Pirmadienis, 2023.05.29
Reklama

Gerai laikysenai – lūpų dažai

valstietis.lt | 2013-10-30 13:58:43

Lūpų dažai – seksualumo simbolis ir populiariausia kosmetikos priemonė. Teigiama, kad reguliariai lūpas dažančių moterų laikysena gera, todėl jos rečiau kenčia stuburo skausmus ir labiau pasitiki savimi nei jų draugės, kurios nedažo lūpų. Kad lūpos būtų ne tik gražios, bet ir sveikos, apie lūpų dažus reikia žinoti daugiau.

Moteris
© Fotolia.com

Lūpų dažus galima naudoti vidutiniškai 1,5–2 metus. Tačiau atidarius dėžutę juos galima naudoti tik 5–6 mėnesius. Jei pakito dažų kvapas, tekstūra ir spalva, nedelsdamos juos išmeskite.

Lūpų dažuose, kurie sertifikuoti kaip organiniai ar ekologiški, turi būti ne mažiau kaip 95 proc. natūralių komponentų. Tačiau geriausia rinktis visiškai natūralius dažus.

Matiniai lūpų dažai su ultravioletinių spindulių filtru SPF 15+ apsaugo lūpas nuo neigiamo saulės spindulių poveikio, o blizgūs lūpų dažai ir blizgis, deja, neapsaugo.

Drėkinamieji lūpų dažnai turi 3–5 kartus daugiau natūralaus vaško ir aliejų nei kiti. Geresniais laikomi tie, kuriuose yra bičių, karnaubo (natūralus iš palmių išgaunamas polimeras) ir rožių vaško. Palankiai odą veikia ir kakavos bei migdolų sviestas.

Jei lūpos džiūsta ir skilinėja net naudojant higieninius lūpų dažus, tikėtina, kad juose yra labai daug cheminių sudedamųjų dalių. Įsigykite natūralius lūpų dažus arba vazelino pieštuką.

Jei naudojate pasenusius lūpų dažus, jus gali ištikti cheilitas – lūpų odos pažeidimas. Ant lūpų atsiranda sausi nedideli žvyneliai, oda toje vietoje parausta. Tai rimta liga, kuri ilgainiui gali suvėžėti.

Daug moterų mano, kad lūpas dažant ryškiais dažais, išblėsta natūrali lūpų spalva. Tai klaidinga nuomonė. Lūpos tampa blankios todėl, kad bėgant metams jų ląstelėse sulėtėja kraujotaka.

Kremo pavidalo lūpų dažų nepatogu naudoti, tačiau jie saugiausi. Tepkite juos vienkartine plastikine mentele. Sandarus dangtelis saugos, kad į juos nepatektų bakterijos.

Netiesa, kad dažai su mentoliu storina lūpas. Lūpos atrodo putlesnės dažniausiai todėl, kad dažuose yra perlamutro.

valstietis.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Lėtinė inkstų liga paliečia milijonus europiečių: kaip ją atpažinti?
Be jokių išankstinių simptomų organizmą apnuodijanti lėtinė inkstų liga kasdien apsunkina gyvenimą daugiau nei 100 milij...
Pagalba kenčiantiems nuo psichikos ligų prieinama ne tik specializuotose įstaigose
„Ilgą laiką kęsti psichologinį diskomfortą, susitaikyti su slogia nuotaika, prarastu gyvenimo džiaugsmu ar bandyti...
Veiksmingiausi būdai pasirūpinti savo psichikos sveikata
Dabartiniame pasaulyje, susiduriant su pandemija, klimato kaita, finansiniu nesaugumu, karu ir kitais iššūkiais, tinkamo...
Kepenys – vienas svarbiausių organizmo instrumentų: kaip atpažinti ir gydyti pažeidimus?
Kepenys – didžiausias žmogaus vidaus organas bei stambiausia virškinimo liauka atliekanti daugiau nei 500 funkcijų...
Pablogėjusi savijauta gali reikšti skydliaukės sutrikimus. Kaip atpažinti?
Slenkantys plaukai, nerimas, svorio pokyčiai – skydliaukės hormonų disbalanso pranašais gali tapti simptomai,...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar naudojate odos apsaugą nuo saulės?
Taip, naudoju kremą su SPF 50
Taip, naudoju įvairius kremus
Ne, nes noriu kuo daugiau įdegti
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų