Penktadienis, 2024.12.13
Reklama

Gražios odos paslaptis – aliejai(1)

2012-03-08 09:37:03

Turbūt į metus bent porą kartų televizijos reklamose ir moterų žurnaluose išgirstame apie naujas technologijas odos priežiūros srityje. Kaskart vis tobulesnes ir efektyvesnes. Tik jei jos tokios geros, tuomet kyla klausimas, kodėl taip dažnai jos keičiamos?

Prie natūralumo grįžtantis pasaulis vis dažniau prisimena, kad turime nuostabias odos priežiūros priemones, kurias moterys naudoja jau tūkstančius metų. Šiuolaikinė karta tarsi įsikūrusi tarp dviejų pasaulių. Iš vienos pusės puikiai žinome, kad sintetinių kremų sudėtyje pilna cheminių medžiagų, kurios suteikia tik laikiną efektą, o vėliau jaučiame šalutinį poveikį. Iš kitos pusės palengva bandome žengti į natūralios kosmetikos pasaulį, tačiau dažnai tai būna maži ir atsargūs žingsneliai.

Algirdo Kubaičio nuotr.

Čia ir dabar!

Sintetinės odos priežiūros priemonės labiausiai mus patraukia greitu poveikiu. Taip, dažnai šios priemonės tikrai veikia čia ir dabar. Greitai „atgaivina“ išsausėjusią odą, greitai gydo spuogelius, raudonas dėmeles, kovoja su raukšlėmis. Oda greitai pripranta prie sintetinių priemonių. Vos keli patepimai ir pamėginusios nebesitepti įprasto kremo pajusime, kad oda pradeda riebaluotis, ją tempia ar tampa šiurkšti.

Įprasti kremai būna papildyti parabeniais, kurie po ilgesnio naudojimo dažnai randami net moterų krūtų audinyje. Buvo tiriamas ryšys tarp padidėjusio parabenų kiekio audinyje ir krūties vėžio. Visų tirtų krūties vėžiu sergančių moterų organizme aptiktas didesnis parabenų kiekis. Yra pakankamai įrodymų, kad parabenai ardo endokrininę sistemą, todėl gali sukelti hormoninius pokyčius bei alergiją.

Be parabenų, sintetiniuose kremuose dar rasite ftalatų, kurių dažniausiai etiketėje nė su žiburiu nerasime – jie slepiasi po kvapikliais. Ftalatai minkštins jūsų odą, padės kremui lengviau įsigerti ir tuo pačiu kenks kepenims, trikdys medžiagų apykaitą, silpnins imuninę sistemą. 

Atgal į praeitį – prie aliejų

Aliejus – viena žinomiausių ir plačiausiai naudojamų priemonių natūralios ir ekologiškos grožio pramonės industrijoje. Juose esančios naūralios medžiagos nuolat skatina odos ląstelių atsinaujinimą, padeda joms gražiai ir sveikai gyventi, aprūpina vitaminais. Aliejai ypatingi tuo, kad jie, priešingai nei kremai, įsiskverbia į giliausius odos sluoksnius, gerai susigeria, leidžia odai laisvai kvėpuoti.

Ekologišką aliejų galėsite ramiai tepti ant veido ir kūno, kadangi jie neturi jokių cheminių priedų, kurie vėliau gali nusėsti jūsų organizme. Perkant aliejų svarbu atkreipti dėmesį, kad jis nebūtų rafinuotas. Kadangi rafinavimas yra cheminis aliejaus apdirbimo būdas, kurio metu išvalomi tirščiai, panaikinama spalva, kvapas ir visos vertingosios medžiagos. 

Koks ir kokiai odai?

Pasaulyje būtų sunku surasti tokią odą, kuriai netiktų aliejus. Net ir pačią problematiškiausią odą, parinkus jai tinkamą aliejų ar jų mišinius, galima atgaivinti ir išpuoselėti. 

Riebi oda

Dažnai moterys galvoja, kad tepti aliejų ant riebios odos yra visiškas absurdas. Jei jūsų oda gamina daug riebalų, dažnai manoma, kad reikia ją sausinti, valyti ir pan. Odą sausinate, todėl ji "ginasi" ir gamina dar daugiau riebalų. Tokiu atveju jai reikia duoti signalą, kad sustotų. Tai galite daryti pasirinkus tinkamą aliejų. 

Riebiai odai labiausiai rekomenduojami riešutų ir sėklų aliejai. Neskiestus patogu naudoti lazdynų, graikinių riešutų, simondsijų aliejus, mišiniuose tinka puiklapių, dygminų, vynuogių sėklų aliejai. Uždegimus gydo ir poras sutraukia medetkų fitolis, kurį galima naudoti gryną arba mišiniuose su kitais aliejais.

Tiek moterys, tiek vyrai, "besidžiaugiantys" riebia oda, turėtų žinoti, kad tokio tipo oda sensta lėčiau. Bėgant metams odoje drėgmės ir riebalų vis mažėja, todėl būsite ramūs, nes raukšlės jums atsiras daug vėliau.

Sausos odos priežiūra

Pasirinkus tinkamą augalinį aliejų ir reguliariai jį naudojant, sausa ir pavargusi oda natūraliai atsinaujina. Sausos odos savininkėms tiks riebesni, net sviestiniai aliejai. Išmėginkite abrikosų kauliukų, argano, avokado, erškėtrožių, daigintų kviečių aliejus.

Jautri oda

Jautrią odą reikia labai saugoti nuo nepalankių aplinkos veiksnių poveikio. Dažnai ji būna paraudusi, šerpetojanti ir sudirgusi. Tokiai odai puikiai tiks sezamų, argano, agurklių, nakvišų aliejai.

Kaip ir visus aliejus, skirtus odai prižiūrėti, būtina tepti ant drėgnos ir švarios odos. Drėgnu odos paviršiumi aliejus tepasi lengvai ir jo reikia vos lašelio, be to, tik dėl drėgmės jis taip gerai susigeria ir nepalieka riebios plėvelės. 

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: aliejai
skaityti komentarus (1)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sveikatos apsaugos ministrės pareigas pradėjo eiti doc. dr. Marija Jakubauskienė
Davusi priesaiką Seime, sveikatos apsaugos ministrės pareigas ketvirtadienį pradėjo eiti Vilniaus universiteto (VU) Medi...
Šlapimo nelaikymas: nuo jo kenčia kas trečias vyresnio amžiaus gyventojas
Problema, pasireiškianti kas trečiam vyresnio amžiaus žmogui ir galinti pabloginti gyvenimo kokybę bei žmogaus psicholog...
Klaipėdos universiteto ligoninės vadovas: „Lūžio taškų dar bus ne vienas“
Jau daugiau nei metai, kai Klaipėdos universiteto ligoninei, sukurtai sujungus tris Vakarų Lietuvos medicinos įstaigas,...
Valgymo sutrikimas ne tik alina kūną, bet gali vesti ir į savižudybę
Lietuvos vaikų psichikos sveikata kelia nerimą – vis daugėja valgymo sutrikimais sergančių jaunų žmonių. Išskirtin...
Epidemiologė atsakė, kiek užtruks įgyti kolektyvinį imunitetą rotavirusams
Lietuvoje vaikai – nuo naujagimių iki mokyklinio amžiaus – skiepijami nuo 14 užkrečiamųjų ligų. Anksčiausiai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų