Šeštadienis, 2024.07.27
Reklama

Išvykstate atostogų? Pasirūpinkite kambariniais augalais

Šaltinis: vlmedicina | 2021-09-02 10:10:13

Ruošiatės atostogoms ir svarstote, kaip ilgesnei išvykai paruošti kambarinius augalus? Gera žinia – yra tam tikri žingsniai, kurie padės išlaikyti augalus sveikus tol, kol jūsų nebus namuose. Floristai dalinasi naudingomis įžvalgomis ir idėjomis. Toliau – 5 paprasti žingsniai.

Kambarinės gėlės / Asociatyvioji nuotr.

Augalų SPA procedūra

Nesvarbu, tai tradicinės ar egzotiškos kambarinės gėlės, visos jos labai mėgsta reguliarias SPA procedūras. Šiuo atveju gyvas dekoracijas palepinti prieš išvykstant kone būtina. Kaip atrodo paprasta gėlių SPA procedūra?

1) Pirmiausiai, vietoje įprasto laistymo pasitelkite gausesnio drėkinimo metodą: sudėkite vazonus į didesnį, vandeniu pripildytą indą. Kambarinių augalų šaknys „pasiims“ tiek, kiek reikia.

2) Tuomet godžiai „atsigėrusius“ augalus atgaivinkite vėsia, nestipria dušo srove arba specialiu purkštuvu.

Silpnesnius augalus ekspertai siūlo papildomai patręšti. Svarbi taisyklė – kokybišką, specifiniam augalui tinkantį produktą įsigykite specializuotoje gėlių parduotuvėje.

Vėsesnės vietos parinkimas

Sakoma, kad kambarinių gėlių vietos nereikėtų kardinaliai keisti. Vis dėlto juk negalite būti tikri, pavyzdžiui, dėl oro sąlygų. Idealu, jei visus augalus pastumsite į gausiai apšviestą namų zoną, kurios nesiekia tiesioginiai saulės spinduliai. Jei tokios vietos nėra, vazonus galite perkelti į jaukią prieblandą.

Tą patį floristai ragina padaryti ne tik su viduje, bet ir terasoje ar prie namų įėjimo laikomomis gėrybėmis. Sunešę augalus į vidų, galėsite būti ramūs, kad jiems nepakenks lietus, skersvėjis, saulės kaitra.

Senų, pažeistų lapų pašalinimas

Augalus rekomenduojama palikti kiek galima sveikesnius. Kartais vien tik SPA procedūros nepakanka – reikia skirti laiko jų genėjimui. Nereikia nieko drastiško, tiesiog nuskinkite sergančius, senus lapus. Kodėl tai svarbu? Silpnus lapus augalas vis tiek stengiasi aprūpinti, o sudžiūvusios dalys gali sukelti puvimą, paskatinti kenkėjų atsiradimą.

Kai esate namuose, galite stebėti kambarinio augalo būklę ir priimti reikalingus sprendimus, bet prieš ilgą kelionę geriau nerizikuoti.

Savadarbė laistymo sistema

Bene vienas sudėtingiausių klausimų paliekant namus ilgam – kaip palaistyti kambarines gėles. Jei neturite žmogaus, kuris galėtų kartkartėmis užsukti, sumontuokite savadarbę laistymo sistemą. Nors skamba sudėtingai, tai labai paprastas ir daug laiko nereikalaujantis procesas. Prireiks tik didesnio padėklo bei plastikinio vandens butelio. Internete rasite ne vieną informatyvų tokios laistymo sistemos gamybos filmuką.

Augalų „auklė“

Galiausiai visuomet galite apsvarstyti augalų „auklės“ variantą. Galbūt turite nuostabius kaimynus arba augalus mėgstančius draugus? Jiems pakaks vos kartą per savaitę užsukti į jūsų namus – apžiūrėti ir palaistyti gėles. Žinoma, galima jas tiesiog nuvežti pas patikimą augalų „auklę“ į namus.

Ilga išvyka tikrai nereiškia, jog laukia ilgas kambarinių gėlių gaivinimas sugrįžus. Panašu, tinkamai pasiruošus atostogoms, šios gali praversti ne tik jums, bet ir gyvoms namų dekoracijoms.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Ką daryti su pasibaigusio galiojimo vaistais
„Kada jūs paskutinį kartą peržiūrėjote savo namų vaistinėlę?", – tokį klausimą dažnai žmonėms užduoda &...
Populiarėjančios žirgų terapijos studentų praktikos bazei suteikta licencija
Žmonės vis dažniau stengiasi išvengti tradicinės medikamentinės medicinos ir ieško alternatyvių, natūralesnių gydymo ar...
Vaistų nuo skausmo poveikis kepenims: kokiais atvejais ši baimė nepagrįsta
Daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų vaistus nuo skausmo vartoja bent kartą per mėnesį ar dažniau, tačiau jiems neri...
Klastinga juostinė pūslelinė gali ištikti visus, kurie sirgo vėjaraupiais
Remiantis statistika, maždaug 2 iš 10 žmonių bent kartą per gyvenimą suserga juostine pūsleline. Didelė dalis jų –...
Skenduolių statistiką blogina pervertinantieji savo jėgas
Statistika vis dar negailestinga – skendimų atvejų nemažėja. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duo...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų