Trečiadienis, 2023.10.04
Reklama

10 priežasčių, kodėl valgyti šokoladą sveika

2017-10-09 16:46:26

Spalio 9-15 d. Jungtinėje Karalystėje jau 13-us metus iš eilės švenčiama Nacionalinė šokolado savaitė (angl. National Chocolate Week), kurios metu visoje šalyje vyks šimtai šokolado pristatymo, degustavimo, gamybos ir kitų renginių (renginių vietas galite sužinoti čia: https://www.chocolateweek.co.uk). Nacionalinę šokolado savaitę spalio 13-15 d. vainikuos Londono parodų centre „Olympia“ įvyksiantis grandiozinis renginys „The Chocolate Show“ .

Šokoladas. © VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Nors mėgautis šokoladu nereikia jokių pasiteisinimų, tačiau šokoladas gali labai teigiamai veikti jūsų sveikatą, žinoma, valgant jį su saiku:

Šokoladas stiprina kaulus. Baltojo šokolado mėgėjai gali džiaugtis faktu, jog 50 gramų šokolado plytelėje yra šeštadalis rekomenduojamos kalcio paros normos.

Šokoladas gali sumažinti spaudimą. Naujausių tyrimų duomenimis, šokolade ir kakavos gaminiuose gausu flavanolių, mažinančių kraujo spaudimą ir plečiančių kraujagysles. Šokolado valgytojai 12 proc. mažiau rizikuoja susirgti širdies ligomis ir 23 proc. mažiau rizikuoja patirti širdies smūgį. Italijos mokslininkai ištyrė, kad reguliariai nedidelėmis dozėmis vartojamas šokoladas gydo uždegimus, kurie susiję su širdies ir kraujotakos sutrikimais.

Šokoladas gali užkirsti kelią vėžio vystymuisi. Kakavos pupelėse yra pentamero – medžiagos, galinčios užkirsti kelią vėžinių ląstelių plėtrai. Mokslininkai išsiaiškiuno, jog šokolade esantis pentameras neutralizuodavo baltymus, būtinus vėžinių ląstelių augimui ir dalinimuisi.

Šokoladas gydo nuo kosulio. Prieš puldami gerti vaistus nuo kosulio, suvalgykite plytelę šokolado – šokolade esantis teobrominas raminančiai veikia smegenų dalį, kuri paskatina ūmius kosulio priepuolius.

Šokoladas sumažina diabeto riziką. Italijos L‘Aquila universiteto mokslininkai atrado, jog šokolado valgymas padidina jautrumą insulinui ir sumažina diabeto grėsmę.

Šokoladas gerai veikia odą. Pasak vokiečių mokslininkų, juodajame šokolade esantys flavonoidai apsaugo moterų odą nuo žalingo ultravioletinių spindulių poveikio, tačiau tai nereiškia, jog galima atsisakyti nuo saulės apsaugančio kremo.

Šokoladas padeda lengviau ištverti menstruacijas ir veikia kaip afrodiziakas. Šokolade esantys endorfinai sumažina nerimą, o magnis pakelia nuotaiką ir palengvina mėnesinių skausmus. Be to, mokslininkų teigimu, juodasis šokoladas daro įtaką seksualumą keliantiems pojūčiams ir veikia kaip natūralus afrodiziakas.

Šokoladas ilgina gyvenimą. Harvardo universiteto mokslininkai nustatė, jog nuolat valgant šokoladą gyvenimo trukmę vidutiniškai galima prailginti 2 metais – viena seniausių pasaulio gyventojų Jeanne Louise Calment, kuri numirė sulaukusi 122 metų, kiekvieną savaitę suvalgydavo daugiau nei kilogramą juodojo šokolado.

Šokoladas stiprina smegenų veiklą. Johns Hopkinso universiteto mokslininkai išsiaiškino, jog juodasis šokoladas apsaugo smegenų ląsteles nuo širdies smūgio sukeltos žalos. Natūralioje kakavoje esantis epikatechinas, kurio taip pat randama arbatose, vyne, kai kuriuose vaisiuose ir daržovėse, ne tik sumažina smegenų pažeidimo grėsmę, tačiau ir sustiprina atmintį. Be to, pagal savo poveikį ir naudą, epikatechinas dažnai gretinamas su antibiotikais ir anestetikais.

Juodasis šokoladas saugo dantis nuo karieso. Saldumynai ir sveiki dantys – du nesuderinami dalykai, tačiau juodajame šokolade gausu kalcio, kuris reikalingas, kad dantys ir kaulai būtų tvirti ir sveiki. Be to, šokolade esantis taninas turi ir antibakterinių savybių, kurios neleidžia susidaryti dantų apnašoms, o floridas stiprina dantų emalį.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: šokoladas
Kategorijos: Sveika mityba
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Slenka plaukai ir jokie serumai nepadeda? Susirūpinkite sveikata
Plaukų slinkimas įspėja ne tik apie vitaminų ar mikroelementų stygių. Tai gali signalizuoti apie patirtą ilgalaikį stres...
Garsai atrodo išblukę? Pasitikrinkite klausą
Viena iš pagyvenusių žmonių amžiaus problemų – nusilpusi klausa, kurios nesprendžiant ima lydėti įvairios fizinės...
Ar tikrai elektrinis šepetėlis valo dantis geriau už tradicinį?
Šiais laikais elektrinių dantų šepetėlių galima rasti turbūt kiekviename didesniame prekybos centre, o atsiliepimų apie...
„Rožinę savaitę“ moteris kvies pasitikrinti krūtis
Kasmet krūtų vėžys nusineša beveik pusės tūkstančio Lietuvos moterų gyvybes, o krūties vėžio diagnozę išgirsta daugiau k...
Kompensuoti negalima numirti: kablelį vis dar dedame onkologinių pacientų nenaudai
Įsivaizduokite, jums reikalingi inovatyvūs onkologiniai vaistai, tačiau Lietuvoje jie nėra kompensuojami. Turite tokius...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų