Pirmadienis, 2023.03.27
Reklama

Giliųjų venų trombozė. Kokias dėvėti kompresines kojines?

vlmedicina.lt | 2014-04-26 00:02:00

Klausimas. Prieš kelerius metus vyras patyrė sunkią kelio trauma. Kol ją gydė, du mėnesius buvo imobilizuota koja, o reabilitacijos metu ji labai tino. Palangos reabilitacijos ligoninėje visi sakė, kad tai normalu, taip turi būti. Kai dar po poros mėnesių dėl to paties tinimo kreipėmės į angiochirurgą, paaiškėjo, kad yra giliųjų venų trombozė. Pasidžiaugėme, kad per visas reabilitacijas išvengėme plaučių tromboembolijos, paliūdėjom, kad daugybė specialistų nesugebėjo nei profilaktikos pasiūlyti, nei jau jai atsiradus sunkios ir pavojingos komplikacijos pamatyti. Porą mėnesių gydėme fraksiparinu, metus – varfarinu. Po to nustatė, kad kraujotaka yra atsistačiusi. Visą gydymo laiką vyras dėvėjo elastinę kojinę, trečios klasės (dydis nurodo veržimo, suspaudimo lygį). Kadangi angiochirurgas pasakė, kad gali tekti ją dėvėti visą laiką, vyras taip ir daro iki šiol, tuo labiau kad be jos koja vis dar tinsta.

Kojos
Dianos Jagėlaitės-Čeginskienės nuotr.

Ar jau galima pirkti ne trečios, o antros klasės „Sigvaris“ kojinę? Trečios klasės labai suspaudžia pakinklį, kelio sąnario nugarinę pusę, ten net matyti suspaudimo žymės, atrodo, kad kojinė palaiko kraujotaką ir neleidžia kojai tinti, tačiau kartu iki skausmo veržia sulenkus koją sėdint ar vairuojant? Gal dar geriau tiktų puskojinė? Trombozės vieta buvo šlaunyje, ne blauzdoje.

Ar yra kokios grėsmės turint giliųjų venų trombozės pasekmes (venų vožtuvai juk sugadinti) ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad vėl nebūtų problemų, kaip kažkada neprognozuota ir laiku nediagnozuota trombozė? Laima, 52 m.

AtsakoAB „Ortopedijos technika“ kraujagyslių chirurgė Žana Kavaliauskienė 

Jūsų vyruijau galima dėvėti antros arba net pirmos kompresinės klasės kojinę, bet ji būtinai turi būti užmauta iki kirkšnies, nes trombozė buvo šlaunyje, o ne blauzdoje.

Kol yra kojos tinimas, reikia dėvėti kompresinę kojinę, o tinimas gali tęstis ir kelerius metus.

Vasarą, kai karšta, būtina vartoti pakankamai skysčių, kad nepasikartotų giliųjų venų trombozė. Kelionių metu, ilgai važiuojant mašina, skrendant lėktuvu, būtina dėvėti kompresines kojines. Tai patikima profilaktikos priemonė.

Jei žmogus persirgo šia liga, jis turi didesnę riziką po nedidelės traumos ar operacijos, ilgalaikės sėdimos padėties, pavyzdžiui, kelionių metu, vėl susirgti. Tada pasireiškia kojos tinimas, gali atsirasti skausmingumas, tuomet reikia greičiau kreiptis į kraujagyslių chirurgą, kad šis paskirtų gydymą.

Atsako AB „Ortopedijos technika“ kineziterapeutė Airinė Kučinaitė

Efektyvi venų ligų profilaktikos ir gydymo priemonė – kompresinės kojinės, kurios tolygiu ir laipsniškai kintančiu spaudimu (stipriau ties čiurna ir silpniau kylant į viršų) suaktyvina kraujotaką venose.

Kompresines kojines kiekvienam pacientui turėtų skirti gydytojas, o parinkti – kompresinės terapijos specialistas, nes tik tinkamo apspaudimo kojinės atliks savo funkciją.


VLmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
B grupės vitaminai: ar žinote kiekvieno iš jų skirtumus ir poveikį?
Dauguma gali būti susipažinę, kad B grupės vitaminai yra atsakingi už mūsų nervų sistemos palaikymą. Tačiau vertėtų ne...
Pakartotinai skelbiamas Klaipėdos universiteto ligoninės vadovo konkursas
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbia konkursą Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) vadovo pareigoms eiti. Vado...
Tuberkuliozė yra išgydoma, jei laikomasi gydymo režimo
Pagrindinė tuberkuliozės gydymo problema – nutrauktas gydymas ir dėl to besivystanti vaistams atspari liga. Tuberk...
Oro drėkintuvai: ar jums reikia drėkintuvo namuose?
Per dieną įkvepiame daugiau nei 14 000 litrų oro. Palyginkime: dauguma žmonių kasdien išgeria tik apie du litrus vandens...
Kur pirkti dantų irigatorius?
Jeigu norite, kad jūsų šypsena būtų graži – tuomet pirmiausia ji turi būti sveika. Daugeliui atrodo, kad sveiki be...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar skiepysitės nuo erkinio encefalito?
Taip
Ne
Dar neapsisprendžiau
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų