Penktadienis, 2024.04.19
Reklama

Farmacininkai siūlo rengti ilgalaikę Nacionalinę vaistų politikos programą

vlmedicina.lt | 2013-04-03 09:35:45

Parengti ilgalaikę Nacionalinę vaistų politikos programą pasiūlė Lietuvos farmacijos organizacijų atstovai antradienį vykusiame susitikime su Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybe. Susitikime taip pat sutarta dėl Sveikatos apsaugos ministerijos ir šalies farmacininkų bendradarbiavimo, nuolatinio dialogo, didinant vaistų prieinamumą, verslo skaidrumą, etikos normų paisymą. 

Vaistai
Ligitos Sinušienės nuotr.

Tęsiant susitikimus su šalies sveikatos sektoriaus dalyviais, antradienį pokalbiui į Sveikatos apsaugos ministeriją buvo pakviesti šalies farmacijos įmonių vadovai ir atstovai. Kaip pažymėjo sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis, farmacija yra labai jautri sritis, glaudžiai susijusi su Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto naudojimu. Per metus apie 800 milijonų iš biudžeto skirta kompensuojamiesiems vaistams, o Lietuvos vaistų rinkoje sukasi apie 2 milijardus litų.

Anot ministro, spręstinų problemų farmacijos sektoriuje nemažai – tai ir nepakankamu mastu mažėjančios kompensuojamųjų vaistų kainos, keisti vaistinių ir šeimos gydytojų aljansai, agresyvi kai kurių farmacijos įmonių rinkodara ir reklama, abejotina Centralizuoto vaistų pirkimo sistema,  visuomenės baidymas generiniais vaistais.

„Esame vienos valstybės žmonės ir turime suprasti, kad ši be galo jautri sritis turi būti palanki žmogui“, – sakė kreipdamasis į susirinkusius V.P. Andriukaitis.

Susitikime Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės ligonių kasos specialistai supažindino farmacininkus su prioritetinėmis 16-tosios Vyriausybės priemonėmis farmacijos srityje, PSDF fondo biudžeto lėšų naudojimu kompensuojamiesiems vaistams,  Europos Sąjungos direktyvomis, kurios turi būti perkeltos į nacionalinę teisę.

Lietuvos Farmacijos sąjungos prezidentas prof. Eduardas Tarasevičius paragino Sveikatos apsaugos ministeriją parengti ilgalaikę Nacionalinę vaistų politikos programą. Pasak profesoriaus, Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojama programa būtų naudinga ir gamintojams, ir vartotojams.

Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijos direktorius Leonas Kalėtinas susitikime pabrėžė etikos farmacijos versle aspektus.  Nors farmacininkai turi savo etikos kodeksą, tačiau, anot Kalėtino, jo nuostatų ne visada paisoma. L. Kalėtino teigimu, farmacijos verslo dalyviai pažeidžiantys Lietuvos įstatymus, Etikos principus, turėtų būti baudžiami, pvz. išbraukiant juos iš kompensuojamųjų vaistų tiekėjų sąrašo.

Sveikatos apsaugos ministras V.P. Andriukaitis pabrėžė  bendro darbo, dialogo pagrįsto viešumo ir skaidrumo principais svarbą.

„Mes dėsim dideles pastangas, kad skaidrumas, etikos principai farmacijos versle taptų praktika. Mes turim rasti būdų, kad kiekvienas PSDF biudžeto centas būtų išleistas žmogaus sveikatai“, –  sakė V.P. Andriukaitis.

Sveikatos apsaugos ministerija

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Atskleidė vitamino D ir žarnyno mikrobiotos svarbą atopinio dermatito ir astmos išsivystymui
Alerginės ligos – plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jų išsivystymo mechanizmai siejami su genetiniais veiksnia...
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų