Antradienis, 2024.03.19
Reklama

5 arbatos, kurias turėtume rasti kiekvienuose namuose

Šaltinis: vlmedicina | 2020-12-17 13:17:53

Kai už lango žvarbu, kamuoja prasta nuotaika ir organizmą atakuoja įvairūs virusai, daugelis griebiasi puodelio kvapnios arbatos. Kokias arbatžolių rūšis pravartų visuomet turėti po ranka, kad lengviau nuvytume nerimą, įveiktume peršalimą ir virškinimo problemas?

Džiovintos medetkos
Medetkos. © VLMNEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Paprastai šaltuoju sezonu išauga arbatų nuo peršalimo ir (ar) kosulio poreikis – ši tendencija pastebima ir šiemet. Taip pat dažnai įsigyjamos arbatos, skirtos nervų sistemai – miegui pagerinti, nerimui pašalinti. Žmonės dažnai renkasi ir maisto papildus su vaistažolėmis – galbūt todėl, kad taip yra paprasčiau naudoti – nereikia virinti vandens, plikyti arbatžolių ir t.t.“, – pranešime žiniasklaidai tvirtina „Camelia“ vaistininkas Mintautas Kamandulis.

Pasak jo, su konkrečiu negalavimu susidūrusiam žmogui prieš įsigyjant vaistažolių arbatos derėtų pasikonsultuoti su vaistininku apie galimą gėrimo poveikį ir kartu išsirinkti tinkamiausią variantą.

„Skirtingose situacijose reikėtų rinktis skirtingas arbatas. Žinoma, yra įvairių arbatos mišinių, pavyzdžiui, mišinys nuo peršalimo, kosulio, nervų sistemai ir t.t., tačiau paprastai tokios arbatos yra labai plataus poveikio. Vis dėlto yra keletas universalių arbatų rūšių, kurias vertėtų įsigyti – jos gali būti naudingos įvairiems atvejams“, – teigia vaistininkas.

Svarbiausių arbatų penketukas

Ramunėlių arbata. Šios arbatos pritaikymo spektras – vienas plačiausių. „Ramunėlės yra tinkamos naudoti esant nerimui, nemigai, taip pat esant virškinimo trakto sutrikimams: pilvo pūtimui, spazmams, gastritui. Šią arbatą galima vartoti ir išoriškai esant odos sudirginimams. Ji pasižymi ir antibakteriniu veikimu“, – gerąsias ramunėlių savybes vardija M. Kamandulis.

Medetkų arbata. Šios žolelės tinkamos vartoti tiek išoriškai, tiek iš vidaus. Išoriškai medetkų nuoviras naudojamas įvairiems odos sudirginimams, nubrozdinimams gydyti. Vartojant kaip arbatą – pagerėja virškinimas, nes medetkos pasižymi priešuždegiminiu poveikiu virškinimo traktui ir gerina tulžies išsiskyrimą. Anot vaistininko, medetkų arbatą galima naudoti ir gerklės skalavimui – gelbsti sergant angina ar laringitu.

Čiobrelių arbata. Tai arbata, kuri bene dažniausiai naudojama peršalus – geriama tiek viena, tiek naudojama kaip sudėtinė dalis arbatų mišiniuose. Šią arbatą taip pat tinka gerti pasireiškus virškinimo trakto sutrikimams ir skaudant gerklę (galima skalauti ir nuoviru). Ji taip pat atpalaiduoja bronchų spazmus, todėl galima rinktis kaip kosulį lengvinančią priemonę.

Liepžiedžiai. „Tai yra dar viena visiems gana gerai žinoma arbata, kuri liaudies medicinoje naudojama sergant peršalimu ir pasižymi priešuždegiminiu poveikiu. Tačiau šios arbatžolės yra pritaikomos ir plačiau – naudojama ir kaip nervų sistemą raminanti bei atplaiduojanti arbata, todėl tinka žmonėms, turintiems aukštą kraujo spaudimą“, – pasakoja M. Kamandulis.

Pankolio arbata. Pasak specialisto, ši arbata yra tinkama tiems, kurie susiduria su virškinimo trakto problemomis – kai kamuoja sutrikęs virškinimas, pilvo pūtimas, gastritas, todėl gali praversti visiems, ketinantiems sėstis prie gausaus švenčių stalo. Pankolio arbata naudojama sergant peršalimo ligomis, kosuliui lengvinti. Visgi vaistininkas įspėja, kad pankolis turi labai savitą skonį ir kvapą, kuris gali patikti ne visiems.

„Visas šias arbatas galima naudoti ir sumaišytas viena su kita. Pavyzdžiui, esant nemigai tiktų ramunėlių ir liepžiedžių arbata. Pasireiškus virškinimo sutrikimams padėtų ramunėlės ir medetkos bei galima pridėti ir pankolio. Jei jaučiate peršalimo simptomus, galima pasidaryti arbatą iš liepžiedžių, ramunėlių ir čiobrelio“, – pataria vaistininkas.

Vis dėlto M. Kamandulis įspėja, kad visas arbatas, taip pat ir arbatžolių, reikėtų vartoti saikingai ir nepadauginti bei apie galimą šalutinį poveikį ir derinimą su vartojamais vaistais ar papildais pasikonsultuoti su vaistininku.

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 4 / 5 (2). Jūs dar nebalsavote
(2)
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nemiga gali byloti apie galybę sveikatos sutrikimų: į ką atkreipti dėmesį
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo s...
Gydytoja psichiatrė:  kodėl vyresniame amžiuje vienatvė išgyvenama itin skaudžiai
Žmogus – sociali būtybė, kuriai bendravimas yra nepakeičiamai reikalingas. Kita vertus, nemaža dalis žmonių visišk...
Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama alkoholiu, vaistais ir narkotinėmis medžiagomis
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai pl...
5 dažniausios regėjimo problemos – kaip jas spręsti?
Žmogaus akis – sudėtingas organas, kuris iš aplinkos priima daugiausiai informacijos. Akių dėka žmogus ne tik mato...
Svarbiausi kokybiško poilsio komponentai: čiužinys, antčiužinis ir patalynė
Visi puikiai žinome, kad kokybiškas poilsis nakties metu užtikrina gerą nuotaiką, darbingumą ir bendrą savijautą. Vis dė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų