Ketvirtadienis, 2024.04.25
Reklama

7 patarimai, kaip ištverti menstruacijų skausmus

Šaltinis: vlmedicina | 2022-07-26 15:54:03

Šis mėnesio laikas visada nepatogus ir niekada nebūna smagus. Potraukis maistui, nuovargis, miego sutrikimai, pilvo pūtimas, nuotaikos pokyčiai (dažniausiai irzlumas), jautrios krūtys ir dar daugiau – dauguma šių simptomų pasimato dar prieš prasidedant ciklui. Šiame straipsnyje pateikiame 7 veiksmingus patarimus, kaip lengviau išgyventi menstruacijų skausmus.

Mergina guli susirietusi, nes skauda pilvą
Menstruacijų skausmas gali būti labai varginantis / Pranešimo autorių nuotr.

Gerkite daugiau vandens

Pilvo pūtimas gali sukelti diskomfortą ir sustiprinti menstruacijų spazmus. Geriant vandenį galima sumažinti šį simptomą mėnesinių metu ir palengvinti kai kuriuos jo sukeliamus skausmus.

Be to, geriant karštą vandenį paskatinama kraujotaka visame kūne ir atpalaiduojami raumenys. Tai gali sumažinti gimdos susitraukimų sukeltus spazmus.

Naudokite šilumą

Pilvo ir nugaros apatinės dalies šildymas gali sumažinti skausmą. Jei po ranka neturite karšto vandens buteliuko ar šildomojo kompreso, išsimaudykite karštoje vonioje arba panaudokite šiltą rankšluostį. Taip pat galite pačios pasigaminti šildančią pagalvėlę:

Iškirpkite ir susiūkite du audinio gabalus, viršuje palikdamos skylę.

Užpildykite vidų nevirtais ryžiais ir susiūkite skylę.

Norimoje temperatūroje pašildykite pagalvėlę. Neperkaitinkite!

Jei reikia, leiskite atvėsti, arba suvyniokite pagalvėlę į rankšluostį, kad sumažintumėte šilumos perdavimą.

Naudokite pakartotinai pagal poreikį.

Pakankamai išsimiegokite

Daugelis iš mūsų vaikšto su miego trūkumu, kuris vis didėja, kai praleidžiame taip reikalingą naktinį poilsį. Miego trūkumo požymiai: atsibudusios jaučiatės pavargusios, naktį jaučiate įtampą, o dieną (apie 10 ir 15 val.) energijos trūksta. Ar kas nors iš to jums pažįstama?

Melatoninas – nakties hormonas, padedantis diktuoti mūsų cirkadinį ritmą – turi didelę įtaką menstruacijų ciklui. Tiesą sakant, melatonino papildai gali pagerinti ovuliaciją ir vaisingumą bei gydyti lėtinį dubens skausmą sergant endometrioze.

Spręskite miego trūkumo problemą mažindamos šviesos kiekį naktį. Naudokite šviesą blokuojančias užuolaidas, užklijuokite lipnią juostą ant žadintuvo ir televizoriaus lempučių, nebesinaudokite telefonu ir kompiuteriu po 21 val. vakaro. Jei negalite atsisakyti šių įrenginių, telefone įjunkite naktinį režimą. Šis nustatymas mėlyną ekrano šviesą pakeičia į gelsvesnį atspalvį.

Masažuokite pilvą eteriniais aliejais

Tyrimai rodo, kad kai kurie eteriniai aliejai gali padėti sumažinti mėnesinių spazmus, jei juos masažuojate ant pilvo. Nustatyta, kad efektyviausiai menstruacijų skausmus malšina šie aliejai:

Levandų;

šalavijo;

rožių;

gvazdikėlių;

mairūno;

cinamono.

Prieš naudodamos eterinius aliejus, sumaišykite juos su kokosų arba simondsijų aliejumi. Šie aliejai saugiai perneša eterinį aliejų į odą ir padeda paskirstyti jį dideliame plote. Kai aliejų mišinys bus paruoštas naudoti, įtrinkite kelis lašus tarp delnų ir sukamaisiais judesiais švelniai masažuokite pilvą.

Prieš naudodamos eterinius aliejus ant odos būkite tikros, kad nesate jiems alergiškos.

Tinkamai maitinkitės

Menstruacijų metu patartina laikytis sveikos ir subalansuotos mitybos, kurioje gausu skaidulinių medžiagų ir pagrindinių riebalų. Mėnesinių metu norisi valgyti nesveikų produktų, nes sumažėja hormoninių estrogeno ir progesterono pokyčių. Tačiau gerai subalansuota mityba gali padėti kovoti su skausmais ir palaikyti sveiką organizmą. Patartina valgyti vaisius ir kitus maisto produktus, kuriuose gausu skaidulų, taip pat šiuo laikotarpiu nepamirškite boro ir kalcio. Kai kurie iš rekomenduojamų vartoti maisto produktų yra šie:

Lašišoje, graikiniuose riešutuose, avokaduose, moliūguose ir linų sėmenyse yra omega-3 riebalų rūgščių. Šios rūgštys pasižymi antioksidacinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis, kurios gali padėti sumažinti raumenų mėšlungį menstruacijų metu.

Brokoliai turi daug skaidulų, kurios gali padėti kovoti su menstruacijų simptomais. Juose yra įvairių maistinių medžiagų, pavyzdžiui, vitaminų, kalio ir magnio. Brokoliai gali padėti kovoti su pilvo pūtimu, nes juose yra labai daug vandens.

Pieno produktuose, žaliose lapinėse daržovėse, sojoje, sezamo sėklose, migdoluose gausu kalcio. Kalcis gali padėti sumažinti mėnesinių raumenų spazmus.

Vartokite skausmą malšinančius vaistus

Skausmui malšinti galite vartoti ibuprofeną ir aspiriną. Tačiau nevartokite jų, jei sergate astma arba turite skrandžio, inkstų ar kepenų problemų. Aspirino taip pat negalima vartoti jaunesniems nei 16 metų asmenims. Dar galite išbandyti paracetamolį, tačiau tyrimai parodė, kad jis nesumažina skausmo taip gerai kaip ibuprofenas ar aspirinas.

Jei įprasti skausmą malšinantys vaistai nepadeda, jūsų šeimos gydytojas gali paskirti stipresnį skausmą malšinantį vaistą, pavyzdžiui, naprokseną arba kodeiną.

Rūpinkitės makšties sveikata

Kai kurioms moterims būdingos gausesnės išskyros nei kitoms. Tomis dienomis, kai makšties gleivės yra gausiausios, itin gelbsti kasdieniai įklotai. Kai kurios moterys dėl malonaus sausumo pojūčio intymioje zonoje naudoja šias priemones kiekvieną dieną.

Tačiau kai kurie įklotai gali sudirginti jautrią vulvos odą. Šią problemą paprastai sukelia prikvėpinti įklotai. Dėl jų oda parausta ir pradeda niežėti, atsiranda bėrimas. Jei jus dažnai vargina makšties grybelinės ar kitos infekcijos, atkreipkite dėmesį į naudojamus įklotus. Vertėtų rinktis aukštos kokybės priemones, kurias siūlo šis prekės ženklas

Moteris susiėmusi už skaudamo pilvo
Pilvo skausmas / Pranešimo autorių nuotr.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Erkinio encefalito vakcina jau nupirkta: nemokamai skiepytis bus galima nuo rugsėjo
Ligonių kasos gera žinia pasitiko Europos imunizacijos savaitę – Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos m...
Ligonių kasos: gydymo įstaigose nustatytų pažeidimų nemažėja
Pernai teritorinių ligonių kasų (TLK) ekspertų atliktų patikrinimų metu nustatyta, kad gydymo įstaigos iš Privalomojo sv...
Priešpienis –  svarbus raktas į vaikų sveikatą
Priešpienis, kurį mūsų kūdikiai gauna pirmomis gyvenimo valandomis, yra tikras imuniteto šaltinis. Jame gausu natūralių...
Kokie maisto papildai gali būti naudingi artėjant šiltajam sezonui?
Šiltasis metų laikas neabejotinai džiugina visus su saule ir šiluma, tačiau su šiais malonumais ateina ir nauji iššūkiai...
Anksti nustatytas imunodeficitas – išgelbėtos gyvybės
Naujagimiams atliekamas imunodeficito tyrimas galėtų vieniems vaikams išgelbėti gyvybę, kitiems – anksti skirti gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų