Lėtine limfocitinė leukemija yra pati dažniausia leukemijos forma. Šiai ligai būdinga lėtinė eiga ir palyginti blogas atsakas į gydymą, nors daugelis ligonių gydymo fone gali išgyventi ne vienerius metus.
Kai kurios ligonių grupės (turintys 11q chromosomos deleciją arba 17p deleciją arba vyresni nei 65 metų amžiaus) pasižymi dar blogesne prognoze ir agresyvesne ligos eiga.
Jau prieš keletą metų sukurtas preparatas ibrutinibas parodė labai gerus rezultatus tyrimuose su pacientais. Prospektyvinis RESONATE pavadintas tyrimas lygino šiuo metu standartinio gydymo ofatumumabo ir ibrutinibo efektyvumą ligoniams, kurių lėtinė limfoleukemija progresavo po standartinio gydymo chemoterapija ir monokloniniais antikūnais.
Ibrutinibo grupėje ligos atsakas stebėtas net 43 proc. ligonių, tuo tarpu standartinis gydymas pasiekė atsaką tik 4 proc. pacientų. Laikas iki ligos progresavimo ibrutinibo grupėje po vidutinio 9,4 mėnesio stebėjimo dar nebuvo pasiektas, o ofatumumabo grupėje jis sudarė 8,1 mėnesio. Po 12 mėnesių ibrutinibo grupėje gyveno 90 proc. ligonių, ofatumumabu gydytų pacientų grupėje išgyvenusių buvo 81 proc.
Šaltinis
Byrd et al. Ibrutinib versus Ofatumumab in previously treated chronic lymphoid leukemia. NEJM, 2014