Trečiadienis, 2022.12.07
Reklama

100 tūkstančių litų investicija į Lietuvos sveikatos apsaugą, arba Kaip tapti grėsme nacionaliniam saugumui(11)

2012-04-11 22:10:39

2012 metų kovo 8 diena, lėktuvas nusileidžia Kauno oro uoste. Jis vos prieš dvi su puse valandos pakilo iš Londono oro uosto. Pažįstami ir draugai klausia: „Ką jauti, kai atvyksti į Lietuvą?“ Sakau: „Nieko“. Nes jau daug metų po emigracijos į Lietuvą atvykstu apie 5-6 kartus per metus.  Grįžtu taip dažnai, kad nesijaučiu išvykęs, be to, jau seniai praėjo emigranto psichologinė būsena, kai erzina lietuvių nesugebėjimas aptarnauti, kai gatvėse pasiilgsti paprastos šypsenos ar šiaip neturi jokios galimybės užkalbinti praeivį ir pakalbėti apie orą. Man tiesiog malonu ir miela grįžti, malonu susitikti su pažįstamais, draugais, bendradarbiais. Lygiai taip pat malonu  grįžti ir  į Angliją, kur tik vos nusileidus lėktuvui suvoki, kokia slogi socialinė įtampa tvyro  Lietuvos ore. 

Dr. Audrius Šimaitis; asm. archyvo nuotrauka

 

Sovietmečio stiliaus „sensacija“

Ši mano kelionė į Lietuvą buvo išskirtinė. Po trejų metų intensyvių pastangų bendraujant su Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovais drauge pavyko suorganizuoti tarptautinę konferenciją apie šiuolaikinės universiteto ligoninės vadybą, jos funkcionavimo principus. Konferencijos metu prie manęs priėjo žmogus, prisistatęs Dariumi Čiužausku, ir pasakė norįs man perduoti “Respublikos” žurnalistės klausimus, dailiai surašytus ant popieriuko. Jis iš karto įspėjo, kad klausimai bus nepatogūs, ir atkišo diktofoną. Tada toptelėjo mintis, jog išmaniajame telefone „iPhone“   taip pat yra įrašymo funkcija. Jam sakau: „Jūs įrašinėjate mane, tuomet ir aš įrašinėsiu jus“. Pati įdomiausia dalis buvo ne žurnalisto nuo popieriuko skaitomi klausimai, bet ką ir kaip jis pasakė po interviu.

Kovo 19 dieną “Respublikoje” pasirodė vedamasis su visai Lietuvai “atskleista” sensacija – dr. Audrius Šimaitis, dirbantis Karališkojoje Kornvalio ligoninėje ir kadaise dirbęs Klaipėdos jūrininkų ligoninėje, gali būti grėsmė Lietuvos nacionaliniam saugumui. Tokią grėsmę galimai įžvelgė Seimo narys Pranas Žeimys.

Senu sovietmečiu atsiduodančiu stiliumi sukurptas rašinėlis: Lietuvą, kaip kadaise Tarybų Sąjungą, puola sektos ir kitaip nei parlamentarai, kai kurie pareigūnai ir kai kurie sveikatos apsaugos veikėjai mąstantys žmonės. Jie tėvynę puola pasitelkę ir finansuojami priešiškai Lietuvai nusiteikusių jėgų. Jei ne straipsnio data  - 2012 03 19, tai būčiau pagalvojęs, kad skaitau prieš kelis dešimtmečius leistą “Tiesą” arba “Komjaunimo tiesą”.

Tam, kad suvoktum šio straipsnio pasirodymo aplinkybes, neužtenka žinoti nacionalinius lietuviškosios žiniasklaidos ypatumus. Reikia pasitelkti ir anglišką – britišką logiką, kuri teigia, jog “blogis slypi detalėse”. Ką gi, pamėginkime.

Į akis krenta ne tik negrabiai ir neprofesionaliai sukurptas straipsnis, bet ir pati straipsnio esmė.

Audito mįslės

Klaipėdos jūrininkų ligoninė, anot  ministro R.Šukio atsakymo dr. A. Šimaičiui, nuosekliai nuo 2007 metų savo banko sąskaitose kaupė pinigus.  Tokių “atliekamų lėšų” 2007 metais buvo apie 4 mln., 2008 metais – apie 6 mln., 2009 metais – apie 12 mln., 2010 metais – apie 20  mln., o 2011 metų gale – apie 23 mln. litų.   Toliau ministras R. Šukys teigia, kad 2011 metų gale Klaipėdos jūrininkų ligoninė sąskaitose turėjo 8 mln. litų, o kitus išleido aparatūrai.

Gal tai ir tiesa. Bet nejaugi, sprendžiant iš ministro paaiškinimo, Klaipėdos jūrininkų ligoninė pinigus kaupė daug metų ir juos pradėjo leisti tik 2011-aisiais? Ir ministras, ir kai kurie parlamentarai, ir Jūrininkų ligoninės vadovai aiškina: pinigai sutaupyti efektyviai valdant ligoninę. Po Sveikatos apsaugos ministerijos atlikto

audito aiškiau ir skaidriau nepasidarė. Labai įdomi viceministrės J. Kumpienės pateikta išvada: įstatymai nepažeisti, tačiau, anot jos, “auditui nebuvo pavesta įvertinti ligoninių finansinę veiklą”.  

Jei auditui nebuvo pavesta tikrinti finansinės veiklos,  tai ką jie tada tikrino?  Tačiau dar įdomesnis kitas klausimas: kodėl auditui nebuvo pavesta tikrinti ligoninių finansinės veiklos? Internetinio portalo “Vakarų Lietuvos medicina” žurnalistai kreipėsi į ministeriją prašydami atsiųsti dviejų Klaipėdos  ligoninių  audito išvadų originalus, tačiau ministerija atsisako tai padaryti, motyvuodama dar keisčiau: išvadų negalima pamatyti, nes Klaipėdos jūrininkų ligoninė dėl kai kurių dokumentų paviešinimo kreipėsi į teismą. Kokį loginį ryšį tai turi su audito išvadomis? Turbūt jokio... tačiau ryšį turi su kitu teismu.

Pastangos nukreipti dėmesį nuo pagrindinio dalyko

2012 metų kovo 19 dieną turėjo įvykti kito teismo posėdis. Šiame teisme yra svarstoma kita su Klaipėdos jūrininkų ligonine susijusi byla. Klaipėdos jūrininkų ligoninės juristė Raminta Petkutė yra kaltinama, kad 2009-2010 metais, veikdama bendrininkų grupe su vienos įmonės vadove iš anksto susitarusi su ja veikti jos vadovaujamos įmonės  interesais, protegavo šią bendrovę, kelis kartus suteikdama informaciją apie ligoninėje planuojamus rengti konkursus įvairiems darbams atlikti ir už tai gavusi finansinį atlygį.

Kovo 19 dieną R. Petkutės teisme liudininkai turėjo duoti parodymus. Posėdis neįvyko. Dėl ligos į posėdį neatvyko teisiamoji įmonės vadovė. Kovo 19 dieną “Respublikoje” pasirodo jau anksčiau minėtas „šedevras“. Sutapimas? Gal, tačiau žinant vieną iš lietuviškosios žiniasklaidos ypatumų, kai vienos verslo grupuotės bando kovoti su kitomis, skelbdamos kompromatus viena apie kitą, kyla daugiau klausimų, nei galime rasti atsakymų.

© nicolasjoseschirado - Fotolia.com

Problema yra kita, kurios nesuvokia jėgos, slypinčios anapus “Respublikos” šedevro. Jos mano, kad kažkokia jėga slypi už šių eilučių autoriaus. Pasitelkime detales ir kelias mažytes smulkmenas. Sausio 30 dieną Seimo narys Pranas Žeimys kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą dėl dr. A. Šimaičio grėsmės nacionaliniam saugumui.  Nuo to laiko jau praėjo du mėnesiai. Kovo mėnesį Lietuvoje viešėjau beveik dvi savaites ir niekas į mane nesikreipė dėl apklausos ar pokalbio, į kuriuos būčiau atvykęs nė akimirką nesusimąstęs ir būčiau davęs parodymus.

Nei saugumas, nei parlamentarai, nei kiti nėra pajėgūs ir niekada neras jokios kitos jėgos, slypinčios už dr. A. Šimaičio veiklos, nes jos paprasčiausiai nėra.  Kadangi tos jėgos nebuvo rasta Lietuvoje, tai tiesiog buvo mesta religinė korta – ta jėga slypi užsienyje, Lietuvą puola kitatikiai ir kitaip nei mes mąstantys. 

“Respublikos”  straipsnio tikslas yra ne tik ir toliau švaistytis grasinimais, bet ir bandyti nukreipti visuomenės dėmesį nuo paties pagrindinio dalyko, į kurį net ir nebandė atsakyti Sveikatos apsaugos ministerijos atliktas auditas – kaip Klaipėdos jūrininkų ligoninėje galėjo susikaupti 23 milijonai litų?

Į nepatogius klausimus geriau neatsakyti?

Klaipėdos jūrininkų ligoninės vyr. gydytojas Jonas Sąlyga apskundė “Vakarų Lietuvos medicinos” portalo darbuotojus  Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai tuo, kad nėra išklausoma antra pusė, nors jis į klausimus atsisakė atsakyti ir žodžiu, ir raštu. Jis turėjo unikalią galimybę paaiškinti visai Lietuvai apie 23 milijonų kilmę ir sugebėjimą efektyviai valdyti ligoninę, kai į Klaipėdą atvyko TV3 laidos “Prieš  srovę” žurnalistė Audrė Kudabienė. Tačiau sutartu laiku Jonas Sąlyga nepasirodė, nes išvyko tokiais skubiais darbo reikalais, kad apie juos net

nežinojo jo sekretorė. Ne tik išvyko, bet ir po žurnalistės  klausimų kruša dėl Sąlygų šeimos valdomo privataus medicinos centro džentelmeniškai pakišo savo žmoną Jolantą.

Ir viceministrė J. Kumpienė, ir ministras R. Šukys, ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariai visi kaip vienas traukia vieną giesmę: dirbta efektyviai, gydytojams mokėti geriausi atlyginimai Lietuvoje. Jei visa tai yra tiesa, ministerija po atlikto audito visai Lietuvai turėjo pranešti: atradom aukso formulę, kaip sutaupyti milijonus, ir išleisti rekomendacijas visoms sveikatos apsaugos sistemos ligoninėms dirbti taip, kaip dirba Klaipėdos jūrininkų ligoninė. Taip neatsitiko. Kodėl?

Viceministrė  J. Kumpienė teigia, kad nepažeisti įstatymai. Gal... Bet gal viceministrė jau taip seniai dirba ministerijoje, kad užmiršo patį pagrindinį Lietuvos sveikatos apsaugos finansavimo, sveikatos apsaugos politikos ir įkainių formavimo principą?

© Blend Images - Fotolia.com

Nuo pat draudos medicinos pradžios, nepaisant ekonomistų ir finansininkų patarimo, Lietuva pasirinko įkainio formavimo principą, pagal kurį į ligonių kasų  įkainį įeina tik išlaidos vaistams, gydymo priemonėms, atlyginimai medicinos personalui, kitam personalui ir ūkinės ligoninių išlaidos. Į įkainį nėra įskaičiuotas  aparatūros išlaikymas ir jos pirkimas. Tą apsiėmė padaryti ir daro Sveikatos apsaugos ministerija ir kitos valstybės institucijos.

Išvada labai paprasta: jei ligoninė sutaupė tokias milžiniškas lėšas aparatūrai, kyla pagrįsta abejonė, ar tie sukaupti pinigai nėra pacientų, visuomenės  ir medicinos personalo gerovės sąskaita?

Į šį klausimą net nebandė atsakyti ne tik SAM auditas, bet ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariai, kurie po Klaipėdos jūrininkų ligoninės svarstymo posėdyje visi kaip susitarę kartojo: 2011 metų gale ligoninės  sąskaitose buvo 7,5 mln. litų. O kai buvo gautos audito išvados, tada pamėginta pulti 23 mln. informacijos šaltinį ir pulta labai įdomiai – neva jis yra grėsmė Lietuvos nacionaliniam saugumui. 

Tad pabandykime ir mes padaryti savo tyrimą, kokia realią grėsmę Lietuvai kelia šių eilučių autoriaus veikla. Galima būtų išskirti dvi pagrindines grėsmes. Kai kurios iš šių grėsmių jau materializavosi, kai kurios dar gali materializuotis.

Pirmoji grėsmė Lietuvos nacionaliniam saugumui

Ši grėsmė kilo 2007 metais. Tais metais Seimo Sveikatos reikalų komitetas sukūrė projektą, pagal kurį Lietuva būtų tapusi pirmąja pasaulio valstybe (ir automatiškai lydere šioje srityje), kai žmogus, dirbdamas darbą, būtų turėjęs už jį dar ir mokėti.  Visame pasaulyje jaunieji gydytojai yra ligoninės darbuotojai ir jiems mokamas atlyginimas. Pagal siūlomą projektą buvo bandoma jaunuosius gydytojus paversti studentais, kurie būtų turėję užsimokėti už mokslus.  Projekto grupės vadovas – Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas. 

A. Matului noras vystyti šį projektą atlyžo tik tuomet, kai dr. A. Šimaitis,  aktyviai veikdamas su Lietuvos jaunųjų gydytojų asociacija, vadovaujama  gydytojo  Jono Korsako, išvystė viešą kampaniją, skelbdamas apie ruošiamo įstatymo absurdiškumą. Vienas iš lemiamų faktorių, kurių dėka pavyko palaužti Seimo narių uolų norą apmokestinti jaunuosius  gydytojus, buvo šių eilučių autoriaus publikacija “Laikas imtis tikros medicinos reformos”. Pagal šią publikaciją Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius atliko tyrimą ir konstatavo: “Savo iniciatyva pradėtą tyrimą  pagal publikacijoje “Laikas imtis tikros medicinos reformos” pateiktą informaciją dėl galimo piliečių bei medicinos darbuotojų (rezidentų) teisių pažeidimų  baigti – tyrimo metu pasitvirtinus pažeidimo faktui”.

Po visų šių pastangų Seimo Sveikatos reikalų komitetas savo poziciją pakeitė ir drauge su Lietuvos jaunųjų gydytojų sąjunga sukūrė jaunųjų gydytojų rengimo ir jų apmokėjimo modelį, kuris sudaro gerą pagrindą toliau vystyti ir artinti Lietuvos jaunųjų gydytojų sistemos modelį prie europietiškų standartų.

Pabandykime įsivaizduoti kitą scenarijų.  2007 metais Seimas būtų priėmęs ir patvirtinęs A. Matulo tuomet siūlytą jaunųjų gydytojų rengimo ir apmokėjimo modelį. Ir esant dabartiniam modeliui  daugiau kaip pusė Lietuvos medicinos studentų nuolat sprendžia dilemą: kur atlikti rezidentūrą – Lietuvoje ar Europoje. O ministras R. Šukys praėjusiais metais sakė, kad gydytojų emigracija yra pasiekusi pavojingą 3 proc. ribą.  Koks procentas būtų buvęs, jei būtų įsigaliojęs A. Matulo siūlytas projektas?

© jokatoons - Fotolia.com

Antroji grėsmė Lietuvos nacionaliniam saugumui

2009 metais tuometinis ministras A. Čaplikas pristatė ilgai visos medikų visuomenės lauktos reformos projektą. Pačios reformos idėja labai gera, šias idėjas estai įgyvendino vos tik atgavę nepriklausomybę. Jos įgyvendinimo metodai kėlė ir dabar kelia daug klausimų.

Dr. A. Šimaitis tuo metu sukūrė ir pateikė alternatyvų sveikatos apsaugos modelį “Vertybėmis pagrįsta reforma” ir pristatė tuometiniam ministrui A. Čaplikui, Seimo pirmininkei  I. Degutienei, prezidentės D. Grybauskaitės patarėjams, įvairiuose  forumuose. Modelio esmė yra ta, kad svarbu ne tik mažinti lovų skaičių, bet tai padaryti keičiant gydytojo ir slaugytojo darbo sampratą,  taikant šiuolaikinius vadybos principus, sukuriant kolektyvinius valdymo modelius, užkertančius  kelią vyriausiųjų  gydytojų savivalei ir į sprendimų priėmimą įtraukiant pacientų  bei visuomenės atstovus.

Vienas iš pagrindinių “Vertybėmis pagrįstos reformos” projekto pasiūlymų yra Klaipėdoje įkurti trečiąjį Lietuvoje medicinos mokslų ir studijų centrą. Ši idėja nėra nauja, nes dar 2002 metais švedų ekspertai teigė, kad tokio centro įkūrimas yra esminė sveikatos apsaugos reformos sąlyga Lietuvoje. Šią sąlygą pačioje pradžioje ignoravo dabar vykstančios reformos iniciatoriai, nors eksministras A. Čaplikas savo vėlesniuose pasisakymuose palaipsniui tai pradėjo pripažinti.

2010 metais dr. A. Šimaitis tuometiniam Klaipėdos merui R. Taraškevičiui pasiūlė suorganizuoti atvirą forumą dėl Klaipėdos ligoninių ateities. Forume dalyvavo daugiau kaip keturiasdešimt įvairių visuomeninių,  pacientų organizacijų atstovų, SAM ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto atstovai. Forumo išvada buvo viena: Klaipėdai  reikia šiuolaikinio medicinos universiteto centro.

Toks atviras ir ne iš viršaus nuleistas forumas buvo vienas pirmųjų Lietuvoje. Ką jis reiškė kai kuriems Klaipėdos ligoninių vyr. gydytojams? Du iš jų atvyko į forumą ir aktyviai dalyvavo, du neatvyko ir nedalyvavo. Nedalyvavo ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės vyr. gydytojas.

Kodėl? Tuo metu suvokti buvo labai sunku... Tačiau dabar žinant apie bankuose tuo metu  sukauptas lėšas atsakymas tiesiog piršte peršasi: buvo iškilusi grėsmė nacionaliniam saugumui...  Ir reikėjo kuo greičiau nerti į krūmus. 

Tad iš kur kyla ta grėsmė nacionaliniam saugumui? Turbūt iš baimės, nežinojimo ir taip pat iš fakto, kad kiekvienas iš mūsų savo veiksmus vertiname per savo elgesio ir savo suvokimo prizmę.

Apie  Bahajų tikėjimą

Kovo 19 dienos straipsnyje esu “kaltinamas”,  esą priklausau keistai ir paslaptingai religijai, kuri yra tokia paslaptinga, kad net konspiraciniais tikslais savo būstinę įsirengė Niujorko (“kapitalistų lizdas”) Jungtinių Tautų būstinės antrajame aukšte. Mėginama susieti portalo “Vakarų Lietuvos medicina” veiklą su  bahajų bendruomenės veikla. Taip pat esu pateikiamas

kaip Klaipėdos bahajų bendruomenės dvasinis vadovas. 

„Encyclopedia Britannica“ duomenimis, Bahajų tikėjimas yra antra geografiškai išplitusi nepriklausoma religija po krikščionybės. Šaltinio teigimu, ji yra išplitusi 247 šalyse ir teritorijose; atstovaujama daugiau kaip 2100 įvairių etninių, rasinių grupių ir genčių; jos šventieji raštai išversti į daugiau kaip 800 kalbų; ir turi apie septynis milijonus pasekėjų visame pasaulyje (2005 m.).

[caption id="attachment_34329" align="aligncenter" class="naujiena_width100" width="464"] Bahajų sodai ir vieno iš Tikėjimo įkūrėjų Bab`o šventovė Haifoje, Izraelis, https://en.wikipedia.org/wiki/Bah%C3%A1`%C3%AD_Faith[/caption]

 

Bahajų religijoje dvasininkų nėra, todėl ir dvasinių vadovų būti negali. Bendruomenė iš mieste gyvenančių bahajų kiekvienais metais renka vietinę dvasinę asamblėją, kurios pirmininku Klaipėdoje buvau renkamas 1999 – 2004 metais iki išvykimo į Australiją. Pirmininkas turi tik dvi funkcijas: veda asamblėjos susirinkimą ir atstovauja vietinei bendruomenei valdžios institucijose. Nuo tų metų Klaipėdos bahajams atstovauti negaliu, nes šiuo metu gyvenu Anglijoje.

Bahajų religijoje yra daug mokymų apie tai, kaip svarbu pinigus uždirbti dorai, skaidriai ir kaip juos panaudoti  tiek bendruomenės, tiek visuomenės labui. Bahajų bendruomenė išsilaiko savo narių aukojamomis lėšomis, į bahajų fondus negali aukoti žmonės, kurie nėra bahajų bendruomenės nariai. Todėl bandydamas gyventi pagal Bahajų tikėjimo priesakus aš ne tik kad neprašau ir niekada neprašysiu asmeninei veiklai pinigų ar finansavimo, bet taip prisidedu prie bahajų bendruomenės fondų, kurie yra skirti įvairiems socialiniams projektams pasaulyje vykdyti.

Bahajų tikėjime daug kalbama  ne tik apie finansinį aukojimą, bet apie aukos prasmę apskritai. Auka – tai žmogaus aukojimas to, kas jam yra svarbiausia. Senojo Testamento laikais pats svarbiausias dalykas žmogui buvo maistas, ir auka būdavo maisto atnašavimo forma. Šiais laikais pats svarbiausias dalykas žmogaus gyvenime yra laikas. Turbūt pagal tai mes galime spręsti  ne tik apie žmogaus prioritetus, bet apie jo gyvenimo prasmę.

Grįžkime į 2007 metus. Tą pačią dieną, kai  buvo paskelbtas mano straipsnis “Laikas imtis tikros medicinos reformos”, paskambinau Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkui A. Matului. Norėjau pasikalbėti apie ruošiamą jaunųjų gydytojų rengimo projektą. Tačiau pirmininkas nebuvo nusiteikęs dialogui, jis man pasiūlė būti patriotu ir grįžti į Lietuvą. Atkirtau, kad jam tapti patriotu yra gerokai lengviau, pakanka tik baigti pradėtą galimą rezidentūros pertvarką. Ragelyje pasigirdo pypsėjimas... Iš karto po pokalbio prie straipsnio “Laikas imtis tikros medicinos reformos“ atsirado 46-as komentaras, kuriame šalia kitų įdomių priekaištų esu “kaltinamas” esąs bahajų šventikas.

Atlikau mažą detektyvinį tyrimą. Didelei mano nuostabai, pateikto IP adreso institucijos būstinė sutapo su A. Matulo parlamentaro būstinės Panevėžyje adresu. Tuomet jam el. paštu išsiunčiau laišką, kuris jau keleri metais viešai paskelbtas  mano interneto dienoraštyje. Be kitų dalykų, rašiau:

“Gerbiamas p. A. Matulai, šiuo laišku norėjau su Jumis pasidalinti kai kuriais pastebėjimais. “Lietuvos ryto” internetiniame variante straipsnio “Laikas imtis tikros medicinos reformos”  vieno iš komentarų (46) internetinis  adresas sutampa su Jūsų ofiso Panevėžyje adresu. Labai norėčiau tikėti, kad tai yra tik sutapimas. Tuo pačiu  norėčiau pasidalinti su Jumis keliais pastebėjimais, išsakytais tame komentare ...

Asmeniškai didžiuojuosi priklausąs Tikėjimui, kuris propaguoja aukščiausius moralinius ir dorovinius  standartus, skatina tinkamai atlikti savo pareigą tėvynei, būti aktyviu piliečiu, kai sprendžiami svarbūs valstybiniai reikalai. Stengiuosi gyventi pagal savo religijos priesakus.

Dėl to ir rašau straipsnius, dėl to ir skambinau Jums, kaip Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkui, tikėdamasis, kad Jūs atidžiai ir nuosekliai išklausysite mano nuomonę.”

Atsakymo iš p. A. Matulo laukiu iki šiol. O per tą laiką dėl savo asmeninių iniciatyvų už savo keliones, viešbučių nuomą, salių nuomą, ekspertų iš Jungtinės Karalystės keliones ir kt. dalykus iš savo Anglijoje dorai, sąžiningai ir be jokių kyšių ar papildomų mokėjimų uždirbtų pinigų išleidau daugiau kaip 100 tūkst. litų. Į šią sumą įeina ir mano investicijos į mūsų su bendradarbiais įsteigtą internetinį portalą “Vakarų Lietuvos medicina”. Niekada neprašiau jokio honoraro už  įvairiuose nacionaliniuose, regioniniuose laikraščiuose, interneto portaluose skelbtus straipsnius, įžvalgas, o kai viena nacionalinės žiniasklaidos priemonė pasiūlė man mokėti honorarą, rekomendavau jį pervesti vaikų ligoninei.

“Vakarų Lietuvos mediciną” įsteigėme keturiese. Trys asmenys iš Lietuvos (žurnalistė, šeimos gydytoja ir advokatė) ir šių eilučių autorius. Iš visų “Vakarų Lietuvos medicinos” portalo steigėjų ar  buvusių ir esamų akcininkų vienintelis šių eilučių autorius yra bahajas. Per tą laiką "Vakarų Lietuvos medicinos" dėka sukūrėme tris darbo vietas.

Šiuo metu šio internetinio portalo akcininkais yra net devyni asmenys: lietuviai gydytojai iš Lietuvos, Vokietijos ir Anglijos, žiniasklaidos analitikai ir  taip pat Anglijos prestižinių universitetų doktorantai. Visi šie žmonės nuoširdžiai tiki šio portalo ir nepriklausomos, nenupirktos, su finansiniais, partiniais ar kitais interesais nesusijusios lietuviškosios žiniasklaidos ateitimi.

Jie tiki, kad kuria naują – skaidrią, nenupirktą ir nenuperkamą Lietuvą.

Epilogas

100 tūkst. litų – daug ar mažai? Sakysite – veltui, neverta. Atsakysiu – verta, ir dar kaip. Nes už tokią sąlyginai nedidelę kainą ne kiekvienas gali nusipirkti grėsmę nacionaliniam saugumui.

O šia grėsme netikėjo net pats žurnalistas, paskelbęs (ne) savo straipsnį “Respublikoje”. Ne tik netikėjo, bet dar ir atsiprašinėjamu tonu kitą sykį siūlė susitikti malonesne proga prie puodelio kavos. Susitikti su žmogumi, kuris yra grėsmė nacionaliniam saugumui? 

Dr. Audrius Šimaitis

P.S. Daugiau kaip prieš metus buvau pakviestas pasakyti kalbos Wikileaks vakarienėje. Atvykti negalėjau, todėl  padariau įrašą, kuriame išsakyta daug minčių, turinčių tiesioginį ryšį su šia istorija:

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (11)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Personalizuotos medicinos įgyvendinimas Lietuvoje – vertė ir žmogui, ir valstybei
Kiekvienas žmogus yra unikalus – nuo jo genetinių savybių iki gyvenimo būdo ir gyvenamosios aplinkos. Šių skirtumų...
Pilvo aortos aneurizmai gydyti implantuotas pirmasis Baltijos šalyse tokio tipo individualiai sukurtas stentas
„Pirmą kartą Baltijos šalyse, taikant būtent šios ypatingos technologijos privalumus, pilvo aortos aneurizmos gydy...
Prastos burnos higienos pasekmės ir kaip to išvengti
Ne paslaptis, kad prastai prižiūrimi, netinkamai valomi dantys, nevalomas liežuvis, nereguliarus lankymasis pas odontolo...
Vienu mygtuko paspaudimu planuoja sugriauti ne tokią ir prastą kompensavimo sistemą
Šis pranešimas spaudai – bene vienintelis pacientams atstovaujančios organizacijos būdas išsakyti savo nepasitenki...
Apie gimdos kaklelio pakitimus dėl žmogaus papilomos viruso ir konizaciją
Gimdos kaklelio vėžys – viena dažniausių moterų onkologinių ligų. Kasmet mūsų šalyje ši liga diagnozuojama daugiau...
DIENOS KLAUSIMAS
Kiek jums metų?
Iki 20
Nuo 20 iki 30
Nuo 30 iki 50
Nuo 50 iki 70
Nuo 70
RENGINIŲ KALENDORIUS
Konferencija „Vienykimės, kad sergančiųjų retomis ligomis balsas būtų išgirstas“

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Retų ligų koordinacinis centras ir LSMU Neurologijos klin

Dalyvaukime programoje „Mano širdis – mano gyvenimas“

Kas antras Lietuvos gyventojas miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Dauguma jų, deja, palieka š

Anesteziologų-reanimatologų draugijos konferencija

2016 m. vasario  26 d. 12 val. Vilniuje, “Karolinos” viešbutyje, Didžiojoje konferencijų salėje,

Pripažinti užsienio ekspertai pristatys autizmo sutrikimą turinčių vaikų ugdymo būdus

Balandžio 2 d. pasauliui minint Tarptautinę Autizmo dieną, asociacija „Kitoks vaikas” organizuoja mokslinę &

Mokslinė-praktinė konferencija „Peties ultragarsinė diagnostika“

Kviečiame dalyvauti Raumenų ir skeleto ultragarsinės diagnostikos draugijos, LSMU, LSMUL Radiologijos klinikos organizuo

Konferencija „Ribos ir šešėliai patologijoje: nenavikinė ir navikus imituojanti patologija"

Kviečiame į Vilniaus universiteto bei Lietuvos patologų draugijos organizuojamą konferenciją „Ribos ir &scaron

Milijardinė sveikatos technologijų industrija laukia inovatyvių lietuvių

Pasaulinė medicinos technologijų industrija šiandien verta apytikriai 340 milijardų JAV dolerių. Europos Sąjunga

Konferencija „Nerimo ir su stresu susiję psichikos sutrikimai: nuo diagnostinių iššūkių iki įrodymais pagrįsto gydymo“

Kviečiame dalyvauti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Psichiatrijos klinikos ir Lietuvos b

Konferencija "Rinktiniai akušerijos ir ginekologijos klausimai"

Kviečiame į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Akušerijos i

Gyvensenos medicina: raktas į lėtinių neinfekcinių ligų valdymą

Besidominčius sveikos gyvensenos skatinimo ir rizikos veiksnių korekcijos galimybėmis, maloniai kviečiame registruo

Gyvo maisto konferencija visuomenei ir tarptautinė mokslinė – specialistams

Ann Wigmore fondas pristato antrąją Gyvensenos medicinos konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. Kauno klinikose ir k

„Žemės valandoje“ dalyvaus daugiau nei 40 savivaldybių

Kovo 19 d. nuo 20 val. 30 min. vietos laiku milijonai žmonių visame pasaulyje prisijungs prie pilietinės iniciatyvos &bd

Gyvo maisto konferencija visuomenei ir tarptautinė mokslinė – specialistams

Ann Wigmore fondas pristato antrąją Gyvensenos medicinos konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. Kauno klinikose ir k

Konferencija „Endokrininė hipertenzija“

Kviečiame į LSMU, LSMUL Endokrinologijos klinikos, Endokrinologijos instituto, Lietuvos endokrinologų draugijos bei Kaun

Konferencija "Ultragarsinė diagnostika 2016"

Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamoje tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje

Konferencija „Teismo psichiatrijos ir teismo psichologijos aktualijos 2016“

Kviečiame į Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojamą tarptautinę mok

Medikų poezijos šventė „Tos birželio purpurinės rasos“

Gerbiami medikai, Jūs gydote ne tik kūnus, bet ir sielas. Talentas duodamas tam, kad pasaulį užpildytų gėrio ir grožio &

Konferencija „Lėtinės ligos ir būklės: kontracepcijos vartojimo rekomendacijos“.

Kviečiame dalyvauti Lietuvos kontraceptologijos draugijos, LSMU Akušerijos ir ginekologijos klinikos, LSMU Endokr

Konferencija "Vėlyvojo laikotarpio po organų transplantacijos problemos"

Kviečiame į Vilniaus universiteto, Lietuvos transplantologų asociacijos, Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantac

Trečiasis plaučių ligų kongresas

Kviečiame dalyvauti Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ir Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamame Treč

Jaunieji gydytojai kviečia diskutuoti apie sveikatos sistemos problemas

Kaip nacionalinėje sveikatos apsaugos sistemoje išgyvendinti korupciją, sustabdyti jaunų gydytojų emigraciją ir a

Konferencija „Psichikos sveikatos priežiūros paslaugų raida Lietuvoje“

Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos I aukšte balandžio 8 d. 9.30 val. bus atidengtos at

Vilniuje - sveikatos ir širdies stiprinimo programa

Mes visi žinome kaip svarbu sveikai maitintis, sportuoti, rūpintis savo kūnu. Deja, dažniausiai, nors visa tai ir žinome

Mokymai „Ultragarsu kontroliuojamos skydliaukės mazgų biopsijos"

Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamuose mokymuose „Ultragarsu kontroliuojamos skydlia

Mokymai "Ūmių būklių ultragarsinė diagnostika ir intervencinės procedūros ultragarso kontrolėje"

Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamuose mokymuose "Ūmių būklių ultragarsinė diagnostik

Prasideda paskaitų ciklas “Burnos sveikata ir negalia”

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, siekdamas pagelbėti šeimoms, auginančioms neįgalius vaikučius, organizuoja

Vilniuje– nemokami ir anonimiški greitieji ŽIV tyrimai

Asociacija „Demetra“ gegužės 14-ąją prie Baltojo tilto Vilniuje nemokamai ir anonimiškai tirs dėl ŽIV

Balandžio 30 d. Palangoje – sveikatinimo renginys „Pasirūpink ir savo sveikata“

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Elgesio medicinos institutas kviečia dalyvauti 10-ajame sveikatinimo renginyje

Kviečiame mamytes ir tėvelius apsilankyti „Šeimų mokyklėlėje“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Socialinė akcija „Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus!“

„Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus. Junkis prie akcijos ir tu“, - skelbia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS c

Konferencija apie autologinę kraujodaros kamieninių ląstelių transplantaciją

Kviečiame į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto medicinos akademijos Onkologijos instituto, Onkologijos ir hematologi

Atviros paskaitos apie emocinę sveikatą

Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat

Prasideda paskaitų ciklas apie emocinę sveikatą

Visuomenėje yra įprasta manyti, kad sveikata yra gera savijauta, kai niekuo nesergame ir nesiskundžiame, valgome sveiką

Atviros paskaitos apie emocinę sveikatą

Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat

Kraujo dieną – gydymo inovacijos ir dėmesys pacientų gyvenimo kokybei

Onkohematologinius ligonius vienijanti bendrija „Kraujas“ gegužės mėnesį jau ketvirtą kartą kviečia minėti K

Atviros paskaitos apie emocinę sveikatą

Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat

Nebėk vienas, bėk kartu su "Bėgimo akademija"

Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T

Nebėk vienas, bėk kartu su "Bėgimo akademija"

Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T

Nebėk vienas, bėk kartu su "Bėgimo akademija"

Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T

Antroji jungtinė kardiologų konferencija – Šiauliuose

Birželio 1 d. 14 val. Šiauliuose, Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74), prasideda 2-oji jungtinė LSMU Kardiol

Onkologiniams ligoniukams ir jų draugams - šventė „Menas gydo“

Liepos 13 d. Kauno Pažaislio vienuolyno prieigose įsikūręs svetingumo kompleksas „Monte Pacis“ antrus metus

Kurorto gyventojams ir svečiams - mankštos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt

Kurorto gyventojams ir svečiams - mankštos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt

Kurorto gyventojams ir svečiams - mankštos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt

Kurorto gyventojams ir svečiams - mankštos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt

Konferencija “Ultragarsinės diagnostikos vasaros mokykla: teorija ir praktika 2016"

Lietuvos ultragarso asociacija kviečia dalyvauti tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje “Ultragarsin

Sporto ir menų šventėje – atviras žvilgsnis į psichiatriją

Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikoje (M.K. Čiurlionio g. 12) liepos 15 d. nuo 11.00 val. vyks

Nemokama psichologinė pagalba sergantiesiems onkologinėmis ligomis ir jų artimiesiems

VšĮ Ligos paliestųjų psichologinės pagalbos centras kartu su Kauno klinikomis vykdo projektą „Psichinės sve

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sveikatos stiprinimo programa „Mano širdis - mano gyvenimas"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sveikatos stiprinimo programa „Mano širdis - mano gyvenimas"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa „Tėvų grupė"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Pasaulinei širdies dienai – visuomenės diskusija su prof. R. Benečiu

Lietuvos širdies asociacija ir Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centras rugs

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sveikatos stiprinimo programa „Mano širdis - mano gyvenimas"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g

Vilniuje - nemokama sveikatos stiprinimo programa

Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sveikatos stiprinimo programa „Mano širdis - mano gyvenimas"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g

Startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa „Tėvų grupė"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b

Startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa „Tėvų grupė"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Psichiatrijos klinikoje – atviros psichiatrijos mėnuo

Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – P

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Socialinis-meninis projektas „Praliek kraujo“

Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral

Socialinis-meninis projektas „Praliek kraujo“

Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral

Socialinis-meninis projektas „Praliek kraujo“

Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral

Kviečia moteris nemokamai išsitirti dubens dugno raumenų funkciją

Gruodis – tai laikotarpis, kai norisi kuo daugiau padaryti dėl savo artimųjų, tačiau neturėtumėte pamiršti

Psichiatrijos klinikoje – atviros psichiatrijos mėnuo

Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – P

Vilniuje - nemokama sveikatos stiprinimo programa

Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur

Vilniuje - nemokama sveikatos stiprinimo programa

Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur

Infekcinių ligų aktualijos

Kviečiame dalyvauti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Infekcinių ligų klinikos ir Lietuvos infektologų draugijos or

Mokymai “Bronchinės astmos diagnostikos ir gydymo praktiniai aspektai”

Kviečiame dalyvauti Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamuose mokymuose “Bronchinės astmos diagnostikos ir g

To dar nebuvo: kartu siekime donoro kortelių pasirašymo rekordo!

Spalio 8-ąją bus minima Organų donorystės diena ir šiai dienai paminėti pirmą kartą Lietuvoje organizuojama sutik

Tarptautinis rudens bėgimas – už organų donorystės idėją

„Aš bėgu už organų donorystę“ – toks užrašas puoš kiekvieno bėgiko, dalyvausianči

Mokymai “Bronchinės astmos diagnostikos ir gydymo praktiniai aspektai”

Kviečiame dalyvauti Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamuose mokymuose “Bronchinės astmos diagnostikos ir g

Muzikos terapijos užsiėmimai būsimoms mamoms

Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi

Pasaulinės žvynelinės dienos minėjimas Kaune

Spalio 29-oji – Pasaulinė žvynelinės diena. Jos paskelbimo iniciatorius yra Tarptautinė žvynelinės draugijų federa

41 dieną trukęs „Širdies žygis“ finišuoja

41 diena, 1300 kilometrų ir daugiau kaip 20 tūkst. eurų vėžiu sergantiems vaikams. Toks yra „1000 km Širdie

Vilniaus išsėtinės sklerozės draugija kviečia į renginį

Spalio 26 d. 18 val. Salotų bare “Mano guru” (Vilniaus g. 22/1, Vilnius) vyks dailininko Simo Skrabulio darb

Klaipėdoje - nemokami seminarai su onkologine liga susidūrusiems žmonėms

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ organizuoja ir kviečia onkologinės ligos patirtį turinčius žmon

Klaipėdoje - nemokami seminarai su onkologine liga susidūrusiems žmonėms

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ organizuoja ir kviečia onkologinės ligos patirtį turinčius žmon

Žvakutės, skirtos 1410 organų donorų, suliepsnos 9 miestuose

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ spalio 25-ąją, antradienį, jau trečią kartą inicijuoja akciją, skirtą spalio

Padėkos renginys gyviesiems organų donorams ir gydytojams reanimatologams

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2016 metų spalio 25-ąją, antradienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą padė

Apie sezoninę depresiją paskaitoje-diskusijoje „Melancholija ar ruduo?“

Atėjus rudens sezonui dažnas žmogus mini rudeninę depresiją, mintyse turėdamas prislėgtumo jausmą, kuris aplanko tamsesn

Muzikos terapijos užsiėmimai būsimoms mamoms

Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi

Muzikos terapijos užsiėmimai būsimoms mamoms

Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi

Renginys, skirtas Europos sveikos mitybos dienai

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia darbingo amžiaus žmones paminėti Europos sveikos mitybos dieną kartu. Lapkr

Šiauliuose – konferencija „Pulmonologijos naujienos“

Kviečiame dalyvauti mokslinėje – praktinėje konferencijoje „Pulmonologijos naujienos“, kuri vyks 2016

Raumenų ir skeleto ultragarsinės diagnostikos seminaras

Poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ konferencijų salėje „Palanga“ (Venecijos ak

Raumenų ir skeleto ultragarsinės diagnostikos seminaras

Poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ konferencijų salėje „Palanga“ (Venecijos ak

Lėtinės obstrukcinės plaučių ligos aktualijos

Kviečiame dalyvauti mokymuose „Lėtinės obstrukcinės plaučių ligos aktualijos“, kurie vyks š. m. gruod

Šiaulių krašto akušerių konferencija

Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso (V. Kudirkos g. 99C) didžiojoje salėje gruodžio 9 d. 10.00 va

Kviečia moteris nemokamai išsitirti dubens dugno raumenų funkciją

Gruodis – tai laikotarpis, kai norisi kuo daugiau padaryti dėl savo artimųjų, tačiau neturėtumėte pamiršti

Gydytoja ginekologė – apie merginų fiziologiją ir higieną

Niekas nesiginčys – geros sveikatos siekia kiekvienas. Todėl Antakalnio poliklinika kviečia į nemokamą paskaitą ap

„Naujas ir moksliškai pagrįstas požiūris į kasdienę klinikinę praktiką akušerijoje ir ginekologijoje“

Kviečiame į mokslinę konferenciją „Naujas ir moksliškai pagrįstas požiūris į kasdienę klinikinę praktiką ak

Po blaivių Naujųjų metų – šuolis į ledinę eketę

Kiekvienų metų sausio 1-ąjądieną visi pasaulio "ruoniai" rengia simbolinį susitikimą vandenyje. Kiekvienas ats

Vilniuje startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ

Vilniuje startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ

Vilniuje startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ

Jaunieji gydytojai kviečia į „TransForm 2.0“

Galingiausias jaunųjų gydytojų renginys grįžta:šių metų vasario 3-5 dienomis Birštone vyks įspūdingas jaun

Kviečia į nemokamas relaksacijų pratybas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas

Kviečia į nemokamas relaksacijų pratybas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas

Kviečia į nemokamas relaksacijų pratybas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas

„Naujieji iššūkiai intensyvioje terapijoje ir skubioje medicinoje“.

Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacija organizuoja tarptautinę mokslinę praktinę konfe

Kviečia į nemokamas relaksacijų pratybas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas

Kaune - 9-oji sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medicinos paroda „Sveikatos dienos“

2017 m. vasario 24–26 dienomis Aukštaičių g. 51, Kaune vyks 9-oji sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medi

Konferencija, skirta Tarptautinei retų ligų dienai

Maloniai kviečiame dalyvauti Tarptautinei retų ligų dienai skirtoje konferencijoje „Mokslo pažanga – viltis

„Apsinuodijimų ir infekcinių susirgimų sąlyčio taškai“

Lietuvos infektologų draugija, Lietuvos klinikinės toksikologijos draugija, Sveikatos apsaugos ministerijos ESSC apsinuo

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sergantiems širdies nepakankamumu – nemokamas edukacinis renginys

Širdies nepakankamumas – plačiai paplitęs ir brangiai kainuojantis susirgimas, reiškiantis didžiulę

Konferencija „Psichologas organizacijoje. Kuo vertinga darbuotojų įvairovė?“

Balandžio 21 d. vyks kasmetinė, jau VII organizacinės psichologijos konferencija „Psichologas organizacijoje. Kuo

Fizinės veiklos nauda onkologiniams pacientams: geresnė savijauta ir mažesnis nuovargis

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį

Fizinės veiklos nauda onkologiniams pacientams: geresnė savijauta ir mažesnis nuovargis

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį

Vilniečiams – paskaita apie priklausomybę nuo interneto, žaidimų, darbo

Apie ką pirmiausia pagalvojate išgirdę žodį „priklausomybė“?Kokia yra riba tarp įpročių, eksperimenta

Fizinės veiklos nauda onkologiniams pacientams: geresnė savijauta ir mažesnis nuovargis

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį

Fizinės veiklos nauda onkologiniams pacientams: geresnė savijauta ir mažesnis nuovargis

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį

Klaipėdoje - projekto ir knygos „Kiekviena diena brangi“ pristatymo renginys

Gegužės 31 d. 16.00 val. Šv. Pranciškaus onkologijos centre (Savanorių g. 4, Klaipėda) vyks projekto ir kn

Sporto varžybos „Saugus poilsis“

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai drauge su UAB „Vakarų pramogos“, BĮ „Klaipėdo

Vilniečiai ir kauniečiai kviečiami tikrintis dėl širdies nepakankamumo

Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil

Dermatologai kviečia pasitikrinti savo odą

Tik 14 proc. europiečių laikosi saulės apsaugos patarimų, nors 91 proc. žino apie gresiantį pavojų.  Pristatoma sąm

Vilniečiai ir kauniečiai kviečiami tikrintis dėl širdies nepakankamumo

Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil

Vilniečiai ir kauniečiai kviečiami tikrintis dėl širdies nepakankamumo

Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil

Nemokamų treniruočių projektas „Judėk sveikai“ pradeda vasaros sezoną

Daugelio kauniečių jau puikiai atpažįstamas ir laukiamas nemokamų treniruočių projektas „Judėk sveikai“ nusp

Bėgimas vėl kviečia burtis Vilties mieste

Gegužės 21 dieną Klaipėdoje startuos tradicinis jubiliejinis – šiemet dešimtasis – Vilties bėg

Neuromenas: nauja meno ir mokslo šaka pirmą kartą pristatoma Lietuvoje

Aktyvus gyvenimo būdas, sveika mityba, poilsis – geros fizinės sveikatos receptą žino kiekvienas. Tačiau Lietuvoje

Dešimtą kartą dailės studentai pristatys kolekciją onkologinėms pacientėms

Nacionalinio vėžio instituto Didžiojoje salėje birželio 7 d. 14 val. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kostiumo dizaino k

Viso pasaulio profesionalai susitelkia į vaikų ir paauglių ginekologijos problemas

2017 m. birželio mėn. 7-10 d. Vilniuje vyks 14-asis Europos vaikų ir paauglių ginekologijos kongresas EURAPAG 2017.

Ypatinga paroda kvies klaipėdiečius atrasti neišnešiotų kūdikių genialumą

Trečiadienį, birželio 14 d., 17:30 val. Klaipėdos prekybos centre „Akropolis“ bus iškilmingai atidaro

Norite būti laimingesni? Jus kviečia festivalis „Mandala“

Kviečiame trims dienoms pabėgti nuo miesto šurmulio ir pailsėti, atgauti jėgas, pasikrauti teigiamos energijos la

Kviečia į susitikimą su prekės ženklo „Julia Janus“ įkūrėja

Šv. Pranciškaus onkologijos centras (Savanorių g. 4, Klaipėda) 2017 m. birželio 26 d., 13.00 val., pirmadi

Sostinėje rugpjūtį – atviros sąmoningo kvėpavimo praktikos parkuose

Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g

Sostinėje rugpjūtį – atviros sąmoningo kvėpavimo praktikos parkuose

Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g

Sostinėje rugpjūtį – atviros sąmoningo kvėpavimo praktikos parkuose

Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g

Sostinėje rugpjūtį – atviros sąmoningo kvėpavimo praktikos parkuose

Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g

Kraujo ligų žinomumo dienos prasidės konferencija „Kraujo diena“

Rugsėjo mėnesį visame pasaulyje yra minimos piktybinių kraujo ligų žinomumo dienos, kurių tikslas – kuo plačiau sk

Žydrūnas Savickas susitiks su sergančiasiais išsėtine skleroze

Rugsėjo 2 d. 13 valandą Savicko sporto klube („SEB arena, II aukštas) vyks seminaras „Kaip fizinis ak

Paroda „Pirmoji širdies transplantacija Lietuvoje Petro Katauskio fotografijose“

Rugsėjo 13 d., trečiadienį, 16 val. Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius) atidaroma paroda &bdq

Nauja iniciatyva Kaune – „Tu nesi vienas“

Keblios situacijos, stresas ir kiti kasdienę rutiną temdantys rūpesčiai – ne priežastis pulti į neviltį. Kiekvienu

Trečiasis Jaunųjų gydytojų asociacijos forumas "TransForm"

Trečiasis Jaunųjų gydytojų asociacijos (JGA) forumas TransForm - jau spalio 13 - 15 d.! Čia nuoširdžia

Performansas „Mirštu, kaip noriu gyventi“ klausia, kiek lauktum dėl kito gyvybės

„Gyvenimas sulėtėja, tarsi sapne“. „Eiti negali, bėgti negali, valgyti negali“. „Sėdi ir l

Kviečia į nemokamą seminarą „Kas sukelia nugaros skausmą ir kaip jo išvengti?“

Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuras prisijungdamas prie Europos judriosios savaitės iniciatyvos kviečia į nemoka

Sieks didžiausio iš žmonių sudaryto širdies ženklo rekordo

Minėdamas Pasaulinę širdies dieną Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia visus panevėž

Jubiliejinė konferencija „Atverkime akis realybei, kurioje yra smurtas“

Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacija (LEPTA) yra nevyriausybinė organizacija, vienijanti Lietuvoje veikiančias t

Atviros psichiatrijos mėnesio renginiai Šiaulių P. Višinskio bibliotekoje

Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos rengiamas Atviros psichiatrijos mėnuo miesto gyventojus kv

Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną švęskime kartu

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus vyresnio amžiaus žmones kartu paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių

Fotografijų paroda „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“

„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut

Fotografijų paroda „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“

„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut

Fotografijų paroda „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“

„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut

Fotografijų paroda „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“

„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut

Padėkos renginys donorystės ir transplantacijos proceso dalyviams

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2017 metų spalio 20-ąją, penktadienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą pag

Dėkingumo renginiai gyviesiems donorams, mirusių donorų artimiesiems ir medikams

Organų donorai ir jų artimieji verti didžiausios pagarbos ir amžino dėkingumo. Todėl spalį, kai minima Europos ir Pasaul

100 dienų apie TAI: atvira diskusija apie lytiškumą Vilniaus jaunimui

Gera jaunimo lytinė sveikata – visuomenės, kuri siekia gyvuoti ir klestėti interesas, tai ypač svarbu mūsų &scaron

Kaip gyventi, persirgus onkologine liga: patarimai ir praktika

Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos (Darželio g. 10), Administracijos salėje (2 aukšte) s

Neišnešiotukų dienai mezgimo iniciatyva ir minėjimas

Lapkričio 17-ąją dieną minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Respublikinės Šiaulių ligonin

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

Vilniuje surengtas sportinio pokerio turnyras, kurio dalis surinktų lėšų skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu r

Klaipėdoje – nemokamas renginys „Tu – mano gyvenimo herojus“

Pirmą kartą Klaipėdoje lapkričio 16 dieną vyks nemokamas renginys "Tu – mano gyvenimo herojus“, skirtas

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

Vilniuje surengtas sportinio pokerio turnyras, kurio dalis surinktų lėšų skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu r

„Ūsai bėga“ – už Lietuvos vyrus, kurie gyvena trumpiausiai Europoje

Ketvirtą kartą organizuojamas bėgimas už vyrų sveikatą „Ūsai bėga“ Vilniuje. Miesto centre įvyksiantis bėgim

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar

Startuoja aktyvaus laisvalaikio projektas šeimoms – pirmasis renginys jau šį savaitgalį

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq

Startuoja aktyvaus laisvalaikio projektas šeimoms – pirmasis renginys jau šį savaitgalį

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq

Startuoja aktyvaus laisvalaikio projektas šeimoms – pirmasis renginys jau šį savaitgalį

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq

Startuoja aktyvaus laisvalaikio projektas šeimoms – pirmasis renginys jau šį savaitgalį

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq

Bendraminčių sambūris: gyvų sėklų šventė „Pasėkime ateitį”

Šį savaitgalį, sausio 20-21 d., Klaipėdos r., Doviluose (Klaipėdos g. 35) vyks Dovilų krašto gyventojų ir

Bendraminčių sambūris: gyvų sėklų šventė „Pasėkime ateitį”

Šį savaitgalį, sausio 20-21 d., Klaipėdos r., Doviluose (Klaipėdos g. 35) vyks Dovilų krašto gyventojų ir

Atsinaujinusiame projekte „Judėk sveikai“ – dvigubai daugiau nemokamų treniruočių kauniečiams

Prasidėję nauji Geltonojo šuns metai nemokamų treniruočių projektui „Judėk sveikai“ atnešė dau

Šv. Pranciškaus onkologijos centre – poezijos terapijos užsiėmimai

2018 m. vasario 23 d. (penktadienį) 12.30 val. Šv. Pranciškaus onkologijos centre (Savanorių g. 4, Klaipėd

Kursime sveikatos priežiūros inovacijas. Laukia prizas

Nepraleiskite progos! Jau kovo 2 – 4 d. „Hacker Games“ kursime sveikatos priežiūros inovacijas. Sudomi

Vilniuje ir Kaune veiks atviros klinikos centrinėse miestų aikštėse

Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgim

Vilniuje ir Kaune veiks atviros klinikos centrinėse miestų aikštėse

Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgim

Kardiologų IV jungtinė konferencija – Bistrampolio dvare

Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro specialistai drauge su Lietuvos sveikatos m

Inovatyvios širdies formulė

Spalio 4 d. 17 val. Inovatyvios medicinos draugija kviečia susitikti Gyvybės mokslų centre, pirmajame šio sezono

Atpažinti ir stebėti kraujo ligas moko tradicinė konferencija

Šeštą kartą rengiama konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“ &scaron

Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikoje - svarbūs mokymai specialistams

Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinika kartu su Europos Ginekologinės chirurgijos akademija bei su vie

Algirdo Kumžos knygos „Rasa. Po angelo sparnu” pristatymas

2011 metų rudenį palangiškei Rasai Rojienei buvo nustatyta ketvirtosios stadijos sarkoma, Rasai buvo 27-eri, o li

Uostamiestyje – nemokama patikra dėl melanomos

Melanoma – agresyviausias odos vėžys, užklumpantis vis jaunesnius žmones. Kasmet šia liga Lietuvoje suserga

Kraujo ligos: ką svarbu žinoti pacientui?

Lietuvoje per metus diagnozuojama apie 1500 kraujo ligų atvejų. Kokie yra kraujo ligų simptomai? Koks gydymas yra priein

Išsėtinės sklerozės draugijos renginys

Gegužės 30 d. 15 val. Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje vyks Klai

Pasaulinę aortos dieną – nemokama patikra

Rugsėjo 19-oji yra Pasaulinė aortos diena. Rugsėjo 20 d. šia proga Vilniuje, Katedros aikštėje bus įrengta

Žygis pajūriu: "Artimieji turi žinoti tavo sprendimą apie organų donorystę“

Šį šeštadienį (rugsėjo 21 d.) Smiltynėje (Klaipėdoje) vyks žygis pėsčiomis pajūriu - žinutę apie or

1675 organų donorams pagerbti 18-oje miestų liepsnos „Gyvasties“ žvakelės

Asociacijos „Gyvastis“ organizuojama iniciatyva organų donorams atminti kasmet sulaukia vis daugiau susidomė

Renginys Kaune: kaip gyventi, sergant cukriniu diabetu?

Cukriniu diabetu pasaulyje serga 425 milijonai žmonių – 1 iš 11 planetos gyventojų, ir vienas iš dvi

Vilniuje – kaulų čiulpų donorų registracijos "Pop Up"

Gruodžio 19 d., ketvirtadienį, nuo 11 iki 20 val. Vilniuje Pylimo g. 19 esančiame „Caffeine Roasters“ įvyks

Padėka donorams – donorus sergėjantis angelas

      Angelų kalvoje rugsėjo 13 d. (se

Nemokamai ir be siuntimo pasitikrinkime aortos diametrą

VUL Santaros klinikų medikai kviečia rugsėjo 19 d. nuo 11 iki 17 val. prie Mo muziejaus (Vilniuje, Pylimo g. 17) į Pasau

Sieks atkreipti visuomenės dėmesį į sudėtingą ir klastingą širdies ligą

Širdys nustoja plakusios ne tik dėl COVID-19 ligos – taip tvirtina kardiologai. Kiek daugiau nei metus visą

Sieks atkreipti visuomenės dėmesį į sudėtingą ir klastingą širdies ligą

Širdys nustoja plakusios ne tik dėl COVID-19 ligos – taip tvirtina kardiologai. Kiek daugiau nei metus visą

Šv. Magdalenos naktis – dėmesys ligai, kuri gresia kas vienuoliktai moteriai

Lietuvoje kasmet diagnozuojama daugiau nei 1500 naujų krūties vėžio atvejų, Europos Sąjungoje šia liga suserga ka

Konferencija apie kraujo ligas skatins pacientus aktyviai dalyvauti gydymo procese

Lapkričio 11 d. vyks tradicinė konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“. Šia

10-asis atviros psichiatrijos mėnuo „Meno terapija padeda atkurti gyvenimo spalvas“

Ruduo – bene spalvingiausias ir dosniausias metų laikas. Atėjus rudeniui nuimamas užaugintas derlius. Per metus sa

10-asis atviros psichiatrijos mėnuo „Meno terapija padeda atkurti gyvenimo spalvas“

Ruduo – bene spalvingiausias ir dosniausias metų laikas. Atėjus rudeniui nuimamas užaugintas derlius. Per metus sa

10-asis atviros psichiatrijos mėnuo „Meno terapija padeda atkurti gyvenimo spalvas“

Ruduo – bene spalvingiausias ir dosniausias metų laikas. Atėjus rudeniui nuimamas užaugintas derlius. Per metus sa

Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų