Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

Alternatyva širdies transplantacijai: mokslinė fantastika ar proveržis medicinoje?

Šaltinis: vlmedicina | 2016-03-23 00:02:59

Mokslininkai teigia, kad vieną dieną pacientai, sergantys širdies nepakankamumu, turės galimybę gyventi neatliekant širdies transplantacijos – sukurtas bioninis širdies pleistras, kuris leis gydytojams paskirti vaistus nuotoliniu būdu reikiamu momentu, – rašo medicalnewstoday.com.

© Graphicstock.com

Ši idėja kilo gydytojams Talui Dvirui ir Ronui Feineriui iš Tel Avivo universiteto molekulinės mikrobiologijos ir biotechnologijų sektoriaus (The Department of Molecular Microbiology and Biotechnology at Tel Aviv University) ir buvo publikuota žurnale „Nature Materials“.

Vien JAV yra apie 5,1 mln. žmonių, kenčiančių dėl širdies nepakankamumo, ir 4 145 iš jų laukia širdies transplantacijos. Deja, 25 proc. šių pacientų mirs taip ir nesulaukę operacijos, todėl alternatyvus gydymas jiems yra labai reikalingas.

Prof. T. Dvir su kolegomis tiki, kad jie gali sukurti tokią alternatyvą: bioninis širdies pleistras, susidedantis iš organinių ir techninių elementų, galėtų efektyviai pagerinti miokardo pažeidimo sukeliamus simptomus. Komanda sako, kad pleistro galimybės netgi pranoksta vien širdies audinio galimybes.

„Šiame širdies pleistre sujungiamas elektroninis ir gyvas audinys. Tai skamba tarsi mokslinė fantastika, bet yra išties realu. Tikimasi ir toliau sparčiai plėtoti šią idėją. Iki šiol buvo galima sukurti organinį širdies audinį, dabar – ir gyvybingą bioninį audinį, užtikrinsiantį tinkamą širdies darbą“, - sako jie.

Sukurtas audinys susideda iš gyvų širdies ląstelių, elektrodų, jaučiančių audinio funkcionavimą ir valdančių elektrinę stimuliaciją, ir elektriškai aktyvių polimerų, dėl kurių esant reikalui į organizmą būtų išskiriami vaistai ir integruojamas visas organizmas.

„Įsivaizduokite, kad pacientas būdamas namie pradeda prastai jaustis. Tuomet gydytojas prisijungia prie savo kompiuterio ir tuo momentu gali peržiūrėti jutiklių atsiųstą informaciją, įvertinti, kodėl paciento savijauta pablogėjo, bei nuotoliniu būdu paskirti vaistą, kurį širdies pleistras išskirs į paciento organizmą“, – išradimo veikimo principus aiškino vienas iš mokslininkų.

Gydytojai tikisi, kad šią sistemą būtų galima patobulinti taip, jog ji pati nustatytų, kokie medikamentai reikalingi pacientui, ir juos išskirtų į organizmą be gydytojo įsikišimo. Pavyzdžiui, jei prietaisas aptiktų uždegimą – išskirtų priešuždegiminių vaistų.

Tyrėjai sako, kad širdies pleistras būtų tikras proveržis gydant širdies nepakankamumą ir suteiktų alternatyvą širdies transplantacijai, bet pripažįsta, kad iki prietaiso taikymo klinikinėje praktikoje gali praeiti dar nemažai laiko. Tad tuo tarpu svarbu atsiminti, kad sveikas gyvenimo būdas yra geriausias būdas išlaikyti širdį sveiką.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų