Ketvirtadienis, 2022.12.01
Reklama

Emocijų valdymas: graikai lėkštes mėto jausdamiesi laimingi, o ne pykdami

www.lrt.lt | 2015-01-22 10:16:39

Tai, kaip valdome savo emocijas, žinoma, ir pyktį, labai stipriai susiję su kultūra, kurioje gyvename, pavyzdžiui, Argentinoje žmonės pyktį išreiškia labai garsiai, atvirai, sprogsta nuo emocijų gausos, o anglams būdingas įmantrus mandagumas, sako argentinietis psichoterapeutas Eduardas Keeganas. „Beje, graikai mėto lėkštes, kai jaučiasi laimingi, taigi tik taikinys, į kurį jos mėtomos, keičiasi. Bet tai klasikinis, stereotipinis pykčio išraiškos įsivaizdavimas – į ką nors mėtyti lėkštes, ypač – per sutuoktinių ginčus“, – pastebi jis.

Pyktis
© Fotolia.com

E. Keegano teigimu, mokantis valdyti pyktį, reikia suvokti, kad tai sudėtingas procesas ir suprasti daug dalykų, tarkim, kad egzistuoja hierarchija, kad yra žmonių, kuriems savo pyktį galima išreikšti atviriau, o su kitais reikia būti atsargesniems: „Reikia žiūrėti, su kuo bendrauji – ar su geru draugu, ar su viršininku, nes tai nėra tas pats. Žinoma, gali savo pyktį išreikšti ir viršininkui, bet dažniausiai tai brangiai kainuoja, o to daugelis negali sau leisti.“

– Kaip apibūdintumėte pyktį? Visi jį esame patyrę ir su juo susidūrę. Tačiau kokia tai emocija teoriškai?

– Apie kiekvieną emociją galima kalbėti skirtingais aspektais. Visų pirma, psichologiniu požiūriu pyktis siejamas su nuvertinimu, neigimu, puolimu – elgesiu, kurį mūsų atžvilgiu vertiname kaip neteisingą. Taigi pyktis paprastai siejamas su suvokimu, kad jį sukėlusi situacija yra morališkai neteisinga, kad žmogus yra puolamas. Taigi fiziologiniu požiūriu pyktis gali būti apibūdinamas kaip susijaudinimas, o psichologiniu aspektu – tai būsena, kai jauti, kad su tavimi neteisingai elgiamasi.

Šios emocijos taip pat gali įvairuoti: nuo susierzinimo, kas yra gana nesmarkus išgyvenimas, dažniausiai kylantis dėl to, kad įvyko kažkas nemalonaus, iki stipraus pykčio, kuris susijęs su mums vykstančiais svarbiais dalykais, kurie, mūsų vertinimu, – neteisingi, negatyvūs ir nepateisinami. Tad pagrindinis klausimas – ar mes manome, kad tai, kas vyksta, yra pateisinama ar ne? Nes tai tiesiogiai susiję su tuo, kaip mes priimame, kaip reaguojame į kokią nors situaciją.

– Taigi ir pykčio išgyvenimas įvairuoja nuo švelnaus iki labai stipraus? Pavyzdžiui, supykti vairuojant – viena, o supykti dėl kokių nors rimtų dalykų – visai kita.

– Taip. Pirmas dalykas, apie kurį noriu kalbėti, yra emocijų reguliavimas. Kai kalbame apie emocijas apskritai, jas ir jų reguliavimą dažnai tarsi atskiriame. Kalbant apie klinikinį, nereguliuojamą pyktį, tiek fiziologinės, tiek psichologinės reakcijos emociniu ir elgesio požiūriu būna tikrai neproporcingos – yra daug tokių pavyzdžių, tarkime, situacijų kelyje.

Štai Argentinoje buvo atvejis, kai į sustojusį automobilį įvažiavo jaunas, aštuoniolikos ar devyniolikos metų, vairuotojas. Nukentėjęs žmogus taip dėl to supyko, kad akimirksniu išsitraukė ginklą ir jaunuolį nušovė. Vien dėl to, kad pateko į nedidelį eismo įvykį. Taigi pyktis, bent jau teoriškai, glaudžiai susijęs su agresija. Todėl jis tampa ir aktualiu socialiniu reiškiniu – sumažėjus pykčiui, sumažėja agresijos tikimybė.

– Užsiminėte apie ryšį su agresija. Kokie labiausiai paplitę pykčio išraiškos būdai? Pavyzdžiui, puikiai žinome lėkščių mėtymą, tačiau egzistuoja ir daugiau bei gerokai subtilesnių, bet ne mažiau pavojingų pykčio išraiškos priemonių?

– Tai labai susiję su kultūra. Tai, kaip reguliuojame savo emocijas, yra labai stipriai susiję su kultūra, kurioje gyvename. Pavyzdžiui, kai lyginu savo studentų ir studentų iš kitų šalių elgesį, pastebiu daug skirtumų. Beje, graikai mėto lėkštes, kai jaučiasi laimingi, taigi tik taikinys, į kurį tos lėkštės mėtomos, keičiasi. Bet taip, tai universalus, klasikinis, stereotipinis pykčio išraiškos įsivaizdavimas – į ką nors mėtyti lėkštes, ypač – per sutuoktinių ginčus.

Kaip jau minėjau, vienas pykčio aspektų yra puolimas. Jei ką nors įskaudini, sužeidi, tai tau padeda sureguliuoti, išreikšti savo pyktį. Todėl supykę žmonės ir puola kitus, nes tai jiems leidžia pasijusti geriau. Jie tokiu būdu atsikrato negatyvių emocijų. Taigi tai vienas aspektas – kai kurie pyktį jaučiantys žmonės pasitelkia agresiją, kad tokiu būdu susitvarkytų su negatyviomis patirtimis. Todėl gydymo metu mes iš esmės mokome alternatyvių pykčio reguliavimo būdų.

Tiesa, be ginklų ir kumščių naudojimo, yra ir kitų pykčio išraiškos variantų. Pavyzdžiui, pasyviai agresyvūs žmonės atvirai savo pykčio neišreikš, bet nemačiomis komplikuos jūsų gyvenimą ar imsis labai netiesioginių veiksmų, kad jums pakenktų. Neprisimenu dainininkės pavardės, bet viename jos klipų rodoma besišypsanti mergina, naikinanti savo buvusio vaikino plokšteles, – daina apie tai, kad ji laiminga, kai jis kenčia. Taigi, kai žmonės elgiasi agresyviai ar ką nors naikina, yra problemiškas pykčio reguliavimo būdas.

Tiesa, kartais pyktį nukreipiame ne tik į kitus, bet ir į pačius save. Prisimenu vieną studentą, kuris buvo labai nusiminęs ir savimi nusivylęs, nes neteisingai atsakė į egzamino klausimus. Jis ėmė trankyti ranka į sieną – žaloti save. Tai – į save nukreipto pykčio pavyzdys. Elgesio motyvas panašus – pyktis, tik jis nukreipiamas ne į kitą asmenį, o imamasi bausti save. Ir tai – labai paplitęs būdas tvarkytis (tiksliau – nesusitvarkyti) su savo pykčiu, ypač tarp ribinių asmenybės sutrikimų turinčių žmonių.

– Ką apie šių dienų pyktį sako tyrimai? Ar jis labiau išreiškiamas, ar plinta, o gal labiau nukreipiamas į save?

– Problema ta, kad mes, žmonės, vieni su kitais esame susaistyti teritoriškai. Kuo arčiau kieno nors kito gyveni, tuo daugiau galimybių, kad būsi mažų mažiausiai suerzintas – nebūtinai įpykdytas. Taigi, jei gyveni dideliame mieste, tokiame kaip Buenos Airės ar Londonas, tikrai dėl ko nors būsi nuliūdintas vien dėl to, kad esi per daug arti kito. Klasikinis pavyzdys – eismo įvykių situacijos, nes būtų neįmanoma tokiame mieste keliu važiuoti vienam.

Kai kuriose šalyse, tarkim, Pietų Italijoje ir Argentinoje, kur Italijos įtaka labai didelė, žmonės išreiškia savo emocijas, žinoma, ir pyktį, labai garsiai, atvirai bei intensyviai: sako grasinančius žodžius, sprogsta nuo emocijų gausos, ir visa tai – puiku, nes paskui jie su savo emocijomis susitvarko labai greitai, ir padėtis tikrai nebūtinai baigiasi muštynėmis. Taigi viena yra pyktį išreikšti, nes tai gali atlikti tam tikrą funkciją – pavyzdžiui, regbio šokėjų haka siekiama išgąsdinti priešininkus, kad vėliau nebereikėtų su jais kovoti. O šūkavimas, apsižodžiavimas supykus taip pat yra tarsi toks šokis be tikslo įvykdyti išsakytus grasinimus.

Tiesa, kiti žmonės supykę gali būti tylesni, tačiau elgtis agresyviau už rėksnius. Žinoma, yra ir kitų agresijos formų, tokių kaip alkoholis ir pan. Iš esmės pykčio išraiška labai priklauso nuo kultūros, tačiau taip pat priklausys nuo susidūrimo su kitu, nuo trinties ir nesutarimų pasikartojimų dažnumo. Tiesa ta – kuo tankiau apgyvendintoje vietoje gyvename, tuo daugiau galimybių susierzinti.

– Kokiais būdais galima reguliuoti pyktį ir tvarkytis su emocijomis? Kokie būdai yra nauji?

– Kai kurie nauji būdai iš tikrųjų yra labai seni. Jie nauji tuo požiūriu, kaip juos pritaikome, kaip naudojame. Pavyzdžiui, yra skirtingas laikas, kai galima imtis emocijas reguliuoti. Tai pradėti daryti galima nelaukiant, dar prieš tai, kai jos visiškai žmogų apims. Tokiu atveju strategija orientuota į mūsų požiūrį į situaciją, kuri galimai gali sukelti pyktį. Kognityvinis modelis čia labai veiksmingas – tai, kaip priimsime situaciją, turės labai didelę įtaką tam, kaip į ją tuomet reaguosime. Žmonės, turintys pykčio problemų, kliūtis savo gyvenime priima kaip visiškai nepriimtinus dalykus. Negatyvius įvykius jie linkę priimti asmeniškai, suasmeninti, jie mano, kad kitas specialiai stengiasi juos supykdyti. Jie negali gyvenimiškų sunkumų priimti tiesiog kaip neatskiriamos gyvenimo dalies. Taigi kognityvinė terapija moko, kaip pakeisti situacijos priėmimą.

Taip pat galima dirbti su emocija ir tada, kai ji jau gimsta. Tiesa, būtent tada kyla didžiausios problemos, nes žmonės, kurie nėra įgudę su savo emocijomis tvarkytis, pasirodžius emocijai pridaro daugybę nereikalingų ir problemų pridarančių veiksmų, pavyzdžiui, ima vartoti narkotikus ir taip reguliuoti negatyvias emocijas. Kai emocija jau pasirodo, vienintelis veiksmingas dalykas – priimti ją tokią, kokia ji yra. Tai yra atidumas sau, sąmoningumas. Turint omenyje, kad žmonija tai praktikuoja tūkstančius metų, vargu ar tai kažkas nauja, bet formalus sąmoningumo propagavimas psichoterapijoje yra gana nesenas, dviejų dešimčių metų senumo reiškinys. Jei visų pirma ugdysiesi gebėjimą stebėti ir suprasti savo emocijas, užuot jų veikiamas imsiesi kokių nors veiksmų – tai bus geras būdas jas reguliuoti. Žinoma, tai nėra lengva.

– Taigi patarimas – prieš veikiant, giliai įkvėpti?

– Terapija apima daugybę momentų, vienas jų – atsipalaidavimas, meditacija. Tai sumažina fiziologines reakcijas ir leidžia tapti lankstesniems vertinant ir priimant situacijas, su kuriomis susiduriame. Bet svarbus to komponentas taip pat yra savo požiūrių, išankstinių lūkesčių keitimas ir suvokimo, kad gyvenime gali būti ir yra daug įvairiausių kliūčių, ugdymas. Pavyzdžiui, keliaujant lėktuvais, būna, kad skrydžiai atidedami arba vėluoja – taigi mes turime būti pasirengę tokiems ir panašiems nedideliems nemalonumams. Tačiau jei tai priimsime kaip nors kitaip, be abejonės, susierzinsime.

Taigi kognityvinis situacijos įvertinimas yra viena strategijų, kurią naudojame: įvertinus situaciją kitaip, ir mūsų emocinės reakcijos tampa kitokios. Ir daug religijų apie tai kalba – priimti negatyvius gyvenimo aspektus kaip duotus, kaip neišvengiamus, užuot galvojus, kad taip neturėjo būti. Tokiu atveju akivaizdu – emocinės reakcijos į gyvenimiškus nemalonius įvykius bus mažiau negatyvios, mažiau intensyvios.

– Ko gera, kai kuriais atvejais į tai, apie ką kalbėjote, išgirstume atsakymą – tai mano emocijos, aš jas išgyvenu, jaučiuosi piktas, mėtau lėkštes, trankau ranka sieną, nes taip jaučiuosi.

– Čia galima kalbėti apie du dalykus. Visų pirma, dažnai žmonės linkę tikėti, kad reikšti pyktį yra gerai. Nebūtinai taip. Nes tada žmonės mano, kad tai naudinga jų sveikatai, todėl visiškai pateisina intensyvius pykčio proveržius.

– Taip, neužslopinti...

– Taip, būtent. Ir tai nėra gera mintis. Tai pyktį verčia dar intensyviau pasireikšti. Pagrindinė problema ta, kad, kai jaučiame pyktį, esame linkę save pastatyti ant aukštesnės moralinės pakopos – tai yra žvelgiame į pyktį sukėlusį asmenį iš viršaus, iš savo pilies ant kalno. Kitas žmogus tampa labai blogas, o mes – geri, teisuoliai, todėl mums labai sunku nuo to savo kalno nusileisti žemyn. Mes manome, kad dabar kažkas kitas būtinai turi mūsų atsiprašinėti, ir panašiai.

Bet kai naudojama vadinamoji nusiginklavimo technika (tai yra pripažįstamas kito pyktis, sakoma – žinoma, suprantu, kad pyksti, suprantu, kodėl, atsiprašau, tu teisus), kartais žmonėms sunku tuos atsiprašymus taip greitai priimti. Dar norisi penkias minutes papykti, nes tada jaučiamės gerai – kažkas kitas jaučiasi prieš mus nusikaltęs, o mes – teisuoliai.

– Kaip žinoti, kada pyktį išreikšti sveika, o kada jis peržengia ribas? Kaip išvengti pykčio slopinimo, kas taip pat gali turėtų nepageidaujamų pasekmių?

– Žinoma, kad pyktį reguliuoti reikia. Jei išreiški savo pyktį neatsižvelgdamas į kitus, tai labai destruktyvu. Žmonės, kurie supyksta labai smarkiai, gali prarasti darbą, santykius, tad pasekmės gali būti labai skaudžios. Ir tai labai apmaudu, nes jie gali būti nuostabūs kitu atžvilgiu, tarkim, labai talentingi. Bet akivaizdu, kad ekstremalus pyktis darbe nepriimtinas, o nereguliuojamas pyktis asmeninius santykius greitai paverčia varginančiais ir žmones atstumia.

Kita vertus, tiesa ir tai, kad kai kurie žmonės turi rimtų problemų išreikšdami pyktį, jie nepaprastai linkę jį slopinti. Žmonės, išgyvenantys socialinį nerimą, yra taip įsibaiminę ką nors nuliūdinti ir sulaukti atpildo už išreikštą nepasitenkinimą, kad geriau savo pyktį nuslopins, nei kitiems žmonėms sukels bent menkiausią priežastį, norą atkeršyti. Tad, žinoma, turime išreikšti savo pyktį, bet taip pat jį reguliuoti – teisingos emocijos teisingu metu teisingu intensyvumu.

– Kalbate apie teisingas emocijas teisingu metu teisingu intensyvumu. Visa tai skamba kaip nemenka užduotis.

– Taip, nes išsiugdyti tokius įpročius užtrunka daug metų. Štai vienas pagrindinių dalykų, kaip mes elgiamės su savo vaikais: mokome juos, kaip elgtis su savo emocijomis, kaip jas reguliuoti. Tai – sudėtingas, daugialypis procesas, nes, kol to išmoksti, turi suprasti daug dalykų. Pavyzdžiui, kad egzistuoja hierarchija, kad yra žmonių, kuriems savo pyktį gali išreikšti atviriau, o su kitais turi būti atsargesnis. Reikia žiūrėti, su kuo bendrauji – ar su savo geru draugu, ar su viršininku, nes tai nėra tas pats. Žinoma, gali savo pyktį išreikšti ir savo viršininkui, bet dažniausiai tai brangiai kainuoja, o to daugelis mūsų negali sau leisti. Tai įsisąmoninti reikia daug laiko, o skirtingose kultūrose socialinio bendravimo taisyklės taip pat gali skirtis.

– Ko gera, šiame besimaišančių kultūrų amžiuje tai kelia naujų iššūkių žmonėms apskritai susikalbėti?

– Taip, nes emocijų raiška skirtingose kultūrose skirtinga. Tai, kaip žmonės išreiškia savo prioritetus, emocijas, gali labai daug ką keisti. Mano geras draugas britas, vedęs argentinietę, skundžiasi, kad ji visada sako „aš noriu šito, to ar ano“, o jis sako, kad taip sakyti angliškai nemandagu. Aš sakau – galbūt ji turi omenyje „aš norėčiau, man patiktų“, bet jis tvirtina – ne, ji sako, kad nori.

Turiu omenyje, kad egzistuoja tiek daug subtilybių. Jei angliškai sakysi „aš noriu“, bus nemandagu. Turi savo norą išreikšti netiesiogiai. O taip sakyti ispaniškai nėra nieko bloga, gali sakyti tiesiogiai „aš noriu“, ir tai nebus nemandagu. Taigi, elgdamasis pagal savo elgesio standartus, kurie tiesiog kitokie nei kitos kultūros žmogaus, gali kitą priversti pasijusti nepatogiai, suerzinti. Žinoma, kuo mūsų gyvenime daugiau daugiakultūriškumo, tuo daugiau iššūkių susikalbėti.

– Lietuvoje lankotės nebe pirmą kartą, kokie Jūsų įspūdžiai? Galbūt duotumėte pavyzdį, kokie kultūrų skirtumai čia Jums sukėlė pyktį ar susierzinimą?

– Žmonės Lietuvoje su manimi buvo labai mandagūs – nežinau, ar dėl tokių tradicijų, ar tiesiog atsidūriau tokiame kontekste. Bet galiu papasakoti pavyzdį, kurį neseniai patyriau. Iš Buenos Airių skridau į Londoną ir ėjau pro saugumo patikros postą. Mane tos saugumo patikros tikrai vargina, nors suprantu, kad jos neatsiejama mūsų gyvenimo dalis.

Ir štai po 13 skrydžio valandų saugumo patikros pareigūnas klausia, ar savo bagaže turiu skysčių. Sakau: „Ak, taip, atsiprašau, pamiršau.“ Jis labai susierzino ir supyko: „Bet juk ženklai yra absoliučiai visur, reikia išimti skysčius iš savo bagažo.“ Sakau: „Taip, žinoma, bet lėktuve praleidau trylika valandų.“ Pajutau, kad ir aš ėmiau pykti, maniau – šis žmogus, kurio vienintelė užduotis tikrinti, ar bagaže nėra skysčių, dabar sako man, kad aš kvailas, nes pamiršau tuos skysčius išsitraukti iš krepšio, o juk aš turiu daktaro laipsnį, tai neteisinga... Žinoma, jis teisus, bet tikriausiai nelankė psichoterapijos, nes nebuvo labai empatiškas ir galbūt nėra skridęs trylika valandų.

– Kaip tvarkėtės su šia situacija toliau?

– Visų pirma, jei būčiau savo pykčio nereguliavęs, būtų atėję žmonės su ginklais, ir į kitą lėktuvą jau nebūčiau persėdęs. Tai – klasikinis pavyzdys, kad turiu susitaikyti su faktu, jog pareigūnas buvo teisus. Kita vertus, manau, kad buvau nusipelnęs supratimo. Taigi maniau, kad situacija buvo teisinga, bet šiek tiek nesąžininga.

– Galbūt pokalbio pabaigoje galėtume padaryti tam tikras išvadas, sudėti akcentus? Gal dar yra kažkas svarbaus, ko apie pyktį ir pasekmes jo deramai nereguliuojant nepaklausiau?

– Kalbėjome apie emocijų reguliavimą. Kai mokome vaikus būti mandagius, iš esmės juos mokome, kaip neerzinti, nesupykdyti kitų žmonių. Taigi tai yra svarbus socialinis įgūdis. Taip pat yra antropologų, kurie tiki, kad, pavyzdžiui, britai dabar yra tokie mandagūs, nes buvo be galo temperamentingi Williamo Shakespeare`o laikais. Tam, kad būtų išvengta tiek daug dvikovų (apie ką liudija ir paties W. Shakespeare`o pjesės), kad socialiniai konfliktai nebūtų tokie dažni, buvo išvystytas šis įmantrus mandagumas.

Pagrindinis dalykas, kurio galite savęs paklausti – ar mano pyktis tampa problema? Turiu omenyje, kokios jo pasekmės? Daugiausia omenyje turiu socialines pasekmes. Ar man kyla problemų su kolegomis darbe? Ar man kyla problemų su savo vyru, žmona, draugu? Psichosociologinės pasekmės gali būti labai skaudžios. Žinoma, yra ir daugiau pasekmių, apie kurias neužsiminiau – žvelgiant iš ilgalaikės perspektyvos, pykti nėra labai sveika. Pyktis, jo keliama įtampa susijusi su kardiologiniais susirgimais ir t. t.

Kitas klausimas – ar aš vartoju kokias nors medžiagas, kad reguliuočiau savo pyktį? Ar geriu? Nes, tarkim, alkoholis turi dvipusį ryšį su pykčiu. Žmonės tampa tulžingesni, kai geria, ir gerti jie gali imti dėl to, kad nori numaldyti savo pyktį. Tai sukuria labai komplikuotą ryšį. Taigi ar aš tampu pernelyg suirzęs ar piktas, kai geriu? Sakyčiau, tai svarbiausi dalykai. Jei taip yra, taikomos dvi ar trys psichoterapijos strategijos.

Pavyzdžiui, kalintiems žmonėms egzistuoja tam tikri specifiniai protokolai, kurie pritaikyti ne tiek asmenybėms, kiek konkrečioms problemoms spręsti. Taip pat yra sukurtos specialios intervencijos pykčiui gydyti ar bendra psichoterapija, kurioje skiriama laiko pykčiui. Taigi, priklausomai nuo prigimties ir problemos masto, pasirinkimas didelis. Kaip simptomas, pyktis palyginti gana paplitęs, tačiau kaip esminė problema – ne. Laimei.

Agnė Kairiūnaitė,

www.lrt.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: emocijos, pyktis
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
  Pėdos ligų ateityje tik daugės, nes vis rečiau pakylame nuo sofos
Neseniai Edinburge vykusiame Europos pėdos ir čiurnos chirurgų kongrese Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės...
Šaltasis sezonas – grėsmė sergantiems širdies ligomis: kaip apsisaugoti?
Daugybė žmonių tvirtai įsitikinę, kad širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai dažniau juntami šiltuoju metų sezonu....
COVID-19 – realybė, su kuria teks išmokti gyventi
Šiandien jau tikriausiai niekam nebekyla abejonių, kad COVID-19 tapo naująja mūsų gyvenimo realybe – neįtikimu gre...
COVID-19 vakcinos padeda gelbėti gyvybes
Nors vis dar matome statistiką, kiek žmonių kasdien suserga COVID-19 ar miršta nuo jos, dažnam atrodo, jog tai vyksta ne...
Vėjaraupiai. Sirgti nereikia skiepytis: kur dėti kablelį?
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, šiemet Lietuvoje užregistruota 2,6 karto daugiau vėjaraupių...
DIENOS KLAUSIMAS
Kiek jums metų?
Iki 20
Nuo 20 iki 30
Nuo 30 iki 50
Nuo 50 iki 70
Nuo 70
RENGINIŲ KALENDORIUS
Konferencija „Vienykimės, kad sergančiųjų retomis ligomis balsas būtų išgirstas“

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Retų ligų koordinacinis centras ir LSMU Neurologijos klin

Dalyvaukime programoje „Mano širdis – mano gyvenimas“

Kas antras Lietuvos gyventojas miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Dauguma jų, deja, palieka š

Anesteziologų-reanimatologų draugijos konferencija

2016 m. vasario  26 d. 12 val. Vilniuje, “Karolinos” viešbutyje, Didžiojoje konferencijų salėje,

Pripažinti užsienio ekspertai pristatys autizmo sutrikimą turinčių vaikų ugdymo būdus

Balandžio 2 d. pasauliui minint Tarptautinę Autizmo dieną, asociacija „Kitoks vaikas” organizuoja mokslinę &

Mokslinė-praktinė konferencija „Peties ultragarsinė diagnostika“

Kviečiame dalyvauti Raumenų ir skeleto ultragarsinės diagnostikos draugijos, LSMU, LSMUL Radiologijos klinikos organizuo

Konferencija „Ribos ir šešėliai patologijoje: nenavikinė ir navikus imituojanti patologija"

Kviečiame į Vilniaus universiteto bei Lietuvos patologų draugijos organizuojamą konferenciją „Ribos ir &scaron

Milijardinė sveikatos technologijų industrija laukia inovatyvių lietuvių

Pasaulinė medicinos technologijų industrija šiandien verta apytikriai 340 milijardų JAV dolerių. Europos Sąjunga

Konferencija „Nerimo ir su stresu susiję psichikos sutrikimai: nuo diagnostinių iššūkių iki įrodymais pagrįsto gydymo“

Kviečiame dalyvauti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Psichiatrijos klinikos ir Lietuvos b

Konferencija "Rinktiniai akušerijos ir ginekologijos klausimai"

Kviečiame į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Akušerijos i

Gyvensenos medicina: raktas į lėtinių neinfekcinių ligų valdymą

Besidominčius sveikos gyvensenos skatinimo ir rizikos veiksnių korekcijos galimybėmis, maloniai kviečiame registruo

Gyvo maisto konferencija visuomenei ir tarptautinė mokslinė – specialistams

Ann Wigmore fondas pristato antrąją Gyvensenos medicinos konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. Kauno klinikose ir k

„Žemės valandoje“ dalyvaus daugiau nei 40 savivaldybių

Kovo 19 d. nuo 20 val. 30 min. vietos laiku milijonai žmonių visame pasaulyje prisijungs prie pilietinės iniciatyvos &bd

Gyvo maisto konferencija visuomenei ir tarptautinė mokslinė – specialistams

Ann Wigmore fondas pristato antrąją Gyvensenos medicinos konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. Kauno klinikose ir k

Konferencija „Endokrininė hipertenzija“

Kviečiame į LSMU, LSMUL Endokrinologijos klinikos, Endokrinologijos instituto, Lietuvos endokrinologų draugijos bei Kaun

Konferencija "Ultragarsinė diagnostika 2016"

Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamoje tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje

Konferencija „Teismo psichiatrijos ir teismo psichologijos aktualijos 2016“

Kviečiame į Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojamą tarptautinę mok

Medikų poezijos šventė „Tos birželio purpurinės rasos“

Gerbiami medikai, Jūs gydote ne tik kūnus, bet ir sielas. Talentas duodamas tam, kad pasaulį užpildytų gėrio ir grožio &

Konferencija „Lėtinės ligos ir būklės: kontracepcijos vartojimo rekomendacijos“.

Kviečiame dalyvauti Lietuvos kontraceptologijos draugijos, LSMU Akušerijos ir ginekologijos klinikos, LSMU Endokr

Konferencija "Vėlyvojo laikotarpio po organų transplantacijos problemos"

Kviečiame į Vilniaus universiteto, Lietuvos transplantologų asociacijos, Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantac

Trečiasis plaučių ligų kongresas

Kviečiame dalyvauti Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ir Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamame Treč

Jaunieji gydytojai kviečia diskutuoti apie sveikatos sistemos problemas

Kaip nacionalinėje sveikatos apsaugos sistemoje išgyvendinti korupciją, sustabdyti jaunų gydytojų emigraciją ir a

Konferencija „Psichikos sveikatos priežiūros paslaugų raida Lietuvoje“

Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos I aukšte balandžio 8 d. 9.30 val. bus atidengtos at

Vilniuje - sveikatos ir širdies stiprinimo programa

Mes visi žinome kaip svarbu sveikai maitintis, sportuoti, rūpintis savo kūnu. Deja, dažniausiai, nors visa tai ir žinome

Mokymai „Ultragarsu kontroliuojamos skydliaukės mazgų biopsijos"

Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamuose mokymuose „Ultragarsu kontroliuojamos skydlia

Mokymai "Ūmių būklių ultragarsinė diagnostika ir intervencinės procedūros ultragarso kontrolėje"

Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamuose mokymuose "Ūmių būklių ultragarsinė diagnostik

Prasideda paskaitų ciklas “Burnos sveikata ir negalia”

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, siekdamas pagelbėti šeimoms, auginančioms neįgalius vaikučius, organizuoja

Vilniuje– nemokami ir anonimiški greitieji ŽIV tyrimai

Asociacija „Demetra“ gegužės 14-ąją prie Baltojo tilto Vilniuje nemokamai ir anonimiškai tirs dėl ŽIV

Balandžio 30 d. Palangoje – sveikatinimo renginys „Pasirūpink ir savo sveikata“

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Elgesio medicinos institutas kviečia dalyvauti 10-ajame sveikatinimo renginyje

Kviečiame mamytes ir tėvelius apsilankyti „Šeimų mokyklėlėje“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Socialinė akcija „Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus!“

„Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus. Junkis prie akcijos ir tu“, - skelbia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS c

Konferencija apie autologinę kraujodaros kamieninių ląstelių transplantaciją

Kviečiame į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto medicinos akademijos Onkologijos instituto, Onkologijos ir hematologi

Atviros paskaitos apie emocinę sveikatą

Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat

Prasideda paskaitų ciklas apie emocinę sveikatą

Visuomenėje yra įprasta manyti, kad sveikata yra gera savijauta, kai niekuo nesergame ir nesiskundžiame, valgome sveiką

Atviros paskaitos apie emocinę sveikatą

Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat

Kraujo dieną – gydymo inovacijos ir dėmesys pacientų gyvenimo kokybei

Onkohematologinius ligonius vienijanti bendrija „Kraujas“ gegužės mėnesį jau ketvirtą kartą kviečia minėti K

Atviros paskaitos apie emocinę sveikatą

Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat

Nebėk vienas, bėk kartu su "Bėgimo akademija"

Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T

Nebėk vienas, bėk kartu su "Bėgimo akademija"

Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T

Nebėk vienas, bėk kartu su "Bėgimo akademija"

Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T

Antroji jungtinė kardiologų konferencija – Šiauliuose

Birželio 1 d. 14 val. Šiauliuose, Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74), prasideda 2-oji jungtinė LSMU Kardiol

Onkologiniams ligoniukams ir jų draugams - šventė „Menas gydo“

Liepos 13 d. Kauno Pažaislio vienuolyno prieigose įsikūręs svetingumo kompleksas „Monte Pacis“ antrus metus

Kurorto gyventojams ir svečiams - mankštos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt

Kurorto gyventojams ir svečiams - mankštos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt

Kurorto gyventojams ir svečiams - mankštos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt

Kurorto gyventojams ir svečiams - mankštos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt

Konferencija “Ultragarsinės diagnostikos vasaros mokykla: teorija ir praktika 2016"

Lietuvos ultragarso asociacija kviečia dalyvauti tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje “Ultragarsin

Sporto ir menų šventėje – atviras žvilgsnis į psichiatriją

Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikoje (M.K. Čiurlionio g. 12) liepos 15 d. nuo 11.00 val. vyks

Nemokama psichologinė pagalba sergantiesiems onkologinėmis ligomis ir jų artimiesiems

VšĮ Ligos paliestųjų psichologinės pagalbos centras kartu su Kauno klinikomis vykdo projektą „Psichinės sve

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sveikatos stiprinimo programa „Mano širdis - mano gyvenimas"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sveikatos stiprinimo programa „Mano širdis - mano gyvenimas"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa „Tėvų grupė"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Pasaulinei širdies dienai – visuomenės diskusija su prof. R. Benečiu

Lietuvos širdies asociacija ir Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centras rugs

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sveikatos stiprinimo programa „Mano širdis - mano gyvenimas"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g

Vilniuje - nemokama sveikatos stiprinimo programa

Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sveikatos stiprinimo programa „Mano širdis - mano gyvenimas"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g

Startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa „Tėvų grupė"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b

Startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa „Tėvų grupė"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Psichiatrijos klinikoje – atviros psichiatrijos mėnuo

Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – P

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Socialinis-meninis projektas „Praliek kraujo“

Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral

Socialinis-meninis projektas „Praliek kraujo“

Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral

Socialinis-meninis projektas „Praliek kraujo“

Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral

Kviečia moteris nemokamai išsitirti dubens dugno raumenų funkciją

Gruodis – tai laikotarpis, kai norisi kuo daugiau padaryti dėl savo artimųjų, tačiau neturėtumėte pamiršti

Psichiatrijos klinikoje – atviros psichiatrijos mėnuo

Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – P

Vilniuje - nemokama sveikatos stiprinimo programa

Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur

Vilniuje - nemokama sveikatos stiprinimo programa

Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur

Infekcinių ligų aktualijos

Kviečiame dalyvauti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Infekcinių ligų klinikos ir Lietuvos infektologų draugijos or

Mokymai “Bronchinės astmos diagnostikos ir gydymo praktiniai aspektai”

Kviečiame dalyvauti Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamuose mokymuose “Bronchinės astmos diagnostikos ir g

To dar nebuvo: kartu siekime donoro kortelių pasirašymo rekordo!

Spalio 8-ąją bus minima Organų donorystės diena ir šiai dienai paminėti pirmą kartą Lietuvoje organizuojama sutik

Tarptautinis rudens bėgimas – už organų donorystės idėją

„Aš bėgu už organų donorystę“ – toks užrašas puoš kiekvieno bėgiko, dalyvausianči

Mokymai “Bronchinės astmos diagnostikos ir gydymo praktiniai aspektai”

Kviečiame dalyvauti Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamuose mokymuose “Bronchinės astmos diagnostikos ir g

Muzikos terapijos užsiėmimai būsimoms mamoms

Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi

Pasaulinės žvynelinės dienos minėjimas Kaune

Spalio 29-oji – Pasaulinė žvynelinės diena. Jos paskelbimo iniciatorius yra Tarptautinė žvynelinės draugijų federa

41 dieną trukęs „Širdies žygis“ finišuoja

41 diena, 1300 kilometrų ir daugiau kaip 20 tūkst. eurų vėžiu sergantiems vaikams. Toks yra „1000 km Širdie

Vilniaus išsėtinės sklerozės draugija kviečia į renginį

Spalio 26 d. 18 val. Salotų bare “Mano guru” (Vilniaus g. 22/1, Vilnius) vyks dailininko Simo Skrabulio darb

Klaipėdoje - nemokami seminarai su onkologine liga susidūrusiems žmonėms

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ organizuoja ir kviečia onkologinės ligos patirtį turinčius žmon

Klaipėdoje - nemokami seminarai su onkologine liga susidūrusiems žmonėms

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ organizuoja ir kviečia onkologinės ligos patirtį turinčius žmon

Žvakutės, skirtos 1410 organų donorų, suliepsnos 9 miestuose

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ spalio 25-ąją, antradienį, jau trečią kartą inicijuoja akciją, skirtą spalio

Padėkos renginys gyviesiems organų donorams ir gydytojams reanimatologams

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2016 metų spalio 25-ąją, antradienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą padė

Apie sezoninę depresiją paskaitoje-diskusijoje „Melancholija ar ruduo?“

Atėjus rudens sezonui dažnas žmogus mini rudeninę depresiją, mintyse turėdamas prislėgtumo jausmą, kuris aplanko tamsesn

Muzikos terapijos užsiėmimai būsimoms mamoms

Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi

Muzikos terapijos užsiėmimai būsimoms mamoms

Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi

Renginys, skirtas Europos sveikos mitybos dienai

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia darbingo amžiaus žmones paminėti Europos sveikos mitybos dieną kartu. Lapkr

Šiauliuose – konferencija „Pulmonologijos naujienos“

Kviečiame dalyvauti mokslinėje – praktinėje konferencijoje „Pulmonologijos naujienos“, kuri vyks 2016

Raumenų ir skeleto ultragarsinės diagnostikos seminaras

Poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ konferencijų salėje „Palanga“ (Venecijos ak

Raumenų ir skeleto ultragarsinės diagnostikos seminaras

Poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ konferencijų salėje „Palanga“ (Venecijos ak

Lėtinės obstrukcinės plaučių ligos aktualijos

Kviečiame dalyvauti mokymuose „Lėtinės obstrukcinės plaučių ligos aktualijos“, kurie vyks š. m. gruod

Šiaulių krašto akušerių konferencija

Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso (V. Kudirkos g. 99C) didžiojoje salėje gruodžio 9 d. 10.00 va

Kviečia moteris nemokamai išsitirti dubens dugno raumenų funkciją

Gruodis – tai laikotarpis, kai norisi kuo daugiau padaryti dėl savo artimųjų, tačiau neturėtumėte pamiršti

Gydytoja ginekologė – apie merginų fiziologiją ir higieną

Niekas nesiginčys – geros sveikatos siekia kiekvienas. Todėl Antakalnio poliklinika kviečia į nemokamą paskaitą ap

„Naujas ir moksliškai pagrįstas požiūris į kasdienę klinikinę praktiką akušerijoje ir ginekologijoje“

Kviečiame į mokslinę konferenciją „Naujas ir moksliškai pagrįstas požiūris į kasdienę klinikinę praktiką ak

Po blaivių Naujųjų metų – šuolis į ledinę eketę

Kiekvienų metų sausio 1-ąjądieną visi pasaulio "ruoniai" rengia simbolinį susitikimą vandenyje. Kiekvienas ats

Vilniuje startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ

Vilniuje startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ

Vilniuje startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ

Jaunieji gydytojai kviečia į „TransForm 2.0“

Galingiausias jaunųjų gydytojų renginys grįžta:šių metų vasario 3-5 dienomis Birštone vyks įspūdingas jaun

Kviečia į nemokamas relaksacijų pratybas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas

Kviečia į nemokamas relaksacijų pratybas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas

Kviečia į nemokamas relaksacijų pratybas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas

„Naujieji iššūkiai intensyvioje terapijoje ir skubioje medicinoje“.

Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacija organizuoja tarptautinę mokslinę praktinę konfe

Kviečia į nemokamas relaksacijų pratybas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas

Kaune - 9-oji sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medicinos paroda „Sveikatos dienos“

2017 m. vasario 24–26 dienomis Aukštaičių g. 51, Kaune vyks 9-oji sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medi

Konferencija, skirta Tarptautinei retų ligų dienai

Maloniai kviečiame dalyvauti Tarptautinei retų ligų dienai skirtoje konferencijoje „Mokslo pažanga – viltis

„Apsinuodijimų ir infekcinių susirgimų sąlyčio taškai“

Lietuvos infektologų draugija, Lietuvos klinikinės toksikologijos draugija, Sveikatos apsaugos ministerijos ESSC apsinuo

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sergantiems širdies nepakankamumu – nemokamas edukacinis renginys

Širdies nepakankamumas – plačiai paplitęs ir brangiai kainuojantis susirgimas, reiškiantis didžiulę

Konferencija „Psichologas organizacijoje. Kuo vertinga darbuotojų įvairovė?“

Balandžio 21 d. vyks kasmetinė, jau VII organizacinės psichologijos konferencija „Psichologas organizacijoje. Kuo

Fizinės veiklos nauda onkologiniams pacientams: geresnė savijauta ir mažesnis nuovargis

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį

Fizinės veiklos nauda onkologiniams pacientams: geresnė savijauta ir mažesnis nuovargis

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį

Vilniečiams – paskaita apie priklausomybę nuo interneto, žaidimų, darbo

Apie ką pirmiausia pagalvojate išgirdę žodį „priklausomybė“?Kokia yra riba tarp įpročių, eksperimenta

Fizinės veiklos nauda onkologiniams pacientams: geresnė savijauta ir mažesnis nuovargis

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį

Fizinės veiklos nauda onkologiniams pacientams: geresnė savijauta ir mažesnis nuovargis

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį

Klaipėdoje - projekto ir knygos „Kiekviena diena brangi“ pristatymo renginys

Gegužės 31 d. 16.00 val. Šv. Pranciškaus onkologijos centre (Savanorių g. 4, Klaipėda) vyks projekto ir kn

Sporto varžybos „Saugus poilsis“

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai drauge su UAB „Vakarų pramogos“, BĮ „Klaipėdo

Vilniečiai ir kauniečiai kviečiami tikrintis dėl širdies nepakankamumo

Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil

Dermatologai kviečia pasitikrinti savo odą

Tik 14 proc. europiečių laikosi saulės apsaugos patarimų, nors 91 proc. žino apie gresiantį pavojų.  Pristatoma sąm

Vilniečiai ir kauniečiai kviečiami tikrintis dėl širdies nepakankamumo

Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil

Vilniečiai ir kauniečiai kviečiami tikrintis dėl širdies nepakankamumo

Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil

Nemokamų treniruočių projektas „Judėk sveikai“ pradeda vasaros sezoną

Daugelio kauniečių jau puikiai atpažįstamas ir laukiamas nemokamų treniruočių projektas „Judėk sveikai“ nusp

Bėgimas vėl kviečia burtis Vilties mieste

Gegužės 21 dieną Klaipėdoje startuos tradicinis jubiliejinis – šiemet dešimtasis – Vilties bėg

Neuromenas: nauja meno ir mokslo šaka pirmą kartą pristatoma Lietuvoje

Aktyvus gyvenimo būdas, sveika mityba, poilsis – geros fizinės sveikatos receptą žino kiekvienas. Tačiau Lietuvoje

Dešimtą kartą dailės studentai pristatys kolekciją onkologinėms pacientėms

Nacionalinio vėžio instituto Didžiojoje salėje birželio 7 d. 14 val. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kostiumo dizaino k

Viso pasaulio profesionalai susitelkia į vaikų ir paauglių ginekologijos problemas

2017 m. birželio mėn. 7-10 d. Vilniuje vyks 14-asis Europos vaikų ir paauglių ginekologijos kongresas EURAPAG 2017.

Ypatinga paroda kvies klaipėdiečius atrasti neišnešiotų kūdikių genialumą

Trečiadienį, birželio 14 d., 17:30 val. Klaipėdos prekybos centre „Akropolis“ bus iškilmingai atidaro

Norite būti laimingesni? Jus kviečia festivalis „Mandala“

Kviečiame trims dienoms pabėgti nuo miesto šurmulio ir pailsėti, atgauti jėgas, pasikrauti teigiamos energijos la

Kviečia į susitikimą su prekės ženklo „Julia Janus“ įkūrėja

Šv. Pranciškaus onkologijos centras (Savanorių g. 4, Klaipėda) 2017 m. birželio 26 d., 13.00 val., pirmadi

Sostinėje rugpjūtį – atviros sąmoningo kvėpavimo praktikos parkuose

Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g

Sostinėje rugpjūtį – atviros sąmoningo kvėpavimo praktikos parkuose

Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g

Sostinėje rugpjūtį – atviros sąmoningo kvėpavimo praktikos parkuose

Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g

Sostinėje rugpjūtį – atviros sąmoningo kvėpavimo praktikos parkuose

Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g

Kraujo ligų žinomumo dienos prasidės konferencija „Kraujo diena“

Rugsėjo mėnesį visame pasaulyje yra minimos piktybinių kraujo ligų žinomumo dienos, kurių tikslas – kuo plačiau sk

Žydrūnas Savickas susitiks su sergančiasiais išsėtine skleroze

Rugsėjo 2 d. 13 valandą Savicko sporto klube („SEB arena, II aukštas) vyks seminaras „Kaip fizinis ak

Paroda „Pirmoji širdies transplantacija Lietuvoje Petro Katauskio fotografijose“

Rugsėjo 13 d., trečiadienį, 16 val. Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius) atidaroma paroda &bdq

Nauja iniciatyva Kaune – „Tu nesi vienas“

Keblios situacijos, stresas ir kiti kasdienę rutiną temdantys rūpesčiai – ne priežastis pulti į neviltį. Kiekvienu

Trečiasis Jaunųjų gydytojų asociacijos forumas "TransForm"

Trečiasis Jaunųjų gydytojų asociacijos (JGA) forumas TransForm - jau spalio 13 - 15 d.! Čia nuoširdžia

Performansas „Mirštu, kaip noriu gyventi“ klausia, kiek lauktum dėl kito gyvybės

„Gyvenimas sulėtėja, tarsi sapne“. „Eiti negali, bėgti negali, valgyti negali“. „Sėdi ir l

Kviečia į nemokamą seminarą „Kas sukelia nugaros skausmą ir kaip jo išvengti?“

Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuras prisijungdamas prie Europos judriosios savaitės iniciatyvos kviečia į nemoka

Sieks didžiausio iš žmonių sudaryto širdies ženklo rekordo

Minėdamas Pasaulinę širdies dieną Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia visus panevėž

Jubiliejinė konferencija „Atverkime akis realybei, kurioje yra smurtas“

Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacija (LEPTA) yra nevyriausybinė organizacija, vienijanti Lietuvoje veikiančias t

Atviros psichiatrijos mėnesio renginiai Šiaulių P. Višinskio bibliotekoje

Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos rengiamas Atviros psichiatrijos mėnuo miesto gyventojus kv

Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną švęskime kartu

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus vyresnio amžiaus žmones kartu paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių

Fotografijų paroda „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“

„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut

Fotografijų paroda „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“

„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut

Fotografijų paroda „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“

„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut

Fotografijų paroda „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“

„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut

Padėkos renginys donorystės ir transplantacijos proceso dalyviams

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2017 metų spalio 20-ąją, penktadienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą pag

Dėkingumo renginiai gyviesiems donorams, mirusių donorų artimiesiems ir medikams

Organų donorai ir jų artimieji verti didžiausios pagarbos ir amžino dėkingumo. Todėl spalį, kai minima Europos ir Pasaul

100 dienų apie TAI: atvira diskusija apie lytiškumą Vilniaus jaunimui

Gera jaunimo lytinė sveikata – visuomenės, kuri siekia gyvuoti ir klestėti interesas, tai ypač svarbu mūsų &scaron

Kaip gyventi, persirgus onkologine liga: patarimai ir praktika

Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos (Darželio g. 10), Administracijos salėje (2 aukšte) s

Neišnešiotukų dienai mezgimo iniciatyva ir minėjimas

Lapkričio 17-ąją dieną minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Respublikinės Šiaulių ligonin

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

Vilniuje surengtas sportinio pokerio turnyras, kurio dalis surinktų lėšų skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu r

Klaipėdoje – nemokamas renginys „Tu – mano gyvenimo herojus“

Pirmą kartą Klaipėdoje lapkričio 16 dieną vyks nemokamas renginys "Tu – mano gyvenimo herojus“, skirtas

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

Vilniuje surengtas sportinio pokerio turnyras, kurio dalis surinktų lėšų skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu r

„Ūsai bėga“ – už Lietuvos vyrus, kurie gyvena trumpiausiai Europoje

Ketvirtą kartą organizuojamas bėgimas už vyrų sveikatą „Ūsai bėga“ Vilniuje. Miesto centre įvyksiantis bėgim

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar

Startuoja aktyvaus laisvalaikio projektas šeimoms – pirmasis renginys jau šį savaitgalį

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq

Startuoja aktyvaus laisvalaikio projektas šeimoms – pirmasis renginys jau šį savaitgalį

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq

Startuoja aktyvaus laisvalaikio projektas šeimoms – pirmasis renginys jau šį savaitgalį

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq

Startuoja aktyvaus laisvalaikio projektas šeimoms – pirmasis renginys jau šį savaitgalį

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq

Bendraminčių sambūris: gyvų sėklų šventė „Pasėkime ateitį”

Šį savaitgalį, sausio 20-21 d., Klaipėdos r., Doviluose (Klaipėdos g. 35) vyks Dovilų krašto gyventojų ir

Bendraminčių sambūris: gyvų sėklų šventė „Pasėkime ateitį”

Šį savaitgalį, sausio 20-21 d., Klaipėdos r., Doviluose (Klaipėdos g. 35) vyks Dovilų krašto gyventojų ir

Atsinaujinusiame projekte „Judėk sveikai“ – dvigubai daugiau nemokamų treniruočių kauniečiams

Prasidėję nauji Geltonojo šuns metai nemokamų treniruočių projektui „Judėk sveikai“ atnešė dau

Šv. Pranciškaus onkologijos centre – poezijos terapijos užsiėmimai

2018 m. vasario 23 d. (penktadienį) 12.30 val. Šv. Pranciškaus onkologijos centre (Savanorių g. 4, Klaipėd

Kursime sveikatos priežiūros inovacijas. Laukia prizas

Nepraleiskite progos! Jau kovo 2 – 4 d. „Hacker Games“ kursime sveikatos priežiūros inovacijas. Sudomi

Vilniuje ir Kaune veiks atviros klinikos centrinėse miestų aikštėse

Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgim

Vilniuje ir Kaune veiks atviros klinikos centrinėse miestų aikštėse

Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgim

Kardiologų IV jungtinė konferencija – Bistrampolio dvare

Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro specialistai drauge su Lietuvos sveikatos m

Inovatyvios širdies formulė

Spalio 4 d. 17 val. Inovatyvios medicinos draugija kviečia susitikti Gyvybės mokslų centre, pirmajame šio sezono

Atpažinti ir stebėti kraujo ligas moko tradicinė konferencija

Šeštą kartą rengiama konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“ &scaron

Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikoje - svarbūs mokymai specialistams

Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinika kartu su Europos Ginekologinės chirurgijos akademija bei su vie

Algirdo Kumžos knygos „Rasa. Po angelo sparnu” pristatymas

2011 metų rudenį palangiškei Rasai Rojienei buvo nustatyta ketvirtosios stadijos sarkoma, Rasai buvo 27-eri, o li

Uostamiestyje – nemokama patikra dėl melanomos

Melanoma – agresyviausias odos vėžys, užklumpantis vis jaunesnius žmones. Kasmet šia liga Lietuvoje suserga

Kraujo ligos: ką svarbu žinoti pacientui?

Lietuvoje per metus diagnozuojama apie 1500 kraujo ligų atvejų. Kokie yra kraujo ligų simptomai? Koks gydymas yra priein

Išsėtinės sklerozės draugijos renginys

Gegužės 30 d. 15 val. Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje vyks Klai

Pasaulinę aortos dieną – nemokama patikra

Rugsėjo 19-oji yra Pasaulinė aortos diena. Rugsėjo 20 d. šia proga Vilniuje, Katedros aikštėje bus įrengta

Žygis pajūriu: "Artimieji turi žinoti tavo sprendimą apie organų donorystę“

Šį šeštadienį (rugsėjo 21 d.) Smiltynėje (Klaipėdoje) vyks žygis pėsčiomis pajūriu - žinutę apie or

1675 organų donorams pagerbti 18-oje miestų liepsnos „Gyvasties“ žvakelės

Asociacijos „Gyvastis“ organizuojama iniciatyva organų donorams atminti kasmet sulaukia vis daugiau susidomė

Renginys Kaune: kaip gyventi, sergant cukriniu diabetu?

Cukriniu diabetu pasaulyje serga 425 milijonai žmonių – 1 iš 11 planetos gyventojų, ir vienas iš dvi

Vilniuje – kaulų čiulpų donorų registracijos "Pop Up"

Gruodžio 19 d., ketvirtadienį, nuo 11 iki 20 val. Vilniuje Pylimo g. 19 esančiame „Caffeine Roasters“ įvyks

Padėka donorams – donorus sergėjantis angelas

      Angelų kalvoje rugsėjo 13 d. (se

Nemokamai ir be siuntimo pasitikrinkime aortos diametrą

VUL Santaros klinikų medikai kviečia rugsėjo 19 d. nuo 11 iki 17 val. prie Mo muziejaus (Vilniuje, Pylimo g. 17) į Pasau

Sieks atkreipti visuomenės dėmesį į sudėtingą ir klastingą širdies ligą

Širdys nustoja plakusios ne tik dėl COVID-19 ligos – taip tvirtina kardiologai. Kiek daugiau nei metus visą

Sieks atkreipti visuomenės dėmesį į sudėtingą ir klastingą širdies ligą

Širdys nustoja plakusios ne tik dėl COVID-19 ligos – taip tvirtina kardiologai. Kiek daugiau nei metus visą

Šv. Magdalenos naktis – dėmesys ligai, kuri gresia kas vienuoliktai moteriai

Lietuvoje kasmet diagnozuojama daugiau nei 1500 naujų krūties vėžio atvejų, Europos Sąjungoje šia liga suserga ka

Konferencija apie kraujo ligas skatins pacientus aktyviai dalyvauti gydymo procese

Lapkričio 11 d. vyks tradicinė konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“. Šia

10-asis atviros psichiatrijos mėnuo „Meno terapija padeda atkurti gyvenimo spalvas“

Ruduo – bene spalvingiausias ir dosniausias metų laikas. Atėjus rudeniui nuimamas užaugintas derlius. Per metus sa

10-asis atviros psichiatrijos mėnuo „Meno terapija padeda atkurti gyvenimo spalvas“

Ruduo – bene spalvingiausias ir dosniausias metų laikas. Atėjus rudeniui nuimamas užaugintas derlius. Per metus sa

10-asis atviros psichiatrijos mėnuo „Meno terapija padeda atkurti gyvenimo spalvas“

Ruduo – bene spalvingiausias ir dosniausias metų laikas. Atėjus rudeniui nuimamas užaugintas derlius. Per metus sa

Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų