Šeštadienis, 2025.05.10
Reklama

„Geros sveikatos klubo“ tyrimas: labiausiai sportuoti trukdo valios stoka

vlmedicina.lt | 2013-05-13 14:51:33

Lietuvos gyventojai pripažįsta, kad sportas ir laikas gryname ore yra vieni svarbiausių jų geros sveikatos elementų, visgi daugiau nei 60 proc. pripažino, kad reguliariai sportuoti jiems trukdo valios stoka.

Mankšta
Algirdo Kubaičio nuotr.

Tokią situaciją atskleidė po metų pakartotinai „Geros sveikatos klubo“ iniciatyva atlikta reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa, kurią atliko rinkos  tyrimų bendrovė „RAIT“. Kaip parodė apklausos rezultatai, užtikrinant geresnę sveikatą gyventojams labai svarbus sportas - taip teigia daugiau nei 60 proc. apklaustųjų - pasivaikščiojimai gryname ore bei miegas ne mažiau nei 8 valandas per parą. Be to, ypatingai moterims, vis svarbesniu veiksniu tampa pilnavertė, reguliari mityba. Sporto svarbą sveikam gyvenimo būdui dažniau pabrėžia studentai ir moksleiviai bei įmonių vadovai ir savininkai.

Nors net 37 proc. gyventojų teigia sportuojantys nereguliariai, išaugo visai nesportuojančių gyventojų skaičius: 21 proc. palyginus su 18 proc. praėjusiais metais. Šiais metais, palyginus su praėjusiais, sumažėjo teigusių, kad sportuoti jiems trukdo laiko ar kompanijos trūkumas, šiuos atsakymus pažymėjo atitinkamai 37 proc. ir 16 proc. respondentų, tačiau vis daugiau gyventojų (62 proc.) pažymi valios stoką.

Pusė Lietuvos gyventojų teigia, jog jų sveikatos būklė yra gera ir jie pakankamai rūpinasi savo sveikata. Visgi palyginus su 2012 metais atlikta analogiška gyventojų apklausa, šiais metais sumažėjo žmonių, savo sveikatos būklę vertinančių gerai ir labai gerai. Be to, blogai savo sveikatos būklę dažniau vertina vidutinio amžiaus gyventojai, vidutiniškai – senjorai, o labai gerai – studentai ir moksleiviai.

„Tyrimo rezultatai mus įpareigoja tęsti projektą „Judėk linksmai“, todėl „Geros sveikatos klubas“ vėl kvies mankštintis į atviras erdves, - sakė tarptautinės farmacijos ir sveikatos priežiūros bendrovės „GlaxoSmithKline Lietuva“ vadovas Kęstutis Čereška. „ Su šūkiu „Namie ankšta – daryk mankštą“ šią vasarą vėl pakviesime į nuotaikingas nemokamas mankštas. Prisidėdami prie Sveikatingumo metų renginių, norime paįvairinti bendruomenių gyvenimą ir parodyti, jog mankšta nėra jokia kančia. Atvirkščiai, gryname ore ji gali būtų labai smagi pramoga“.

Kaip ir praėjusiais metais, programos „Judėk linksmai“ mankštų renginius ves profesionalūs sporto instruktoriai, o jiems talkins aktyvų gyvenimo būdą propaguojantys žinomi žmonės. Be to, po mankštų miestiečiai turės galimybę sveikatingumo temas aptarti su jaunaisiais medikais (VU medicinos fakulteto studentais), pasimatuoti kraujo spaudimą bei nustatyti kūno ir masės indeksą. Į mankštas Vilniaus, Kauno, Panevėžio ir Šiaulių gyventojai kviečiami gegužės – rugpjūčio mėnesiais kiekvieną ketvirtadienį nuo 18.30 iki 19.30 valandos.

Apie „Geros sveikatos klubą“

Nemokamų mankštų programa „Judėk linksmai“ yra vienas iš ilgalaikės socialinės sveikatingumo iniciatyvos „Geros sveikatos klubas“ vykdomų projektų. Ja siekiama ugdyti Lietuvos gyventojų sveikos gyvensenos įpročius, telkti savo ir artimųjų sveikata aktyviai besirūpinančius žmones. Sveikatingumo iniciatyvos veikla apima fizinio aktyvumo, sveikos mitybos ir profilaktinių sveikatos patikrinimų skatinimą. „Geros sveikatos klubo“ iniciatorė – bendrovė „GlaxoSmithKline Lietuva“, švenčianti 20 metų jubiliejų Lietuvoje.

Daugiau informacijos apie sveikatingumo iniciatyvą www.facebook.com/Gsklubas  ir www.gsklubas.lt

vlmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Flirtas ar seksualinis priekabiavimas?
„Žodinis seksualinis smurtas dažnai pasireiškia kaip nuolat kartojami seksualinio pobūdžio komentarai, juokeliai,...
Vienišas gedėjimas: kaip rasti kelią atgal?
Užtrauktos užuolaidos, išjungtas telefonas, užrakintos durys ir frazė „noriu pabūti viena (-as)“ - tokie žen...
Kaip susigrąžinti kontrolę ir gyventi be šlapimo nelaikymo baimės
Šlapimo nelaikymas – tai ne tik medicininė problema, bet ir socialinis bei emocinis iššūkis, kurį patiria milijona...
Kaip padėti vaikams, jaučiantiems nerimą?
Nerimas – dažnas reiškinys ne tik tarp autistiškų, bet ir tarp daugelio vaikų, susiduriančių su emociniais, sensor...
Kaip išsirinkti tinkamiausias odos ir plaukų priežiūros priemones?
Tiek plaukų, tiek odos priežiūra reikalauja ne tik reguliarumo, bet ir tinkamų priemonių pasirinkimo. Rinkoje gausu prod...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų