Ketvirtadienis, 2024.03.28
Reklama

5 įpročiai, kurie padės išsaugoti skaisčią veido odą

Šaltinis: vlmedicina | 2019-08-26 10:41:12

Skaisti, sveika ir elastinga veido oda yra kiekvieno siekiamybė. Tačiau retas natūraliai tokia oda gali pasigirti. Daugeliui tenka įdėti nemažai pastangų, nes žalingas aplinkos poveikis, įtemptas gyvenimo būdas ir kiti veiksniai trukdo pasiekti ir išlaikyti norimą rezultatą. Ypač artėjant šaltajam rudens ir žiemos sezonui, kuomet yra dideli temperatūrų skirtumai.

© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) asociatyvioji nuotr.

Nors laiko sustabdyti neįmanoma, kaip ir užkirsti kelio aplinkos taršos poveikiui mūsų veido odai, vis dėlto yra būdų, kaip kuo ilgiau išlaikyti stangresnę, skaistesnę odą. „Camelia“ dirbanti specialistė Ieva Sauserytė pasakoja, kad, išsiugdžius tam tikrus įpročius, viskas tampa kur kas paprasčiau.

Rūpestis iš vidaus. Su maistu į organizmą patenka didelis kiekis vitaminų ir mineralų, kurie turi didelės įtakos mūsų savijautai, grožiui, o taip pat ir tam, kaip atrodys mūsų veido oda. Todėl labai svarbi yra subalansuota mityba – į kasdienį meniu įtraukite kuo daugiau vaisių, daržovių, uogų. Tai yra natūralus vitaminų šaltinis. Taip pat veido odai labai svarbi žuvis – joje yra daug gerųjų riebalų, kurie padeda išlaikyti odą elastingą ir minkštą.

Ypač didelį dėmesį specialistė rekomenduoja atkreipti į vitaminus A, B ir C, kurie greitina medžiagų apykaitą ir stiprina odą. Taip pat nakvišų aliejų, kuris iš vidaus veikia raminamai bei padeda įveikti paraudimus, gelbsti, kai oda linkusi sausėti. Žinoma, svarbu gerti daug vandens, suvartoti pakankamai baltymų ir nepiktnaudžiauti saldumynais.

Veido valymas. Veido kremai ir kitos naudojamos priemonės yra svarbios veido odai, tačiau kalbant apie priežiūrą – svarbiausias pirmasis žingsnis yra kruopščiai ją nuvalyti. To nepadarius atsiranda uždegimų, kemšasi poros. Tinkamai nenuvalius odos, gali atsirasti sudirgimų ir susirgimų, todėl specialistai vieningai sutaria – veido odą reikia valyti tiek ryte, tiek vakare.

Kadangi per naktį, mums miegant, išsiskiria šlakai, riebalai, ryte svarbu odą tinkamai paruošti – nuprausti ir tonizuoti. Po to naudojamas dieninis kremas, kuris drėkina, apsaugo nuo taršos poveikio. Tačiau per dieną mes susiduriame su daug aplinkos faktorių, kaip kad dulkės ir kiti nešvarumai, kurie nusėda ant mūsų veido odos. Todėl vakare viską būtina nuvalyti ir odą paruošti poilsiui.

Maitinimas ir drėkinimas. Tinkamai pasirūpinus veido oda iš vidaus, svarbu nepamiršti pamaitinti ir drėkinti iš išorės. Visiškai nesvarbu, kiek jums metų – tai daryti reikia tiek dieną, tiek naktį. Kasdienis odos drėkinimas padės išlaikyti elastingumą, stangrumą. Drėkinti galite įvairiomis priežiūros priemonėmis, kaip kad kremai, losjonai, emulsijos.

Drėkinimo niekuomet nebus per daug, tačiau jei jūsų oda linkusi į riebumą – specialistė rekomenduoja neapsunkinti jos maitinamosiomis priemonėmis ir leisti kvėpuoti. Tokio odos tipo savininkėms geriau rinktis bioceliuliozines kaukes su hialuronu – taip užtikrinsite pakankamą drėgmės lygį odoje ir užkirsite kelią odos dehidratacijai.

Veido odos masažai. Ne paslaptis, kad visi masažai gerina kraujo apytaką, stangrina odą, tačiau dažniau esame linkę pasimėgauti viso kūno ar nugaros masažais ir pamirštame palepinti savo veidą.

Tokie masažai padeda stiprėti odai ir atgauti natūralias savybes. Žinoma, atpalaiduoja raumenis ir nuima įtampą, taigi vaistininkė tikrai pataria nepamiršti šio malonumo. Paėmus serumą ar kitą drėkinantį ar maitinantį kremą, sukamaisiais judesniais švelniai įtrinkite odą. Skirkite 15 minučių bent du kartus per savaitę ir mėgaukitės palaipsniui stangresne veido oda ir sumažėjusia įtampa.

Paakiams – ypatinga priežiūra. Paakių oda yra plonesnė nei likusi veido oda, todėl jai reikia skirti specialias priežiūros priemones ir dėmesį. Itin švelni oda yra mažiau atspari neigiamam aplinkos poveikiui. Ji sausa, nes turi mažai riebalų liaukų, todėl būtina prižiūrėti nuo ankstyvo amžiaus, kad ateityje būtų mažiau suglebus ir raukšlėta.

Specialistė išskiria, jog būtina nusivalyti makiažą prieš miegą, net ir akių tušas daro didelį neigiamą poveikį – makiažas sutrikdo aplink akis esančių smulkiųjų kapiliarų poveikį, todėl paakiai tampa pajuodę ir sausi.

Būtinai naudokite atskirą paakių kremą, kuris drėkintų, gaivintų ir atpalaiduotų. Taip pat du kartus per savaitę patariama naudoti paakių kaukes. Apie paakių kremus būtina žinoti tai, jog naudoti reikėtų tik tinkamus jūsų amžiui. Jaunai merginai naudojant brandžiai moteriai skirtas paakių priemones, visų pirma ateityje jos nebeturės jokio poveikio. Taip pat, oda aplink akis gali išsitampyti ir sudirgti.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų