Penktadienis, 2025.05.02
Reklama

Nepervertinkite savo jėgų karštą dieną: pavojingos valandos nuo 11 iki 16

Audinga Satkūnaitė | 2019-06-04 13:13:09

Nuo antradienio Lietuvoje kai kuriose vietovėse termometro stulpelis turėtų šoktelėti iki 30 laipsnių. Į tai numoti ranka nereikėtų, o pirmiausia derėtų pasirūpinti tuo, kad po ranka būtų pakankamai skysčių. Ir tai, šiukštu, neturėtų būti alkoholiniai gėrimai.

© Fotolia.com

 

Karštą dieną pažeidžiamiausi yra vaikai iki 2 metų ir žmonės, turintys sveikatos problemų, ypač susijusių su širdies ir kraujagyslių ligomis, bei 65 metų ir vyresnio amžiaus žmonės.

„Dažnai nutinka, kad jauni žmonės neįvertina rizikos būti ilgą laiką saulėje, todėl jie netenka skysčių, nes mažai jų vartoja, būna netinkamai apsirengę.

Svarbiausia, kad ir kur žmonės vyktų – į gamtą, sodą, mišką ar kitur – reikia turėti skysčių“, – portalui LRT.lt sakė Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties dispečerinės tarnybos vadovas Vytenis Keršys.

Anot jo, esant karštai dienai išgerti buteliuką skysčių yra per mažai. Per visą dieną reikia suvartoti 1–1,5 litro skysčių. „Tai tikrai neturėtų būti alus ar kitokie alkoholiniai gėrimai. Gali būti paprastas arba mineralinis vanduo, šaltos arbatos, sultys.

Tačiau nereikia pamiršti, kad jos turi nemažai cukraus“, – kalbėjo V. Keršys. Pasak jo, fizinis aktyvumas lauke ir buvimas tiesioginėje saulėje turėtų būti ribojamas, ypač vidurdienį – nuo 11 iki 16 valandos. Šiuo laiku birželio ir liepos mėnesiais saulės aktyvumas būna labai didelis.

Pašnekovo tikinimu, jeigu žmogus yra gamtoje, turėtų rinktis vietą pavėsyje.

O tie, kurie nori pasideginti, tai turėtų daryti vos keletą minučių. Prieš deginantis pirmiausia būtina apsirūpinti apsauginiais kremais nuo saulės, kurie turėtų kuo didesnį apsaugos faktoriaus skaičių.

Taip pat, V. Keršio teigimu, svarbus ir maistas, todėl karštomis dienomis reikėtų vengti riebių ir sunkiai virškinamų patiekalų. Į ką dar atkreipti dėmesį: – Stenkitės būti patalpose, kuriose yra įrengti ventiliatoriai ar oro kondicionieriai; – eidami į lauką užsidėkite galvos apdangalą ir dėvėkite akinius nuo saulės su UVA ir UVB filtru; – dėvėkite lengvus, šviesius, natūralaus audinio, neveržiančius, orui pralaidžius drabužius; – palaikykite namų aplinką vėsią.

Jeigu yra galimybė, miegokite vėsesniame kambaryje.

Skubiai kreipkitės į medikus:

– esant gausiam prakaitavimui ir raumenų mėšlungiui (traukuliams);

– kūno temperatūrai pakilus iki daugiau nei 40 laipsnių, esant karštai ir šlapiai odai;

– radę sumišusį ar be sąmonės žmogų.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Slaugydami sergančiuosius suserga ir jų artimieji
„Net ir vyrai skundžiasi, kad pakelti sergantį žmogų yra labai sunku, vėliau atsiranda stuburo problemų, nukenčia...
Pavasarinė akių alergija: kaip ją atpažinti ir apsaugoti regėjimą?
Atėjus pavasariui, daugelis džiaugiasi bundančia gamta, šiltesniais orais ir ilgėjančiomis dienomis, tačiau kartu su žyd...
Kodėl sanatorinis gydymas vis dar painiojamas su paprastu poilsiu viešbutyje?
Poilsis, procedūros, ramybė – šiuos elementus siūlo tiek sanatorijos, tiek viešbučiai ar SPA centrai, todėl nereta...
Hemofilijos nevaržomas gyvenimas: nuo kraujavimų valdymo iki visavertės profilaktikos
Hemofilija – liga, kurią ilgus metus lydėjo baimė, skausmas ir gyvenimo apribojimai, šiandien tampa vis geriau val...
Nauja galimybė pacientams Šiaurės Lietuvoje – Šiauliuose pradėtos intravitrealinės injekcijos
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje pradedama teikti itin svarbi paslauga akių ligomis sergantiems pacientams – nuo...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų