Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

35 būdai, padėsiantys atsikratyti išsipūtusio pilvuko

ji24.lt | 2015-12-09 14:39:00

Išsipūtusio pilvo vaizdelis nedžiugina nė vienos moters, tačiau svarbiausia, jog dar ir jaučiamės nepatogiai, apsunkusios. Ką jau kalbėti apie tai, jog reikia pamiršti prigludusius drabužius... Kadangi švenčių sezonas jau čia pat, siūlome išbandyti kelis patarimus, kurie padės atrodyti gražiau, o ir jausimės kur kas lengvesnės.

Akmenys ant pilvo
© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) asociatyvioji nuotr.

Rytais gerkite šiltą vandenį su citrina. Šis gėrimas pašalina toksinus iš organizmo, skaistina odą, greitina medžiagų apykaitą.

Gerkite spanguolių sultis. Spanguolių sultys yra natūralus diuretikas, padedantis iš kūno pašalinti kenksmingas medžiagas ir praturtinantis organizmą vitaminu C.

Venkite pieno produktų. Dažniausiai bėdų sukelia tai, kad daugelis mūsų netoleruoja laktozės. Keiskite įprastą pieną augaliniu, tarkime, migdolų, avižų ir pan.

Į valgiaraštį įtraukite jūros dumblių. Juos yra medžiagų, kurios naikina riebalus ir neleidžia organizme užsilaikyti vandeniui. Taip pat dumbliuose yra ir jodo, kuris reikalingas normaliai skydliaukės funkcijai palaikyti.

Išbandykite imbierą. Imbiero šaknį galite sutrinti ir maišyti su citrina, pagardinti medumi. Taip pagreitinsite medžiagų apykaitą, taip pat sustiprinsite imunitetą.

Venkite raudonos mėsos. Organizmui reikia daug jėgų, kad suvirškintų mėsoje esančius riebalus, be to, dažnai valgoma riebi mėsa gali tapti įvairių ligų priežastimi.

Valgykite žalias lapines daržoves. Jose yra itin daug vandens, taip pat vitamino B, kuris padeda išvengti pilvo pūtimo.

Atnaujinkite ingredientus gamindami. Pavyzdžiui, riebalus keiskite įvairiomis žolelėmis. Puikiai virškinimo procesus pagerins ir pagreitins cinamonas, ciberžolė, imbieras, rozmarinas.

Pakramtykite pankolių sėklų. Gaiviam burnos kvapui ir geresnei virškinimo sistemos veiklai idealiai tinka pankolių sėklos. Išbandykite ir jų arbatą.

Į mitybos valgiaraštį įtraukite artišokų. Jie kaip reikiant paspirgina padus riebalų ląstelėms, ypač skanaujami su citrinų sultimis ir alyvuogių aliejumi.

Išsimiegokite. Miegas turi tiesioginę įtaką mūsų išvaizdai ir svoriui. Kuo mažiau miegame, tuo labiau linkstame link saldžių ir riebių patiekalų. Leiskite sau patirti miego džiaugsmą vien dėl geros savijautos ir visų virškinimo procesų.

Sumažinkite cukraus kiekį. Verčiau rinkitės įvairias cukraus alternatyvas (saikingai!), tačiau laikykitės kuo toliau nuo dirbtinių saldiklių.

Jogurto stebuklas. Pradėkite dieną, tarkime, nuo graikiško natūralaus jogurto. Jis turi teigiamą įtaką jūsų žarnynui ir pilvuko grožiui.

Šiek tiek egzotikos. Enzimai, esantys ananasuose ir papajose palengvina virškinimo procesą.

Supermaisto galios. Bolivinės balandos salotose? Būtinai! Jose gausu ląstelienos, kalio ir kitų naudingų medžiagų, kurios padeda jaustis kur kas mažiau „išsipūtusiais“.

Alkoholio spąstai. Atsisakykite alkoholinių gėrimų, kadangi alkoholis dehidratuoja organizmą ir dėl to nukenčia ne tik mūsų oda, bet ir virškinimo sistema.

Judėkite. Bėgimas, pasivaikščiojimas, jogos, tempimo pratimai, kardiotreniruotės – visa tai skatina medžiagų apykaitą, tad natūralu, kad ir atrodome, ir jaučiamės geriau.

Valgykite šparagus. Jie – natūralūs diuretikai, padedantys pašalinti iš organizmo vandens perteklių, neleidžia kauptis dujomis.

Venkite pupelių. Daugelis ankštinių daržovių yra labai naudingos, tačiau sukelia ir ne tokių malonių pojūčių. Atlikite eksperimentą ir sumažinkite šių daržovių kiekį. Kaip pasikeis jūsų savijauta?

Masažas pagal laikrodžio rodyklę. Abu delnus uždėkite ant pilvo (kad geriau slystų, pasitepkite aliejumi arba kremu) ir sukite laikrodžio rodyklės kryptimi. Stipriai nespauskite. Masažuokite apie 3 min. Toks masažas gerina kraujotaką, didina odos ir poodinių audinių stangrumą.

Avižos. Jose gausu ląstelienos bei kitų naudingų medžiagų, kurios leidžia džiaugtis puikia savijauta.

Bananai. Bananai ilgam suteikia sotumo jausmo, taip pat džiugina kalio kiekiu, kuris itin naudingas širdžiai. Beje, kalis sureguliuoja ir druskos kiekį kraujyje, o tai turi įtakos ir mūsų išvaizdai.

Venkite duonos arba vartokite ją itin saikingai.

Užkąskite arbūzų. Juose gausu vandens, todėl tai puikus būdas išvengti „baliono efekto“.

Sumažinkite porcijas. Verčiau jau valgyti dažniau, bet mažesnėmis porcijomis. Tai puikus būdas pasiruošti didžiajam šventiniam laikotarpiui, kuomet mūsų laukia tiek daug pagundų.

Pasakykite „ne“ druskai. Kuo daugiau jos vartojame, tuo labiau organizme kaupiasi skysčiai. Žinoma, be druskos taip pat būtų neįmanoma gyventi, todėl rinkitės kokybišką ir vartokite su saiku.

Kokosų vanduo. Jame vėlgi aptiksime mums itin naudingo kalio – skanaukite šį gėrimą į sveikatą.

Pipirmėčių gaiva. Jos puikiai susidoroja su problema „išsipūtęs pilvas“. Gerkite arbatą, kuri palengvins virškinimo kančias ir pagreitins metabolizmą.

Kramtykite. Lėtai, neskubėdami, kad kramtant į skrandį patektų kuo mažiau oro, vėliau priverčiančio pilvą išsipūsti.

Užkąskite salierų. Salierai skatina šlapimo išsiskyrimą, ramina, mažina pilvo pūtimą. Deja, salierus dažniausiai vartojame tik kaip prieskonį. O juk iš šių daržovių galima paruošti skanių ir sveikų patiekalų. Pavyzdžiui, lapkočiai su jogurto padažu – nekaloringas, virškinimą gerinantis užkandis. Gabalėliais supjaustytų salierų galima dėti į daržovių salotas, o jų sultis maišyti su kitų daržovių sultimis.

Valgykite avokadų. Tyrėjų manymu, sotumo jausmas – vienas iš veiksnių, padedančių lengviau ištverti dietą, o avokadas alkį malšina net iki 5 valandų. Be to, nustatyta, kad avokadai turi savybę normalizuoti cukraus kiekį kraujyje, taip pat juose gausu naudingojo kalio.

Gerkite daug skysčių. Tai padeda išvalyti organizmą nuo toksinų ir kitų medžiagų, kurios teršia mūsų organizmą.

Gazuoti gėrimai. Jie skatina dujų kaupimąsi, todėl geriausia gazuotus gėrimus keisti paprasčiausiu vandeniu ir citrinos skiltele.

Citrusiniai vaisiai. Citrusiniai vaisiai neturi tokio nemalonaus poveikio kaip kiti vaisiai, pavyzdžiui, obuoliai. Apelsinai, greipfrutai, mandarinai, citrinos gerina virškinimą, skatiną skysčių išsiskyrimą. Tiesa, būtų geriau, jei juos ne pasiliktumėte desertui, o suvalgytum kaip atskirą užkandį. Ypač gerai prieš valgį išgerti šviežiai išspaustų citrusinių vaisių sulčių. Jei neturite galimybės, tada išgerkite stiklinę citrinos griežinėliu paskaninto vandens.

Pamirškite kramtomąją gumą. Kramtydami prisiryjame daugiau oro, kuris vėliau nusėda ant pilvo. Taigi, tarp valgių verčiau gumą keisti sveikais užkandžiais.


Logo

 

 

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų