Šeštadienis, 2024.04.13
Reklama

E. Terekaitė apie jai nepriimtiną modelio kasdienybę: rytas – su cigarete, vakaras – su alkoholiu (3)

Zita Voitiulevičiūtė | Šaltinis: vlmedicina | 2012-01-14 00:01:21

Eglė Terekaitė - pusę pasaulio apkeliavęs modelis. Jau devynerius metus besisukdama mados industrijoje mergina matė, kuo iš tikrųjų yra gyvos tos dažnai liūdno žvilgsnio podiumų ir žurnalų viršelių gražuolės. Tai neturi nieko bendra su sveikata. Tačiau pati Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų penktakursė gyvena priešingu gyvenimo ritmu: ne – rūkalams, ne – alkoholiui, ne – mėsai. Pasirodo, tokių pažiūrų gražuolei lietuvaitei išlaviruoti pasaulio mados industrijoje padeda ne tik savi principai, bet ir šeimos parama.

 

Eglė Terekaitė vasarą Japonijoje, Fukuokos mieste. Asmeninio archyvo nuotr.

 

 Kada paskutinį kartą buvai pas gydytoją?

Nesu turėjusi rimtų sveikatos sutrikimų. Negulėjau ligoninėje ir apskritai su gydytojais yra tekę bendrauti labai mažai. Prieš kelias savaites dariausi visus kraujo tyrimus ir galiu patvirtinti, kad atsisakius mėsos ir žuvies, mano kraujas nepablogėjo, bet pagerėjo. Seselės, komentuodamos mano tyrimus, klausė, ar valgau daug jautienos, kad hemoglobino kiekis kraujyje yra idealus (šypsosi.) Matosi, kad ligoninėse dar išlikęs siauras mąstymas, kai manoma, jog geležies ir baltymų galima gauti tik iš mėsos, nors juk mėsą iškepus ar išvirus, jų lieka minimaliai. Na, o kalbant apie bet kokios ligos gydymą, gydytojai pirmiausiai siūlo tabletes – savo aplinkoje pastebėjau, kad antibiotikų receptai yra išrašomi „lengva ranka“. Jei kada pajuntu pirmuosius peršalimo požymius, geriu imbiero arbatas su citrina ir stengiuosi neapkrauti organizmo sunkiu maistu. Kitą dieną jaučiuosi puikiai. Kai dar nesimaitinau vegetariškai, kartais turėdavau skrandžio problemų, jausdavausi aptingusi, net pietų pamiegodavau. Dabar to nebūna.

Vegetarizmas – pasirinkimas dėl sveikatos, ar dėl moralinių įsitikinimų?

Kai žmonės nustebę klausia, kodėl esu vegetarė, su jais galiu diskutuoti valandų valandas. Yra tikrai ne viena priežastis, kodėl tapau vegetare. Pirmiausia – tai moralinis aspektas. Mano nuomone, nei viena gyva būtybė neturėtų atsisveikinti su saule, kad mes pasisotintume. Taikus, nesmurtinis, švarus maistas yra kelias į sveiką kūną ir sielą. Tačiau esu įsitikinusi, kad negalima žmogaus versti tapti vegetaru, tam tikrai yra pribręstama. Aš pati niekada nebuvau mėsos ar žuvies mėgėja ir ją valgiau retai dėl įpročio bei manymo, kad mūsų organizmui to reikia. Svarbiausia būti atviram, domėtis savimi, skaityti literatūrą. Tik tuo besidomintį žmogų gali pasiekti sąmoningumas ir noras žinoti, kaip maistas atsidūrė ant stalo ir ką mes dedami į burną.

 Kaip tėvai ir draugai reagavo į tokį tavo apsisprendimą?

Labai džiaugiuosi, kad vegetarizmo keliu pasukau drauge su visa šeima, o vėliau prisijungė ir kelios artimos draugės. Pradėjus maitintis vegetariškai pajutau kitą gyvenimo kokybę. Užuojauta kiekvienai gyvai būtybei, dėkingumas ir meilė viskam, kas mus supa tapo nuolatiniais mano palydovais.

 Ar sunku gyventi sveikai, gyvenant profesionalaus modelio gyvenimą?

Modelio pasaulyje sveikatos samprata yra priešinga manajai: dažnas rytas yra pradedamas cigarete, energetiniu gėrimu ar stipria juoda kava, o diena baigiama alkoholiniais kokteiliais ir vakarėliais iki paryčių. Tinkamas dienos režimas ar subalansuota mityba daugeliui yra nepažįstama. Stengiuosi būti tolerantiška ir neteisti žmonių, propaguojančių kitokį gyvenimo būdą. Viliuosi, kad juos kada nors pasieks sąmoningumas ir jie susimąstys, kad reikia mylėti, saugoti ir tausoti didžiausią ir trapiausią dovaną – mūsų pačių gyvenimą.

 Dirbdama modeliu ir gyvendama skirtingose pasaulio šalyse, atvykusi į svečią šalį, pirmiausiai stengiuosi rasti vaisių ir daržovių turgelį, ekologiškų produktų parduotuvę ir būtinai kepyklėlę. Fotografuodamasi ilgas valandas, visada stengiuosi išlikti pozityvi, gerti daug vandens, skaniai ir lėtai pavalgyti. Taip pat gyvendama didmiesčiuose būtinai stengiuosi rasti ramių vietų, kur niekieno netrukdoma galiu pabūti su savo mintimis.

Kaip kitos manekenės vertina tavo pasirinktą sveikuoliškumą? Ar dažnai bandoma „sugundyti“ negerovėmis ir kaip joms nepasiduodi?

 

Budistų šventykloje Seule. Asmeninio archyvo nuotr.

 

Visada labai džiaugiuosi sutikusi bendraminčių, nors tokių būna tikrai labai mažai. Dėl savo gyvenimo būdo iš kitų panelių sulaukiu tik pagyrų. Tikrai nė viena nesistebi, tikriausiai visos supranta, kad mano pasirinktas sveikuoliškumas yra geras dalykas, tačiau daugeliui pritrūksta valios ar informacijos. Kai kurioms panelėms yra nuo mažens susiformavę netaisyklingi valgymo įgūdžiai, kuriuos sunku pakeisti.

Čia turiu padėkoti savo tėveliams už tai, kad mūsų namuose niekada nebūdavo kokakolos ar “čipsų”, alkoholio ar cigarečių. Tad ir pradėjusi dirbti modeliu tikrai neturėjau noro kažko bandyti. Vieninteliam dalykui kartais neatsispiriu – retkarčiais su panelėmis einame pašokti. Labai mėgstu muziką ir jaučiu nostalgiją šokiams, kuriuos lankiau 6 metus prieš pradėdama dirbti modeliu.

Kokių savo aplinkoje liūdnų pasekmių dėl nesveiko gyvenimo būdo yra tekę matyti?

Nesveiko gyvenimo būdo pasekmės nepasireiškia kitą dieną, nors, kita vertus, yra tikra tiesa, kad nesveikai besimaitinantys, negatyviai mąstantys žmonės dažniau serga įvairiomis ligomis. Kalbant apie modelio gyvenimą, sutikau daug badaujančių panelių, kurios, kad palaikytų svorį, per dieną suvalgydavo po obuolį ir kokių nors guminukų ar čiulpinukų. Buvo ir tokių, kurios prisivalgydavo „Makdonaldo” mėsainių ar kokio kito šlamšto ir po to jį išvemdavo. Tokioms, manau, padėti gali tik gydytojai.

Kas tau yra sveikas žmogus?

Sveikas žmogus – minčių, sielos ir kūno harmonija. Tikiu, kad nebūsi sveikas, jei mintys bus užterštos pykčiu ar pavydu. Negali būti sveikas ir teršdamas savo kūną netinkamu maistu. Tobulėjimas dvasiniame ir fiziniame lygmenyse taip pat yra būtinas.

 Ar laikai save sveikuole?

Žaviuosi ir simpatizuoju sveikuoliams ir stengiuosi eiti jų pramintais keliais. Be galo įkvepia tokie žmonės, kaip Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentai Eligijus Valskis ir Sigita Kriaučiūnienė, Dainius Kepenis ir Ajurvedos bei prieskonių žinovas Žilvinas Užkuraitis. Esu atvira žinioms ir pasauliui, mokytis ir tobulėti yra kur, tačiau labai džiaugiuosi dabartine savo sveikata ir gyvenimo būdu.

Be to, kai tik turiu laiko, prisidedu prie savanoriškos Sveikuolių sąjungos veiklos. Prieš kurį laiką organizavau sveikuolių fotosesiją: sukviečiau vegetarus draugus, visi ryškiai apsirengėme, fotostudijoje buvo ypatingai pozityvi energija. Labai džiaugiuosi rezultatais, tikiuosi, kad tos nuotraukos atkreips jaunimo dėmesį, koks linksmas ir energingas yra sveikuolių gyvenimas.

 Kokių nesveikų silpnybių turi?

Silpnybių turime kiekvienas, manosios tikriausia nėra labai „kaltos“. Negaliu atsispirti įvairiems kepiniams, miltiniams valgiams. Kartais geriu kavą su pienu, bet tikrai ne dėl kofeino poreikio, o todėl, kad man skanu. Na, o kalbant apie žalingus įpročius, alkoholio ir cigarečių niekada nelaikiau atsipalaidavimo priemone. Šie dalykai visada man buvo svetimi ir nepriimtini.

 

Eglė Terekaitė ant Niujorko podiumo. Asmeninio archyvo nuotr.

 

Ar sportuoji?

Sutinku, kad sportas yra neatsiejama sveiko gyvenimo dalis, tačiau dėl užimto tvarkaraščio ir artėjančių egzaminų sportą šiek tiek apleidau. Vis dėlto rytais stengiuosi padaryti bent trumpą mankštą, kasdien valandą praleisti gryname ore. Su šeima gyvename visai šalia miško, vaikščiodami dažnai stebimės, kodėl nesutinkame ten žmonių. Vasarą esu natūralaus sporto šalininkė: važinėju dviračiu, maudausi ežere, daug laiko praleidžiu gamtoje, jodinėju.

 Tad kaip reguliuoji savo svorį?

Niekada nesilaikiau dietos, nežinau, kaip skaičiuoti kalorijas. Niekada nedraudžiau sau skanauti mėgstamiausių patiekalų. Visada buvau aktyvi ir sveikai maitinausi. Man sveikas maistas labai skanus! “Čipsai“, greitasis maistas, visi gazuoti gėrimai kelia šleikštulį. Labiausiai mėgstu valgyti savo pačios keptus pyragus ir mamos pagamintus daržovių troškinius.

Kaip puoselėji savo grožį?

Dirbant modeliu, veido oda tikrai nesiilsi, tad kai esu namuose, dažausi labai minimaliai. Pasimaskuoju paakius, kartais pasidažau blakstienas. Veido odai, kūnui ir plaukams naudoju paprastą nerafinuotą kokoso, sezamo ar kitos rūšies aliejų. Daugelio mano naudojamų kosmetikos priemonių galiojimo laikas – ne daugiau kaip pusė metų. Jau seniai su visa šeima „perėjome“ prie ekologiškų produktų, kuriuose nėra tiek daug chemikalų. Saugome save ir gamtą.

Gal turi kokių nors grožio patarimų?

Pagrindinis mano grožio patarimas – gera nuotaika ir pozityvus nusiteikimas. Gali atrodyti be galo gražiai, bet jei būsi nepatenkintas savimi ir gyvenimu, aplinkiniai niekada tavęs nelaikys gražiu. Man gražus žmogus yra tas, kuris visuomet geros nuotaikos.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (3)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Suvaldyti kokliušą gali skiepai bei kosėjimo ir čiaudėjimo higiena
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, šiemet Lietuvoje užregistruota kur kas daugiau kokliušo atve...
Santaros klinikų bendruomenė gedi dėl ligos netekusi doc. dr. Editos Kazėnaitės
„VUL Santaros klinikų bendruomenė neteko ilgametės kolegės, svarbios mūsų komandos narės, centro vadovės, profesio...
Pirmą kartą Lietuvoje vaikui atlikta sudėtinga procedūra po kepenų transplantacijos
Šešerių metukų Vytis – Kauno klinikų pacientas, kurio gyvybę išgelbėjo jį prižiūrinčių medikų profesionalumas ir g...
Vaistų nuo skausmo vartojimo klaidos ir galimas šalutinis poveikis
Vaistai nuo skausmo yra dažnas medikamentas kiekvieno žmogaus vaistinėlėje. Jų populiarumą didžiąja dalimi lemia univers...
Lošimų priklausomybė: kaip atpažinti, spręsti ir išlipti iš duobės?
Didžiausia šalies istorijoje kazino pralošta suma paskatino psichologų ir psichoterapeutų diskusiją apie lošimų priklaus...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų