Feisbuke paviešintas vaizdas, kai vienos įmonės, teikiančios sveikatingumo ir SPA paslaugas, direktorius Rimantas Petravičius tiesiog akimirksniu „išjungia“ pacientę, sukėlė tikrą audrą. Specialistai perspėja, kad ši praktika itin pavojinga – esą tėra tik vienas žingsnis iki tragedijos.
Šis vaizdo įrašas, pavadintas „Laimės akimirkos prasideda nuo savęs pažinimo“, sulaukė nemažai internauto dėmesio – ir ne tik pagyrų, tačiau ir pasipiktinimo: „Čia „atjungėt“ užspausdami miego arterijas? Taigi pavojinga smegenims ir gyvybei gali būti, čia ne laimės akimirkos, o arti nelaimės. Susimąstykit viešai įkeldami tokius įrašus“, – grūmojo viena internautė.
Nė vienas nemirė
Pats R.Petravičius į tokius komentarus sako numojantis ranka – esą žmonės jau seniai jį prie kryžiaus kala, todėl yra prie to įpratęs.
„Taikau hipoksiją penkerius metus, bet dar nė vienas nemirė. Žmonės bijo savęs, todėl ir baisisi. Kai jie patys save priveda prie mirties slenksčio, jie nesibaisi, ką su savimi padarė“, – komentavo ne vienerius metus šią praktiką propaguojantis vyras. Hipoksija, jo aiškinimu, yra deguonies trūkumas. Šios praktikos vyras mokėsi iš ruso Aleksandro Ogulovo.
Pavojinga praktika
Kauno klinikų Anesteziologijos klinikos vadovo prof. Andriaus Maco nuomone, tai labai pavojinga praktika.
„Pagrindimo motyvų labai daug, tačiau pats pagrindinis – per a. carotis (miego arterijas) teka pagrindinis mūsų arterinio kraujo, tenkančio smegenims, srautas. Sukeliamas trumpalaikis išeminis epizodas (epizodas, kai smegenys negauna kraujo, o su juo deguonies)“, – aiškino gydytojas anesteziologas.
Anot jo, puikiai žinoma, kad bent kiek ilgiau užtrukus būsenai be deguonies žmogui gali būti sukeltas insultas.
„Studentams jau pirmuosiuose kursuose dėstoma apie abiejų miego arterijų užspaudimą (spaudimą, „masažą“) ir jo žalą. Tai pavojingas triukas iki pirmo karto“, – komentavo A. Macas.