Japonų mokslininkai Amerikos širdies asociacijos konferencijoje Atlantoje pristatė tyrimą, kuriame teigiama, kad juokas ir muzika ne tik pakelia nuotaiką, bet ir gali sumažinti kraujo spaudimą, – praneša „Health Day“ naujienos.
Atliktame kokybiniame tyrime dalyvavo 79 žmonės nuo 40 iki 74 metų. Tiriamieji buvo padalinti į tris grupes. Pirmosios grupės žmonėms buvo atliekama po valandą trunkanti muzikos terapija kas dvi savaites. Antrajai grupei buvo skiriamos kvėpavimo technikos, derinamos su juoko terapija ir jogos pratimais. Juoko užsiėmimus vedė juoko jogos specialistai. Trečioji grupė buvo kontrolinė.
Tyrimas rodo, kad iškart po šių užsiėmimų muzikos terapijos grupės žmonių kraujo spaudimas sumažėjo 6 mmHg, o juoko grupės - 7 mmHg.
Tyrimo autoriai pabrėžia, kad toks efektas neišnyko ir po trijų mėnesių. Mokslininkai tai sieja su streso malšinimu, o kortizolio (streso žymens) sumažėjimas po muzikos ir juoko terapijos tai patvirtina.
Patys autoriai pastebi, kad tyrime dalyvavo nedaug žmonių ir tai dar neįrodo muzikos ir juoko įtakos kraujo spaudimo sumažėjimui - tai rodo, jog ryšys vis dėlto yra.
Žmonės, kurie tyrimo metu turėjo galimybę susipažinti su tokiu terapijos metodu, taip pat buvo motyvuojami keisti savo gyvenseną, o rekomenduotus pratimus galėjo tęsti namuose.
„Kvėpavimo pratimai, muzikos klausymas, joga, humoras ir juokas – psichologų seniai žinomi ir rekomenduojami emocinės iškrovos ir atsipalaidavimo būdai. Kartu tai yra efektyvūs streso įveikos būdai. O aukštas kraujospūdis yra vienas iš streso simptomų. Todėl minimo tyrimo rezultatai nėra stebinantys. Apie tai žinoma jau seniai, bet didžiausia problema, kad šie atsipalaidavimo būdai reikalauja tam tikros savidisciplinos – reikia rasti laiko ir valios įvairius pratimus daryti. Jeigu jie daromi nuolat – yra ir rezultatas. Deja, dažnai tos motyvacijos gyventi kitaip greitai pritrūksta, greitai randama galybė priežasčių ir pretekstų gyventi kaip seniau, ir tik nedaug žmonių turi kantrybės daryti pratimus tol, kol juos įvaldys ir sulauks akivaizdaus, subjektyviai juntamo geresnės savijautos rezultato“, - „Vakarų Lietuvos medicinai“ paaiškino psichologė Dalia Kujalienė.
Šitiems tikslams, - pataria ji, - galima taikyti ir kitokias terapijos rūšis, padedančias atsipalaiduoti, išreikšti vidinę įtampą: fizinį aktyvumą, šokio terapiją, dailės terapiją ir kt.
vlmedicina.lt