias – odos aplink akis patepimas kremu ir ketvirtas – visos odos padengimas drėkinamuoju kremu.

„Tik atlikus visus šiuos etapus, galima tepti veido kremą su SPF. Žinoma, ne kiekviena moteris naudoja visas šias priemones, tačiau bet kokiu atveju seka turėtų išlikti panaši. Tarp etapų nebūtina palikti laiko tarpų, tačiau jei norisi, po kiekvieno iš jų galima palaukti 15–30 min.“, – pasakoja farmacijos specialistė.

Saulės žala – net ir pro langą

Didelė dalis Lietuvos gyventojų vis dar neturi įpročio apsauginiu kremu teptis debesuotą dieną ar leidžiant laiką namuose. Tačiau nors diena neatrodo saulėta, ultravioletiniai spinduliai lengvai prasiskverbia pro debesis, todėl net ir apniukusiu oru veido odą apsaugoti būtina.

„Ultravioletiniai saulės spinduliai prasiskverbia pro debesis, todėl net ir vėsesnę dieną jų pavojus dėl to nesumažėja. Man ne kartą teko bendrauti su klientais, kurie apsiniaukusią dieną per porą valandų trukusį pasivaikščiojimą miške stipriai nudegė veidą ir rankas“, – teigia S. Izmalkova.

Taip pat svarbu paminėti, kad apie 50 proc. spindulių prasiskverbia ir pro lango stiklą, todėl net ir leisdami laiką namuose ar važiuodami automobiliu rizikuojate nudegti.

Kad suveiktų – šaukštelis kremo

Farmacijos specialistė atkreipia dėmesį, kad siekiant užtikrinti maksimalią veido apsaugą nuo saulės, būtina

naudoti pakankamą kiekį priemonės, t. y. vieną arbatinį šaukštelį kremo. Juo ištepkite ne tik veidą, bet ir ausis, kaklą bei dekoltė sritį. Jei naudojate purškiklį, purkškite priemonę tol, kol oda pasidengs tolygiu blizgesiu.

„Veido kremo nuo saulės gausiai užtepkite likus 15–30 minučių iki išėjimo į lauką ir pakartokite ne rečiau kaip kartą per 2 valandas arba kiekvienąkart veidą nusišluostę rankšluosčiu. Net jei priemonė atspari vandeniui, išsitepti vos kartą nepakanka, nes suprakaitavus ar išsimaudžius, dalis jos nusiplauna. Jei dienos metu esate su makiažu, papildomą apsaugą sukursite kas porą valandų veidą papurškę migla“, – pasakoja S. Izmalkova.

Farmacijos specialistė primena, kad negalima naudoti pernykščių veido kremų nuo saulės. „Dauguma apsauginių veido kremų galioja tik apie metus, tad jei atidarėte buteliuką, kitais metais turėtumėte įsigyti naują. Be to, jei atsakingai naudosite priemonę, t. y. tepsite jos tiek, kiek reikia, tikėtina, kad kremo po vasaros sezono ir nebeliks.“

Pagrindinis kriterijus – odos tipas

Farmacijos specialistė sako, kad nėra vieno universalaus veido kremo nuo saulės, kuris tiktų visiems. Todėl priemonę geriausia pirkti pasitariant su vaistininku ir atsižvelgiant į savo odos tipą.

„Jei jūsų oda riebi ir spuoguota, jums tinkamiausias vandens pagrindo kremas be mineralinių aliejų, kurie kemša poras. Sausos odos savininkai turėtų rinktis priemones su drėkinančiais komponentais, tokiais kaip hialurono rūgštis ir keramidai, o jautrios ir linkusios į alergiją – tos, kurių sudėtyje yra titano ir cinko“, – pasakoja S. Izmalkova.

Ji priduria, kad ne mažiau naudinga veido kremą rinktis atsižvelgiant į naudojamą makiažo pagrindą. Mėgstančioms skystą puikiai tiks grynas losjonas be aliejų, o kompaktinę pudrą – kreminė priemonė.

Vis dėlto net ir veido kremas su SPF 50 nėra šimtaprocentinė apsauga nuo saulės, todėl, be priemonės, pasirūpinkite ir visą kūną dengiančiais natūralios medžiagos drabužiais, kepure ir kokybiškais akiniais nuo saulės. Taip pat venkite saulės nuo 11 iki 15 val., nes tuo metu ji yra pati kaitriausia.

Pasekmės odos sveikatai ir grožiui

Farmacijos specialistė akcentuoja, kad netinkamai arba išvis nenaudojant apsauginio veido kremo nuo saulės, rizikuojate stipriai nudegti.

„Vasarotojams dažniausiai pasireiškia pirmojo laipsnio nudegimas, kuriam būdingas odos paraudimas ir patinimas. Šie simptomai paprastai praeina per savaitę. Daug rimtesnis – antrojo laipsnio nudegimas, kuris atpažįstamas iš didelio skausmo ir daugybės pūslių. Odą išgydyti užtrunka iki 3 mėnesių, o atsinaujinusi ji tampa daug plonesnė ir jautresnė“, – teigia S. Izmalkova.

Ultravioletiniai saulės spinduliai ne tik nudegina odą, bet ir skatina priešlaikinį jos senėjimą bei didina vėžio išsivystymo riziką. Dėl kaitrių spindulių ji taip pat sausėja, plonėja ir raukšlėjasi, atsiranda pigmentacija.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nemiga gali byloti apie galybę sveikatos sutrikimų: į ką atkreipti dėmesį
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo s...
Gydytoja psichiatrė:  kodėl vyresniame amžiuje vienatvė išgyvenama itin skaudžiai
Žmogus – sociali būtybė, kuriai bendravimas yra nepakeičiamai reikalingas. Kita vertus, nemaža dalis žmonių visišk...
Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama alkoholiu, vaistais ir narkotinėmis medžiagomis
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai pl...
5 dažniausios regėjimo problemos – kaip jas spręsti?
Žmogaus akis – sudėtingas organas, kuris iš aplinkos priima daugiausiai informacijos. Akių dėka žmogus ne tik mato...
Svarbiausi kokybiško poilsio komponentai: čiužinys, antčiužinis ir patalynė
Visi puikiai žinome, kad kokybiškas poilsis nakties metu užtikrina gerą nuotaiką, darbingumą ir bendrą savijautą. Vis dė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų