Penktadienis, 2024.04.19
Reklama

Gydytojų seksualumas: fantazijos ir realybė

Zita Voitiulevičiūtė | 2011-09-01 23:45:15

Vokietijos pažinčių portalas „Elite Partner“ neseniai atliko apklausą ir paskelbė jos rezultatus, iš kurių paaiškėjo, kad daugelis vyrų mano, jog seksualiausia moters profesija yra gydytojos. Slaugytojos atsidūrė trečioje vietoje. Iš tiesų ne vienas yra matęs reklamų, nepadorių filmų, kuriuose medicinos darbuotojo chalatas panaudojamas kaip erotinis dirgiklis. Tai yra prodiuserių, verslininkų kuriama fantazija. O su kokiu pacientų požiūriu ir elgesiu iš tikrųjų susiduria Lietuvos medikai?

© Artem Grishko - Fotolia.com

Balto chalato kerai

Apklausoje, kurią atliko „Elite Partner“ portalas, dalyvavo 12 600 laisvų vyrų, išsakiusių savo nuomonę apie moterų profesijas. Pačiomis seksualiausiomis vyrai laiko gydytojas. Teigiama, kad įtakos tam turi ir balto chalato kerai, ir nesibaigiantys televizijos serialai apie ligonines su žaviomis daktarėmis. Didžiausi gydytojų pranašumai – švelnumas bendraujant su pacientais, profesionalumas ir darbštumas.

Slaugytojoms vyrai savo balsą atidavė dėl to, kad joms nesvetima empatija, jos aktyvios. O svarbiausia – nenualpsta, išvydusios žaizdą ir kraują.

Kalbinti Lietuvos medikai sutiko su šiomis gydytojų ir slaugytojų savybėmis ir patvirtino, kad šie profesijos bruožai patrauklūs pacientams.

Seksulaumas – ne pranašumas

Kauno klinikų Stuburo ir periferinių nervų chirurgijos skyriaus vadovas gydytojas neurochirurgas Bronius Špakauskas pripažino, kad filmų herojų dėvimas baltas trumpas chalatėlis ir kepurytė su kryžiuku gali sąlygoti dviprasmišką gydytojos profesijos traktuotę, tačiau  jis linkęs tai sieti ne su pačia profesija, o su jaunyste.

Bronius Špakauskas. Asmeninio albumo nuotr.

„Sunku kaip nors vertinti tokias apklausas ir jų rezultatus. Pirmiausia reikia įvardinti, kas yra seksualumas, nes dabar tas žodis yra minimas kiekviename tekste. Būna ir seksualus automobilis, ir seksuali kėdė, o dabar dar ir profesija. Gal apklausiamųjų fantaziją labiau žadino įsivaizduojama gydytojų jaunystė?  Tačiau tuomet ne mažiau seksuali gali būti ir stiuardesė. Gydytojos daugiau mokslo kremta, tad dirbti pradeda jau vyresnio amžiaus. Stebina, kad vis dėlto jos tapo seksualesnės nei slaugytojos, kurios būna jaunesnės“, – su šypsena apie vokiečių apklausos rezultatus kalbėjo gydytojas.

B. Špakauskas įsitikinęs, kad epitetas „seksuali“ garbės neprideda nei gydytojai, nei apskritai kokiai nors moteriai. Todėl jis supranta savo koleges, kurios vienos diskusijos metu piktinosi jų profesijos naudojimu nešvankiems įvaizdžiams.

Jei priekabiauja, laikas namo

Gydytojas B. Špakauskas nebuvo girdėjęs, kad jo kolegės skųstųsi įaudrintos vaizduotės vyrų priekabiavimu.

„Jeigu pacientas pradėtų priekabiauti, reikštų, kad jis ganėtinai gerai jaučiasi ir jam jau laikas namo, – šypsojosi chirurgas. – Chirurgijos skyriuje, kai pacientams sopa, tokios mintys į galvą nelenda. Vargu ar kokiam nors vyrui kiltų mintis rodyti dėmesį slaugei, prie kurios jis buvo ne pačiose estetiškiausiose situacijose. “

Vis dėlto klinikų skyriaus vedėjas pripažino, kad flirto tarp pacientų ir gydytojų pasitaiko, o kiek toli jis gali nueiti – tai jau mediko profesionalumo reikalas. „Gydytoja yra moteris ir jos reikalas, kaip ji reaguoja į asistavimą, kiek ji parodo, kad jai tai įdomu“, – pridūrė gydytojas.

Gydytojas – profesionalas be lyties

Viešosios įstaigos „Centro poliklinika“ direktoriaus pavaduotoja medicinai gydytoja kardiologė Daiva Pentiokinienė mano, kad tokios apklausos, ir tokie jų rezultatai žemina balto chalato statusą.

„Gydytojas – tai žmogus, kuris nuoširdžiai atsidavęs savo profesijai, dieną naktį aukoja energiją ir sveikatą. Baltas chalatas – tai higienos ir ribos tarp šio darbo, išorinio pasaulio ir gydytojo asmeninio gyvenimo simbolis. Chalatas skirtas higienai, tam, kad apsaugotų gydytojo drabužius, kad jis neparsineštų kokio nors užkrato į savo namus. Tačiau jeigu kas nors nori ką nors suvulgarinti, įmanoma suvulgarinti ne tik baltą chalatą. Koks nors prodiuseris gali ir vienuolės abitą paversti vulgariu“, – apgailestavo pašnekovė.

Gydytoja tikino, kad per jos darbo patirtį nepasitaikė, kad koks nors pacientas rodytų nederamą dėmesį. Anot D. Pentiokinienės, chalatas panaikina profesionalo lytį.

„Chalatas uždeda barjerą. Juk tik dėl jo pacientai ir pacientės prieš gydytoją gali nusirengti ir dėl to nepatirti jokio susijaudinimo. Nenorėčiau tikėti tokios apklausos rezultatais, nes balto chalato žmonės net ir bijosi. Tai neeilinė priemonė atskirti neeiliniam žmogui. Juk pas gydytoją eini vos ne kaip pas kunigą, jam patiki savo intymiausius dalykus. Todėl gydytoja savo kabinete vyro klausosi visai kitaip, nei klausytųsi kur nors kavinėje“, – kalbėjo tik pagarbaus dėmesio iš pacientų sulaukusi moteris.

Beata Skaisgirytė (šokėja). Asmeninio albumo nuotr.

Gydytoją sietų ne su meilužės, o mamos įvaizdžiu

Vilniaus universiteto profesorė gydytoja odontologė Irena Balčiūnienė įsitikinusi, kad minėtoje apklausoje vyrai kalbėjo ne apie seksualumą. Juk gydytojos ar slaugytojos darbas susijęs su globa.

„Kai žmogus serga, yra pažeistas, jis turi laiko mąstyti, galvoti. O tas žmogus, kuris jam paduoda vandens, perriša žaizdą, išklauso, globoja, yra susijęs su motinos funkcijomis. Jis sukelia šiltus jausmus. Normalu, kad žmogus gali įsimylėti. Todėl gydytojo profesiją siečiau su tauresniais jausmais, kurie gali gimti žmogui. Esu įsitikinusi, kad baltas chalatas nekelia erotinių fantazijų, jis kelia švaros ir globos įspūdį“, – kalbėjo I. Balčiūnienė.

Kas gundo labiau: šokėja ar gydytoja?

Beata Skaisgirytė (kineziterapeutė). Asmeninio albumo nuotr.

Šias ilgametę darbo medicinos srityje turinčių medikų pastabas patvirtino šiemet kineziterapijos studijas baigusi Beata Skaisgirytė. Jauna specialistė gali palyginti du savo amplua: jaunos moters, vilkinčios baltu chalatu, ir šokėjos, mat Beata nuo vaikystės šoka pramoginius šokius, dalyvauja televizijos projektuose.

„Pastebėjau, kad vyrams malonu, kai jais rūpinasi jaunesnė gydytoja. Jie daugiau šypsosi, juokauja. Tačiau nepadoraus jų dėmesio per praktiką, kai vilkėdavau baltą chalatą, niekada nepajutau, – tvirtino mergina. – Kai šoku, vilkiu šokėjos kostiumus, susiduriu su visai kitokiu požiūriu. Regis, esu tas pats žmogus, bet, kai būnu šokėja, kitiems tesu graži kvaila mergaitė. O kai užsivelku baltą chalatą, jaučiu, kad žmonės mane kitaip vertina, kad pagarbiai žiūri.“

Dėl šios priežasties mergina džiaugiasi, kad viso gyvenimo nesusiejo su šokiu ir įgijo specialybę, pasižyminčią ypatinga aura.

Vyrai baltais chalatais kursto daugiau aistrų

Daugelis kalbintų medicinos srityje dirbančių moterų tvirtino, kad pacientai nerodo joms perdėto dėmesio. Tačiau vyrai gydytojai gali papasakoti ne vieną istoriją apie tai, kokio dėmesio sulaukia iš pacienčių.

Tai patvirtino ir Vilniaus universiteto Onkologijos instituto atstovė spaudai Juventa Sartatavičienė. Neminėdama gydytojų vardų ji patvirtino, kad būtent moterys, o ne vyrai rodo medikams didesnį dėmesį. Kartais jaunos pacientės net nepaiso, kad jomis rūpinęsis gydytojas turi šeimą, ir skambina jam naktimis.

„Gydytojai ir onkologiniai ligoniai turi itin atvirai bendrauti, juk gydymas trunka ilgai, todėl nenuostabu, kad tarp jų užsimezga ryšys, o pacientėms kartais suliepsnoja jausmai“, – apibendrino J. Sartatavičienė.

Vis dėlto jai neteko girdėti, kad kuris nors gydytojas su savo paciente būtų sukūręs šeimą. Dažnesni atvejai, kad šeimas kuria ilgas pamainas kartu dirbantys kolegos ir kolegės.

Zita Voitiulevičiūtė

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Atskleidė vitamino D ir žarnyno mikrobiotos svarbą atopinio dermatito ir astmos išsivystymui
Alerginės ligos – plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jų išsivystymo mechanizmai siejami su genetiniais veiksnia...
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų