Sekmadienis, 2023.05.28
Reklama

Dantenų ligos – rizika susirgti krūties vėžiu

vlmedicina.lt | 2016-01-05 00:01:11

Daugelis jau seniai žino apie tarpdančių siūlo naudą siekiant išsaugoti sveikas dantenas ir gaivų burnos kvapą. Sveikos dantenos teikia ne tik išorinį patrauklumą, bet ir yra vienas iš bendros sveikatos rodiklių bei garantijų.

Dantys
© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) asociatyvioji nuotr.

Mokslininkai yra nustatę, kad dėl dantenų pažeidimo atsiradusios bakterijos patenka į bendrą kraujo sistemą ir kelia didesnę grėsmę susirgti širdies ligomis, insultu ar diabetu, plaučių ar kasos vėžiu, - praneša dailymail.co.uk.

Naujausi tyrimai atskleidė, kad tarpdančių siūlas gali išgelbėti ne vienos moters gyvybę! Bufalo universiteto (JAV) mokslininkai nustatė, kad moterims, kenčiančioms nuo periodontito, net 14 procentų padidėja rizika susirgti krūties vėžiu.

Anot tyrėjų, dantenų bakterijos per kraują gali patekti į krūtų audinius ir jiems pakenkti.

Tyrime dalyvavo 73 737 postmenopauzę išgyvenančios moterys. Nė viena jų prieš tai nesirgo ir nebuvo sirgusi krūties vėžiu. 26,1 proc. moterų sirgo periodontitu. Buvo atkreiptas dėmesys ir į rūkymo žalą dantenų sveikatai.

Po 7 metų buvo patikrinta tų pačių moterų sveikata. Net 2 124 moterims buvo diagnozuotas krūties vėžys. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad krūties vėžio atvejų buvo 14 procentų daugiau tarp moterų, turėjusių dantenų problemų. Šis procentas buvo dar aukštesnis tarp rūkančių moterų, kurios turėjo ir dantenų problemų. Šioms moterims rizika susirgti krūties vėžiu padidėjo 36 procentais.

Tyrimui vadovavęs daktaras J. Freudenheim pabrėžė, kad rūkančiųjų ar kada nors rūkiusių moterų burnos bakterijų pusiausvyra žymiai skyrėsi nuo nerūkančiųjų. Bakterinės burnos infekcijos buvo daug dažnesnės tarp rūkalių.

Mokslininkų hipotezės, kad dantenų bakterijos, per kraują patekusios į krūtų audinius, gali sukelti vėžį, turi būti patvirtintos išsamesniais tyrimais.

Pirminiame tyrime dalyvavusios moterys apie savo dantenų problemas informavo pačios. Odontologai netikrino ir neįvardijo tiriamųjų dantenų būsenos.

Be to, tyrime dalyvavusios moterys sąmoningai siekė prižiūrėti savo sveikatą, reguliariai lankėsi pas odontologus ir burnos higienistus.

Ateityje yra planuojama dar nuodugniau ištyrinėti dantenų bakterijų įtaką moters sveikatai.


VLmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Lėtinė inkstų liga paliečia milijonus europiečių: kaip ją atpažinti?
Be jokių išankstinių simptomų organizmą apnuodijanti lėtinė inkstų liga kasdien apsunkina gyvenimą daugiau nei 100 milij...
Pagalba kenčiantiems nuo psichikos ligų prieinama ne tik specializuotose įstaigose
„Ilgą laiką kęsti psichologinį diskomfortą, susitaikyti su slogia nuotaika, prarastu gyvenimo džiaugsmu ar bandyti...
Veiksmingiausi būdai pasirūpinti savo psichikos sveikata
Dabartiniame pasaulyje, susiduriant su pandemija, klimato kaita, finansiniu nesaugumu, karu ir kitais iššūkiais, tinkamo...
Kepenys – vienas svarbiausių organizmo instrumentų: kaip atpažinti ir gydyti pažeidimus?
Kepenys – didžiausias žmogaus vidaus organas bei stambiausia virškinimo liauka atliekanti daugiau nei 500 funkcijų...
Pablogėjusi savijauta gali reikšti skydliaukės sutrikimus. Kaip atpažinti?
Slenkantys plaukai, nerimas, svorio pokyčiai – skydliaukės hormonų disbalanso pranašais gali tapti simptomai,...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar naudojate odos apsaugą nuo saulės?
Taip, naudoju kremą su SPF 50
Taip, naudoju įvairius kremus
Ne, nes noriu kuo daugiau įdegti
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų