Ketvirtadienis, 2025.05.01
Reklama

Gydytojas liepia nusipirkti priemonių operacijai: kada to daryti nereikia?

Valstybinės ligonių kasos informacija | Šaltinis: vlmedicina | 2018-07-26 10:17:02

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina apdraustus privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) žmones, gydomus ligoninėse, neskubėti savo lėšomis įsigyti vaistų, medicinos pagalbos priemonių (MPP). Paciento gydymui būtinus vaistus, MPP turi pirkti pačios įstaigos ir panaudoti juos gydymo metu.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) asociatyvioji nuotr.

„Deja, vis dar pasitaiko atvejų, kai, pavyzdžiui, prieš operaciją gydytojas pacientui liepia nusipirkti operacijai reikalingą rinkinį, švirkštų, binto ar vaistų ir pacientas juos nusiperka. To būti tikrai neturėtų, nes ligoninėje gydomas pacientas turi būti aprūpintas jam reikalingais vaistais ir MPP“, – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus patarėja Vaida Momkuvienė.

VLK specialistai siūlo pacientams, sulaukiantiems tokių reikalavimų, prašyti gydančiojo gydytojo paaiškinti, už ką konkrečiai prašoma jų mokėti, o nepavykus su juo išsiaiškinti, kreiptis į gydymo įstaigos administraciją. Į ją taip pat reikėtų kreiptis, jeigu pacientas, gydytojo rekomenduojamas, pirko įvairių MPP, vaistų. Jeigu įstaigos administracija už juos nesutinka grąžinti pinigų, reikėtų raštu kreiptis į teritorinę ligonių kasą (TLK) pagal gyvenamąją vietą, kuri išnagrinės paciento skundą ir, jeigu mokėjimas nepagrįstas, įpareigos įstaigą lėšas grąžinti.

Gydymo įstaigoms, sudariusioms sutartį su TLK, už PSD apdraustiems gyventojams suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas apmokama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų. „Į PSDF biudžeto lėšomis apmokamos paslaugos kainą yra įskaičiuotos ir operacijai atlikti reikalingos MPP bei medikamentai, kai suteikta paslauga atitinka stacionarinių sveikatos priežiūros paslaugų, kurių išlaidos apmokamos PSDF biudžeto lėšomis, reikalavimus“, – teigia V. Momkuvienė.

Kokios PSDF lėšomis apmokamos paslaugos teikiamos PSD apdraustiems žmonėms, reikėtų ieškoti gydymo įstaigų skelbimų lentose, interneto svetainėse. Gydymo įstaigos įpareigotos skelbti, kokios paslaugos yra apmokamos PSDF lėšomis.

Norint gauti gydymo paslaugas nemokamai ir nereikėtų už jas prisimokėti, reikia atminti šias svarbiausias sąlygas:

1) Lietuvos gyventojas turi būti apdraustas PSD. Vadinasi, jis arba už jį turi būti mokamos PSD įmokos;

2) gydymo įstaiga, į kurią žmogus kreipiasi, turi būti sudariusi sutartį su TLK. Už kiekvieno PSD apdrausto žmogaus gydymą, sutartį su TLK turinčiai gydymo įstaigai, sumoka ligonių kasos.

3) pacientui reikia turėti gydytojo siuntimą, jei jam reikalinga ne būtinoji, o planinė pagalba.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Slaugydami sergančiuosius suserga ir jų artimieji
„Net ir vyrai skundžiasi, kad pakelti sergantį žmogų yra labai sunku, vėliau atsiranda stuburo problemų, nukenčia...
Pavasarinė akių alergija: kaip ją atpažinti ir apsaugoti regėjimą?
Atėjus pavasariui, daugelis džiaugiasi bundančia gamta, šiltesniais orais ir ilgėjančiomis dienomis, tačiau kartu su žyd...
Kodėl sanatorinis gydymas vis dar painiojamas su paprastu poilsiu viešbutyje?
Poilsis, procedūros, ramybė – šiuos elementus siūlo tiek sanatorijos, tiek viešbučiai ar SPA centrai, todėl nereta...
Hemofilijos nevaržomas gyvenimas: nuo kraujavimų valdymo iki visavertės profilaktikos
Hemofilija – liga, kurią ilgus metus lydėjo baimė, skausmas ir gyvenimo apribojimai, šiandien tampa vis geriau val...
Nauja galimybė pacientams Šiaurės Lietuvoje – Šiauliuose pradėtos intravitrealinės injekcijos
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje pradedama teikti itin svarbi paslauga akių ligomis sergantiems pacientams – nuo...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų