Sekmadienis, 2024.09.15
Reklama

Britų atliktas tyrimas omega-3 rūgštis susiejo su geresniu miegu

vlmedicina.lt | 2014-03-25 10:12:19

Jungtinėje Karalystėje atliktas atsitiktinių imčių kontroliuojamas tyrimas omega-3 riebalų rūgščių vartojimą susiejo su geresniu miegu.

Oksfordo universiteto mokslininkai ištyrė 362 vaikus. 7-9 metų vaikai į tyrimą buvo įtraukti neatsižvelgiant į tai, ar jie turi miego problemų, tačiau visiems jiems mokykloje ne itin gerai sekėsi skaityti.

Papildai
Algirdo Kubaičio nuotr.

Pasak mokslininkų, blogas vaikų miegas paprastai yra susijęs su jų prasta sveikata ir elgesio bei kognityvinėmis problemomis, o tokios sveikatos bėdos paprastai siejamos su omega-3 rūgščių nepakankamumu.

Naudos žmogui suteikia omega-3 sudėtyje esančios polinesočiosios ilgos grandinės eikozapenteno (EPR) ir dokozahekseno (DHR) riebalų rūgštys. Mokslininkai tyrė, ar šešiolika savaičių kasdien suvartojant 600 miligramų omega-3 DHR rūgščių miegas gali pagerėti.

Pradėdami tyrimą, mokslininkai paprašė vaikų tėvus įvertinti, kaip jiems įprastinę savaitę vaikai miega. Nustatyta, kad 40 proc. vaikų turi klinikinio lygio miego sutrikimų, įskaitant nenorą eiti miegoti, nerimą dėl miego ir nuolatinį vaikščiojimą vidury nakties.

43-ms itin blogai miegantiems vaikams buvo pritvirtinti riešo davikliai, ir tokių vaikų judesiai jiems miegant buvo stebimi 5 naktis. Be to, mokslininkai stebėjo omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių kiekį vaikų organizme, iš piršto paimant kraujo mėginius.

Tiriant visus 362 vaikus,  nustatyta, kad palyginti su placebo grupe, omega-3 papildų vartoję vaikai kasnakt miegojo beveik valandą (58 min.) ilgiau. Be to, jie naktį septynis kartus rečiau keldavosi ir imdavo vaikščioti.

Jau anksčiau buvo nustatyta, kad omega-3 vartojimas siejamas su kūdikių miegu, be to, kokį poveikį omega-3 daro elgesio ir mąstymo sutrikimų turintiems vaikams ir suaugusiems, tačiau  šis tyrimas, pasak jo autorių, yra pirmasis, kai atskleistas omega-3 poveikis sveikų vaikų miegui.

„Tai, kad 4 atvejais iš 10 nustatėme miego sutrikimų, yra pagrindas susirūpinti. Jau seniai žinoma, kad iš omega-3 ir omega-6 rūgščių žmogaus organizme sintetinamos įvairios medžiagos vaidina svarbų vaidmenį reguliuojant miegą“, - sako tyrimo vadovas prof. Paul Montgomery.

Pasak jo, mažesni DHR riebalų rūgščių kiekiai siejami su mažesniu smegenyse sintetinamo hormono melatonino kiekiu, ir tai sutampa su šio tyrimo rezultatais, kad daugiau miego sutrikimų turi vaikai, kurių organizme yra mažiau DHR rūgščių.

Mokslininkai apibendrina, kad „šis kontroliuojamas tyrimas parodė, jog vaikų miegą gali pagerinti DHR rūgštys, ir patvirtino dar vieną naudą, kurią gali suteikti daugiau su maistu suvartojamos omega-3 rūgštys“.

Kartu jie pažymi, kad tokius tyrimus reikia plėtoti, įtraukiant daugiau vaikų ir daugiau naudojant riešo daviklius ir atsižvelgiant į demografinius faktorius.

Tyrimo ataskaitą paskelbė žurnalas „Journal of Sleep Research“, praneša medicalnewstoday.com.

Europos Sąjungoje riebiųjų rūgščių rekomenduojamos paros normos nėra nustatytos. Specialistai mano, kad per parą žmogui reikia gauti apie 1–2,5 gramo omega-3 riebalų rūgščių.

Maisto papildų gamintojų asociacija

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Ginekologas atvirai kalba apie pacienčių baimes ir būdus joms įveikti
Ar ir jūs jaučiate nerimą laukdami gydytojo konsultacijos, kraujo tyrimo ar dantų gydymo? Tie, kurie patiria „balt...
Prostatos vėžys: pataria, kaip vyrams pasirūpinti savo sveikata
Rugsėjo 15-ąją minima pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet diag...
Atkurta odontologų savivalda – tikro rūpesčio pacientais ir savo bendruomene rezultatas
„Ypač džiaugiuosi vienu svarbiausių šių metų pasiekimų – priimtu sprendimu atkurti dalį Odontologų rūmų savi...
Miegokite ramiai: ką daryti, kad išmanusis nežadintų naktį?
Negalite užmigti, „scrollinate“ telefoną, o dėl to – dar labiau nesimiega? Tai – tarsi užburtas...
Draugų medikų iniciatyva: gabenami automobiliai Ukrainos kariams ir civiliams
Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos Ukrainos kariams perdavė 3 automobilius – 2 Volkswagen ir...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų