Šiandien, kai kiekviena laisva akimirka yra aukso vertės, svarbūs yra visi sprendimai, palengvinantys mūsų kasdienį gyvenimą. Dėl šių priežasčių nuolat daugėja žmonių, kurie atsisako tradicinių pirkinių ir įvairias prekes patogiai namuose užsisako per išmanųjį įrenginį. Pirkimas internetu tampa vis populiaresnis ir ne tik atostogų metu. Šiame straipsnyje aptarsime šios paslaugos naudą ir pakalbėsime apie tai, kaip galima įsigyti prekę iš užsienio internetu.
Kodėl verta pirkti internetu?
Pastebėta tendencija, kad lietuviai vis dažniau apsiperka įvairiose užsienio internetinėse parduotuvėse. Pirkimo užsienyje pranašumai apima didesnį produktų prieinamumą. Perkant internetu užsienyje, nesunkiai rasite tai, ką sunku rasti Lietuvoje - tai gali būti, pavyzdžiui, kolekciniai leidimai ir įprasti dalykai, pavyzdžiui, knygos užsienio kalba. Pastarųjų ne tik sunkiau įsigyti mūsų šalyje, bet paprastai už juos mokėsime daug daugiau nei pirkdami tiesiogiai iš užsienio. Jei norime paimti į rankas naujausias technines naujoves ar žaidimus, apsipirkimas užsienyje mums taip pat geriausia išeitis, nes tai leis greičiau ir pigiau įsigyti visus šiuos daiktus.
Taip pat yra produktų kategorijų, kurios, net ir importuojamos iš tolimų JAV, bus pigesnės nei Lietuvoje. Dažnai taip būna su elektronika. Internetinė prekyba užsienyje taip pat gali pelningesnė dėl to, kad yra daugiau įvairių akcijų pvz., per juodąjį penktadienį arba po didžiųjų metų švenčių,. Dėl šios priežasties, net pridėjus siuntimo ir kitas išlaidas, pirkimas iš JAV gali būti pelningesnis nei tų pačių prekių įsigijimas vietoje.
Apsipirkimas užsienyje pristatymas, muitai bei mokesčiai, ar į ką atkreipti dėmesį?
Kaip su šiomis papildomomis išlaidomis? Muitinė, pristatymas, mokesčiai. Į šiuos dalykus reikia atsižvelgti perkant užsienyje. Muitą reikia mokėti daugumai šalių, nepriklausančių Europos Sąjungai. Norint detaliau sužinoti apie tam tikroje šalyje galiojančius siuntų pristatymo įstatymus, verta kreiptis į pasirinktą kurjerių tarnybos kompaniją. Tai padės nepasimesti ir aiškiai suprasti pristatymo nuostatus.
Skaičiuojant pirkimo pelningumą, taip pat turime atsižvelgti į PVM. Tiek muito dydis, tiek PVM tarifas priklauso nuo produkto rūšies ir, žinoma, šalies, iš kurios jį importuojame. Ši suma turėtų būti matoma jūsų užsakymo suvestinėje, tačiau visada rekomenduojama prieš perkant patikrinti pristatymo politiką, DUK ar išorinius šaltinius, kad išvengtumėte papildomų išlaidų.
Visas pristatymo ir su juo susijusias išlaidas galima lengvai peržiūrėti oficialiose kurjerių internetinėse svetainėse. Tokios paslaugos, kaip siuntos deklaravimas internetu leidžia neišėjus iš namų sutvarkyti visus oficialius dokumentus, susijusius su norimų prekių gabenimu.
Paprastai siuntos pristatymas į arba iš įvairių užsienio šalių, naudojantis kurjerių tarnybos paslaugomis užtrunka nuo 1 darbo dienos, tad šiais laikais tikrai drąsiai galima naudotis plačiomis interneto teikiamomis galimybėmis ir įvairias, dažnai net nematytas prekes drąsiai užsisakinėti namuose.