Penktadienis, 2025.03.28
Reklama

Aktyvintoji anglis: kai kuriems žmonėms gali prireikti ir 30 tablečių per dieną

Šaltinis: vlmedicina | 2021-04-14 09:22:09

Kilus virškinimo sutrikimams, ko gero, dažniausias preparatas, kurio griebiamasi – aktyvinta anglis, geriau žinoma „angliuko“ pavadinimu. Vaistininkai sako, kad vaistinėse dažnai teiraujamasi šio preparato, tačiau pakomentavus vartojimo ypatumus, kai kurie žmonės vis dar nustemba sužinoję, kad šį vaistą visą laiką vartojo netaisyklingai.

Jovita Juodsnukytė
Jovita Juodsnukytė / Asmeninio archyvo nuotr.

„Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Juodsnukytė sako, kad klientai vaistinėje teiraujasi aktyvintos anglies tablečių susidūrę su virškinimo sutrikimais – dažniausiai tada, kai sutrinka skrandžio veikla, jaučia sunkumą, apsinuodiję ar patirdami skrandžio skausmus.

Vis dėlto, anot vaistininkės, ne visais atvejais, kai griebiamės „angliuko“, jis yra tinkamas sprendimas. „Aktyvinta anglis puikiai tinka apsinuodijus, sumažina dujų pūtimo pojūtį, bet dažnai žmonės ją renkasi tikėdamiesi, kad tai padės suvirškinti maistą, tačiau „angliukas“ nėra fermentas, todėl to negali padaryti. Aktyvinta anglis absorbuoja toksinus ir kitas medžiagas, tačiau pati nevirškina“, – paaiškina vaistininkė.

Nors „angliukas“ yra tinkama priemonė apsinuodijus, tačiau pirmiausiai vaistininkė J. Juodsnukytė rekomenduoja pradėti vartoti daugiau skysčių ir tik tada imtis aktyvintos anglies tablečių.

„Sustojus“ skrandžiui farmacijos specialistė pataria verčiau rinktis augalinius arba sintetinius virškinimo fermentus.

Vartojimo kiekis priklauso nuo svorio

Nors kai kurie žmonės suvartoję vos vieną aktyvintos anglies tabletę tikisi pagerėjimo, iš tiesų, pasak vaistininkės, įprastai jų reikia gerokai daugiau – vienam kūno kilogramui – viena tabletė. Pavyzdžiui, jeigu žmogus sveria 60 kilogramų iškart turėtų suvartoti 6 tabletes, o sverdamas 100 kilogramų – 10 tablečių.

„Vartojant „angliuką“ labai svarbu atsižvelgti į kūno svorį ir pagal tai įsigyti reikiamą kiekį tablečių, nes įprastai aktyvinta anglis vartojama 3 kartus per dieną“, – sako vaistininkė.

Taip pat, pasak farmacininkės, vaistinėse galima rasti kapsuliuotos aktyvintos anglies, kuri yra truputį paprasčiau vartojama – ją lengviau nuryti nei presuotą tabletę, be to jos reikia mažiau – 1–3 kapsulių per dieną.

Vartojant aktyvintą anglį, svarbu atkreipti dėmesį ir į kitus vartojamus vaistus. Vaistininkė pataria, vartojant stiprius receptinius vaistus vengti juos vartoti kartu, verčiau daryti poros valandų pertrauką, nes skrandyje „angliukas“ gali veikti vaistą ir jį absorbuoti.

Pasak vaistininkės, aktyvintos anglies tablečių naudinga turėti tiek kelionių, tiek namų vaistinėlėje, kadangi tai efektyvus pirminis vaistas apsinuodijus.

Vaistininkė įspėja, kad tuo atveju, jeigu apsinuodijus skrandį vemiate, viduriuojate, kyla temperatūra, tuomet reikėtų ieškoti specialių vaistų, kurie padėtų įveikti šiuos simptomus, o jeigu įtariate stiprų apsinuodijimą, nedelsiant kreiptis į gydytojus.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nuo išimamų protezų iki implantų: kaip susigrąžinti šypseną ir gyvenimo kokybę
Daugumos ar visų dantų netekimas – itin dažna vyresnio amžiaus žmonių problema, tačiau ji nėra neišvengiama. Pagri...
Paveldimi sindromai ir vėžio rizika: kodėl svarbu juos atpažinti?
Kai kurie genetiniai sindromai lemia didesnę piktybinių ir nepiktybinių navikų išsivystymo riziką. Nors jie reti, jų ank...
Žemo slenksčio kabinetų paslaugos: daugiau apsilankymų ir norinčių išsitirti dėl ŽIV
Žemo slenksčio kabinetai, kurių tikslas yra mažinti narkotikų vartojimo sukeliamą žalą ir stabdyti ŽIV bei kitų infekcin...
Ruošiame odą vasarai: pavasario iššūkiai ir klaida, nuo kurios kenčia veidas
Pavasarį, atšilus orams, derėtų pasirūpinti ir tinkama veido apsauga, pertvarkyti savo odos priežiūros rutiną ir įvesti...
Potrauminis stresas – įveikime pabaisą iš praeities
Ar jaučiatės tartum persekiojami praeities šešėlio, trukdančio gyventi pilnavertį gyvenimą čia ir dabar, nors, rodosi, v...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų