Šeštadienis, 2025.07.19
Reklama

11 širdies ligų simptomų, kurių nereikėtų ignoruoti

2016-06-27 09:23:33

Ne visos širdies ligos ir sutrikimai turi aiškius ir suprantamus simptomus. Tikrai ne visada sudiegus krūtinės srityje krisite ant žemės, kaip rodoma per filmus. Apie širdies ligas ir sutrikimus praneša ne tik skausmas krūtinės srityje, neretai organizmas apie svarbiausiojo mūsų organo sveikatos sutrikimus byloja ir iš pažiūros nelabai su ja susijusiais simptomais. Į juos dėmesį atkreipti skatina portalas webmd.com.

Graphicstock.com

Diskomfortas krūtinės srityje

Tai vienas didžiausių širdies sutrikimo simptomų, atsirandantis, kuomet užsikemša arterija ar artėja širdies smūgis. Krūtinės srityje tuomet galite justi tempimą, spaudimą ar skausmą. Dėl problemų su širdimi prasčiau gali pradėti veikti ir inkstai. Kuomet jie negeba tinkamai pašalinti iš organizmo druskų ir vandens, kūnas pradeda tinti.

„Kiekvienas šiam jausmui apibūdinti pasirenka vis kitokį žodį. Vieni sako, kad apima toks jausmas lyg ant krūtinės kas sėdėtų, kiti šį jausmą apibūdina kaip baksnojimą į krūtinę ar jos deginimą“, – tikina Širdies kateterizacijos laboratorijos direktorius ir gydytojas Charlesas Chambersas.

Diskomfortas krūtinėje, anot gydytojo, trunka ilgiau nei keletą minučių ir prasidėti jis gali ne tik atliekant sunkius fizinius darbus, bet ir ramiai poilsiaujant.

„Jei skausmas trunka vos akimirką ar jei spustelėjus skaudamą vietą skausmas nudiegia dar labiau, tuomet tai ne širdies sutrikimas. Tačiau savo sveikatą bet kuriuo atveju derėtų pasitikrinti, jei skausmas itin stiprus“, – pataria Ch. Chambersas.

2. Pykinimas, virškinimo sutrikimai, rėmuo, skrandžio skausmas

Kai kuriems žmonėms, dažniau moterims nei vyrams, visi ar dalis šių simptomų pasirodo prieš pat ištinkant širdies smūgiui, kai kuriais atvejais, anot Ch. Chamberso, žmones netgi pradeda pykinti. Žinoma, skrandžio skausmai kilti gali dėl daugybės priežasčių, tad būtinai infarkto įtarti tikrai nevertėtų, tačiau žinojimas, kad šie simptomai taip pat gali rodyti ir širdies sutrikimus, ateityje gali praversti.

3. Krūtinės skausmas, pereinantis į ranką

Tai kitas klasikinis širdies infarkto simptomas. „Skausmas beveik visada prasideda krūtinės srityje ir po truputį plinta kairiosios rankos link, tačiau kartais pasitaiko, kad tas skausmas būna itin nežymus“, – tikina gydytojas.

4. Silpnumas, galvos svaigimas

Jei staiga apėmė silpnumas ir kartu pajutote diskomfortą krūtinės srityje, pasidarė sunku kvėpuoti ar giliai įkvėpti, tuojau pat kreipkitės į gydytoją. „Šie simptomai praneša, kad nukrito jūsų kraujo spaudimas, mat širdis negeba dirbti taip, kaip turėtų“, – tikina Ch.Chambersas.

Įprastai gerklės ar žandikaulio skausmas gali reikšti paprastą peršalimą, sąnarių ligas ar sinusitą, tačiau jei jaučiate diskomfortą ar skausmą krūtinės srityje, kuris pereina į gerklę ar žandikaulį, kreipkitės pagalbos, mat tai taip pat gali rodyti miokardo infarkto pradžią.

6. Lengvai pavargstate

Jei pastaruoju metu juntate didžiulį nuovargį atlikdami veiklą, kuri anksčiau jūsų taip niekad neišsekindavo, tarkime, siaubingai pavargstate lipdami laiptais ar nešdami pirkinius iš automobilio, taip pat derėtų pasitikrinti širdies sveikatą.

„Tokių pokyčių svarba yra netgi didesnė nei staigus skausmas krūtinės srityje. Pora ar net kelias dienas trunkantis silpnumas ar nuovargis atliekant anksčiau lengvai įvykdomas veiklas taip pat gali pranešti apie širdies smūgio riziką. Tai ypač galioja moterims“, – perspėja gydytojas.

7. Knarkimas

Miegant knarkti yra normalu ir neretai be trukdymo užmigti kitiems šis įprotis daugiau problemų ir nesukelia. Tačiau jei knarkimas yra neįprastai garsus ir skamba lyg paspringimas, derėtų apsilankyti pas gydytoją ir išsitirti, ar jūsų nekamuoja miego apnėja. Tai būsena, kuomet keletą kartų per naktį porai sekundžių sustoja kvėpavimas. Jei šis sutrikimas bus diagnozuotas, gydytis būtina, mat ilgainiui gali pablogėti ir širdies sveikata.

8. Prakaitavimas

Jei be jokios akivaizdžios priežasties jus išmuša šaltas prakaitas, kurį lydi skausmai ar diskomfortas krūtinės srityje, taip pat tuojau pat kreipkitės į gydytoją – tai taip pat širdies infarkto simptomas.

9. Užsitęsęs kosulys

Daugeliu atvejų kosulys gali pranešti apie plaučių problemas, tačiau jei sergate širdies ligomis arba turite silpną širdį, ir į užsitęsusį kosulį derėtų atkreipti ypatingą dėmesį. Jei kosulys nepraeina ilgą laiką ir vis iškosėjate rožines ar baltas gleives, tai taip pat gali pranešti apie širdies problemas. 10. Tinsta pėdos, kojos, blauzdos Tai gali reikšti, kad širdis negeba pernešinėti kraujo taip efektyviai, kaip turėtų, ir dėl to kojos gali pradėti tinti. Dėl problemų su širdimi prasčiau gali pradėti veikti ir inkstai. Kuomet jie negeba tinkamai pašalinti iš organizmo druskų ir vandens, kūnas pradeda tinti.

11. Nereguliarus širdies ritmas

Visiškai normalu, jei širdies plakimas pagreitėja, kuomet jaučiatės susinervinę ar susijaudinę. Tačiau jei retkarčiais pajuntate, kad širdis pradeda plakti greičiau jums būnant ramiai, kreipkitės į gydytoją. „Dažniausiai pagreitėjęs širdies ritmas atstatomas sumažinus suvartojamo kofeino kiekį ar gerai išsimiegojus, tačiau retkarčiais šie simptomai gali pranešti ir apie prieširdžių virpėjimą, o šiai būsenai jau reikalingas medicininis gydymas“, – tikina gydytojas Ch.Chambersas.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Vidurių užkietėjimas. Ką galime padaryti patys?
Remiantis statistika, lėtinis vidurių užkietėjimas paliečia iki 27 proc. pasaulio gyventojų. Deja, ne visi yra linkę šią...
Kodėl net ir laimingi žmonės eina į terapiją
Psichoterapeutų kabinetuose sėdi žmonės, kankinami depresijos, nerimo, dėmesio sutrikimo, kenčiantys dėl netekčių, subyr...
Ką turėti savo vaistinėlėje ekstremalių situacijų ir iškylų gamtoje metu
72 valandų krepšys yra pirmosios būtinos pagalbos rinkinys, užtikrinantis, kad žmogus galėtų išgyventi bent tris paras b...
Pirmoji Lietuvoje dvyniams pritaikyta Šeimos ir naujagimių intensyviosios terapijos palata
Kauno klinikų Neonatologijos klinikos Naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje atidaryta jau trečioji Šeimos ir nauj...
Infrastruktūros viziją kuria su tarptautiniais ekspertais
Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) pradeda strateginį plėtros etapą – per artimiausius trejus metus greta d...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų