Klausimas. Prieš savaitę peršalau, iš pradžių skaudėjo gerklę, paskui prasidėjo sloga, o dabar pakosėju. Pastebėjau, kad kirkšnyje yra guzelis, jo nematyti išorėje, bet apčiuopiu. Iš pradžių neskaudėjo, bet kitą rytą atsikėlus pradėjau viduriuoti ir taip visą dieną, o toje pusėje, kur guzelis, – skauda. Skausmas plinta į kojas. Kas tai galėtų būti? Miglė, 20 m.
Atsako Vilniaus klinikos „Privatus gydytojas“ bendrosios praktikos gydytoja Jūratė Ivanauskienė
Tas guzelis, kaip jūs rašote, greičiausiai yra padidėjęs limfmazgis. Jo atsiradimas gali būti susijęs su peršalimu. Enterovirusinė infekcija kartais pasireiškia tokiais simptomais kaip viduriavimas, skausmas, einantis į koją. Kad būtų aiškiau, reikia pasidaryti bendrą kraujo tyrimą, išsiaiškinti, kokia yra peršalimo kilmė – bakterinė ar virusinė. Tada būtų parinktas tinkamiausias gydymas.
Kartais peršalimas paūmina kokius nors sveikatos sutrikimus. Jeigu dar yra šlapinimosi sutrikimai, tuomet tai gali būti šlapimo ar ginekologinė infekcija. Tikslesnį atsakymą gausite pasitarusi su šeimos gydytoju ir atlikusi kraujo tyrimą.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.