Penktadienis, 2025.05.02
Reklama

Atrado būdą, kaip pagerinti vaistų įsisavinimą

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2016-08-12 00:02:54

Daugelis vaistų suskyla dar prieš patekdami į kraujotaką, nepasiekdami infekcijos židinio, tačiau mokslininkai mano atradę būdą, kaip pagerinti vaistų įsisavinimą, išvengiant kai kurių natūralių organizmo reakcijų, – rašo upi.com.

© Graphicstock.com

Studija, publikuota žurnale „Angewandte Chemie International Edition“, skelbia, kad Australijos tyrėjai sukūrė naują vaistų pernešimo organizme metodą: „įdarbinant“ limfinę sistemą ir aplenkiant kepenis, vaistai patenka tiesiogiai į kraujotaką ir didesnė dalis veikliųjų medžiagų pasiekia savo taikinius.

Žarnynas ir kepenys suskaido tai, ką suvartojame, ir pašalina medžiagas, kurios atrodo svetimos ar kenksmingos organizmui. Tai reiškia, kad dalis vaistų, kuriuos išgeriame, net nepasiekia savo tikslo.

„Mūsų sukurtos sistemos pliusas yra tai, kad vaistai apsaugomi nuo metabolizmo kepenyse ir visiškai atpalaiduojami tik tada, kai pasiekia savo veikimo vietą. Taip užtikrinama, kad vaistas pateks ten, kur ir turėtų“, – pranešime spaudai komentavo prof. C. Porter iš „The ARC Center of Excellence in Convergent Bio-Nano Science“.

Mokslininkai sukūrė technologiją, kaip modifikuoti vaistus, kad šie atrodytų kaip su maistu gauti riebalai ir taip apgautų organizmą.

Fiziologinėmis sąlygomis, veikiamos žarnų sulčių fermentų, maisto medžiagos galutinai suskaidomos ir paverčiamos paprasčiausiais vandenyje tirpiais junginiais. Riebalų skilimo produktai - glicerolis ir riebalų rūgštys - įsiurbiami į limfagysles ir su limfa teka į kraują. Tuo tarpu baltymų ir angliavandenių skilimo produktai - aminorūgštys, gliukozė ir kiti monosacharidai - įsiurbiami pro žarnų gaurelių kraujagysles. Visas kraujas kraujagyslėmis teka į kepenis, kuriose, kaip minėta, nukenksminamos su maistu į organizmą patekusios nuodingos medžiagos bei sunaikinamos bakterijos.

Naujos sistemos veiksmingumas patikrintas naudojant testosteroną bandymuose su gyvūnais: pastebėta, kad naujuoju metodu įsisavinta beveik 90 kartų daugiau hormono nei tai būtų įmanoma įprastiniais būdais.

Tyrėjai mano, kad galiausiai naująją metodiką sugebės pritaikyti daugeliui vaistų. Tai būtų ypač naudinga kovojant su vėžiu ar autoimuninėmis ligomis.

„Juk visiškai nesvarbu, koks geras bus sukurtas vaistas, jei jis nebus absorbuotas ir nesugebės pasiekti savo taikinio organizme“, – sakė prof. C.Porter, pabrėždamas savo atradimų vertę.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: vaistai
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Slaugydami sergančiuosius suserga ir jų artimieji
„Net ir vyrai skundžiasi, kad pakelti sergantį žmogų yra labai sunku, vėliau atsiranda stuburo problemų, nukenčia...
Pavasarinė akių alergija: kaip ją atpažinti ir apsaugoti regėjimą?
Atėjus pavasariui, daugelis džiaugiasi bundančia gamta, šiltesniais orais ir ilgėjančiomis dienomis, tačiau kartu su žyd...
Kodėl sanatorinis gydymas vis dar painiojamas su paprastu poilsiu viešbutyje?
Poilsis, procedūros, ramybė – šiuos elementus siūlo tiek sanatorijos, tiek viešbučiai ar SPA centrai, todėl nereta...
Hemofilijos nevaržomas gyvenimas: nuo kraujavimų valdymo iki visavertės profilaktikos
Hemofilija – liga, kurią ilgus metus lydėjo baimė, skausmas ir gyvenimo apribojimai, šiandien tampa vis geriau val...
Nauja galimybė pacientams Šiaurės Lietuvoje – Šiauliuose pradėtos intravitrealinės injekcijos
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje pradedama teikti itin svarbi paslauga akių ligomis sergantiems pacientams – nuo...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų