Penktadienis, 2023.03.24
Reklama

Ką nuo kovo turi žinoti kompensuojamų vaistų pirkėjai

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2019-03-07 10:31:56

Nuo kovo 1 dienos įsigaliojo kelios naujienos kompensuojamų vaistų sistemoje. Kadangi pokyčiai liečia tuos, kuriems kompensuojami vaistai išrašomi pirmą kartą, pasak vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininko Rimvydo Blyno, pacientai turėtų atkreipti dėmesį į kelis aspektus. Ką turėtų žinoti pacientas, gaunantis pirmą kartą kompensuojamo vaisto receptą ir rinkdamasis vaistinę?

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Naujas recepto ženklinimas

Remiantis naujuoju reglamentu, pokyčiai vykdomi išduodant receptą. Nuo šiol pirmą kartą skirdamas kompensuojamą vaistą gydytojas privalės receptą paženklinti. Naujasis ženklinimas parodys vaistininkui, kad kompensuojamas preparatas pacientui yra skiriamas pirmą kartą, todėl vaistininkas turės vadovautis nauja tvarka.

„Pagrindinis pokytis yra tas, kad jeigu pacientui išrašomas vaistas yra naujas ar skiriamas po ilgesnės nei 6 mėn. pertraukos, gydytojas tokį kompensuojamų vaistų receptą pažymi „pirmo paskyrimo“ ženklinimu.

Pamatęs šį ženklinimą vaistininkas nuo šiol turės neklausdamas ir nesiūlydamas pacientui kito, išduoti tą vaistą, kuris jam paskirtų vaistų grupėje (pagal veikliąją medžiagą) yra pigiausias“, –v receptų žymėjimo taikymą komentuoja R. Blynas.

Šiuo ženklinimu pacientams siekiama parodyti, kad vaistai nepriklausomai nuo jų kainos, pakuotės ar pavadinimo taip pat gali būti efektingi.

Skirtumo nepajus

Iš esmės siūlyti pigiausią kompensuojamo vaisto preparatą vaistinės įpareigotos jau kuris laikas. Tačiau šiuo atveju pagrindinis pokytis įvyksta pirmą receptą gaunantiems. Ne pirmą kartą perkantys kompensuojamus vaistus ir toliau galės rinktis iš viso ekrane nurodyto tos grupės kompensuojamų vaistų asortimento.

„Vykdant kompensuojamų vaisto pardavimą ir perkant vaistus ne pirmą kartą – galimybės nepasikeičia. Pacientas ir toliau galės pasirinkti preparatą iš jam pasiūlomo viso monitoriaus ekrane kompensuojamų preparatų sąrašo, užtikrinančio galimybę įgyti pigiausią preparato variantą“, – patikina vaistininkas.

Papildoma alternatyva

Atsisakiusieji preparato pagal „pirmą paskyrimą“, nuo šiol turi kitą alternatyvą. Pageidaujant kito vaisto, norimą preparatą vaistininkai galės parduoti pagal turimą kompensuojamo vaisto receptą.

Tik tokiu atveju pacientai kompensacijos nebegauna ir nekompensuojamą vaistą reikės pirkti už visą jo kainą. Todėl pacientams svarbu įsivertinti nekompensuojamų vaistų prieinamumo galimybes. O keičiant produktą, dėl jo tinkamumo, naudingumo ir pigumo pacientą visuomet pakonsultuos vaistininkas.

„Atsisakius pigiausio „pirmo paskyrimo“ varianto, galios tas pats kompensuojamo produkto receptas ir vaistininkas galės parduoti kitą tos pačios kompensuojamo vaisto grupės preparatą, kurio pageidauja pacientas. Tik svarbu pabrėžti, jog tokiu atveju pacientas kompensacijos nebegauna ir turi mokėti visą produkto kainą. Todėl prieš einant į vaistinę, pacientai turėtų įsivertinti nekompensuojamų vaistų įsigijimo prieinamumą.

Pageidaujantiems kito preparato mūsų specialistai visuomet pakonsultuos dėl jo suderinamumo su maistu, su kitais preparatais ar vartojimo dažnumo. Kaip didelis vaistinių tinklas galime pasiūlyti alternatyvas ir nekompensuojamų vaistų prieinamumą palankesnėmis kainomis.

Juk farmacinės rūpybos paslaugos yra neatsiejama mūsų darbo dalis, todėl pageidaujantiems kito preparato visuomet rasime sprendimą“, – konsultavimosi galimybę su vaistininku primena R. Blynas.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Gydytojai perspėja tėvus: baterijos gali sukelti itin sunkias komplikacijas
Baterijos, iš pirmo žvilgsnio atrodančios nekenksmingai, yra pats pavojingiausias svetimkūnis vaikams, galintis sukelti...
Nauja riešo pažeidimų gydymo metodika žymiai sutrumpina gydymo trukmę
Respublikinės Vilniaus universitetinėje ligoninėje dirbantis gydytojas ortopedas traumatologas Simonas Sereika džiaugias...
Plečiamos slaugytojų atsakomybės – tam tikrais atvejais galėtų išrašinėti receptus ir siuntimus
Mažinant administracinę naštą gydytojams ir didinant sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą pacientams, Sveikatos aps...
Kada reikia plaukų transplantacijos?
Plaukai – viena išraiškingiausių mūsų išvaizdos detalių. Vešlūs, sveiki plaukai yra tikra puošmena, kuria galima d...
 Miego ypatumai ir jo kokybę užtikrinantys veiksniai
Miegas – unikali mūsų organizmo savybė. Nuolat vykdomi tyrimai ir per daugybę metų atrasti miego funkcijos ypatuma...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar skiepysitės nuo erkinio encefalito?
Taip
Ne
Dar neapsisprendžiau
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų