Sekmadienis, 2023.05.28
Reklama

Rastas būdas, kaip dar labiau sumažinti vaistų kainas pacientams

Sveikatos apsaugos ministerijos informacija | Šaltinis: vlmedicina | 2018-07-13 11:39:10

Nuo šiol žmonės už kompensuojamuosius vaistus turės primokėti mažiau, nes keičiasi kompensuojamųjų vaistų kompensavimo lygiai. Tai reiškia, kad valstybė Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis kompensuos dar didesnę dalį pacientų mokamų priemokų už vaistus. Dėl to žmonėms primokėti perkant tam tikrus vaistus vaistinėse reikės mažiau arba išvis nereikės, priklausomai nuo to, koks vaistas bus įsigyjamas.

© Graphicstock.com

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) konstatuoja, kad ambulatoriniam gydymui skirti vaistai yra svarbiausia ir vienintelė priežastis, dėl ko Lietuvoje visi gyventojai patiria nepakeliamas išlaidas.

„Siekiant mažinti finansinę naštą tenkančią pacientams, PSO ekspertai rekomenduoja pasitelkti kitų šalių, kurios priskiriamos prie stipriai finansiškai apsaugotų šalių, pavyzdžius ir mano, kad būtų tikslinga suvienodinti kompensavimo lygmenis, nustatyti pacientų priemokų „lubas“ bei sukurti pacientų priemokų dengimo sistemą mažas pajamas gaunantiems gyventojams. Taigi siekiant užtikrinti, kad pacientai finansiškai kuo mažiau nukentėtų, jei susirgo liga, kuri kompensuojama ne 100 proc., ketiname palaipsniui didinti kompensavimo lygmenis, kad nebūtų diskriminuojamos tam tikros sergančiųjų grupės“, – sako ministras A. Veryga.

Naujasis kainynas parengtas pagal naują kompensuojamųjų vaistų bazinių kainų ir paciento priemokų už juos apskaičiavimo tvarką bei patvirtinant pacientų priemokų „lubas“, leis sutaupyti apie 7,2 mln. eurų PSDF biudžeto lėšų metams ir smarkiai sumažins pacientų priemokas.

„Atsižvelgiant į situaciją, buvo nuspręsta, kad 2018 m. jau sutaupytos PSDF biudžeto lėšos ir numatomas taupymas dėl naujo Kainyno leidžia kompensuoti naujus vaistinius preparatus ir taip pat padidinti kai kurių ligų kompensuojamųjų vaistinių preparatų kompensavimo lygmenis“, – teigia sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė.

Pacientų forumo valdybos pirmininkės, asociacijos „Kraujas“ vadovės Ievos Drėgvienės teigimu, pagaliau buvo priimtas sprendimas, kurio pacientai seniai laukė.

„Kompensavimo lygių padidinimas palies šimtus tūkstančių pacientų ir gerokai sumažins jiems finansinę naštą bei leis sutaupyti nemažai lėšų, kurias bus galima skirti kitoms reikmėms“, – sako I. Drėgvienė.

Šiuo metu numatoma kelti kompensuojamųjų vaistinių preparatų skirtų kraujotakos sistemos ligoms ir esant lipoproteidų apykaitos sutrikimams ir kitoms lipidemijoms gydyti, kompensavimo lygį – vietoje 80 proc. nustatant 90 proc. Prognozuojamos papildomos PSDF biudžeto išlaidos šiems vaistams sudarytų apie 3,6 mln. eurų.

O infekcinėms ir parazitinėms ligoms, endokrininėms, mitybos ir medžiagų apykaitos ligoms, nervų sistemos ligoms, akies ir jos priedinių organų ligoms, virškinimo sistemos ligoms, jungiamojo audinio ir skeleto-raumenų sistemos ligoms, urogenitalinės sistemos ligoms, esant nėštumui, gimdymui ir laikotarpiui po gimdymo, esant įgimtoms formavimosi ydoms, deformacijoms ir chromosomų anomalijoms, esant simptomams, pakitimams ir nenormaliems klinikiniams bei laboratoriniams radiniams, kai persodinti organai, audiniai ir kitos būklės, kompensavimo lygį kelti vietoje 80 ar 90 proc. nustatant 100 proc. kompensavimą. Tai kainuotų apie 4,6 mln. eurų papildomų PSDF lėšų.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Lėtinė inkstų liga paliečia milijonus europiečių: kaip ją atpažinti?
Be jokių išankstinių simptomų organizmą apnuodijanti lėtinė inkstų liga kasdien apsunkina gyvenimą daugiau nei 100 milij...
Pagalba kenčiantiems nuo psichikos ligų prieinama ne tik specializuotose įstaigose
„Ilgą laiką kęsti psichologinį diskomfortą, susitaikyti su slogia nuotaika, prarastu gyvenimo džiaugsmu ar bandyti...
Veiksmingiausi būdai pasirūpinti savo psichikos sveikata
Dabartiniame pasaulyje, susiduriant su pandemija, klimato kaita, finansiniu nesaugumu, karu ir kitais iššūkiais, tinkamo...
Kepenys – vienas svarbiausių organizmo instrumentų: kaip atpažinti ir gydyti pažeidimus?
Kepenys – didžiausias žmogaus vidaus organas bei stambiausia virškinimo liauka atliekanti daugiau nei 500 funkcijų...
Pablogėjusi savijauta gali reikšti skydliaukės sutrikimus. Kaip atpažinti?
Slenkantys plaukai, nerimas, svorio pokyčiai – skydliaukės hormonų disbalanso pranašais gali tapti simptomai,...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar naudojate odos apsaugą nuo saulės?
Taip, naudoju kremą su SPF 50
Taip, naudoju įvairius kremus
Ne, nes noriu kuo daugiau įdegti
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų