Atėjus šiltajam sezonui vis dažniau susiduriama su padidėjusio prakaitavimo problema. Tampa nemalonu, kai drabužiuose ties pažastimis išryškėja prakaito dėmės, o gėdos jausmas užklumpa, kada atėjus į svečius ir nusiavus batus jaučiamas stiprus prakaito kvapas. Tai ne tik sugadina mums nuotaiką, bet ir sukelia psichologinių sutrikimų. Tad, kaip tai sustabdyti padidėjusį prakaitavimą bei kokios priemonės yra efektyviausios?
Dezodorantas ar antiperspirantas?
Dezodorantai bei antiperspirantai yra pačios populiariausios priemonės kovojant su prakaitu. Tačiau, pasak mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkės Kristinos Zacharevič, dažnas nežino, kuo šios priemonės skiriasi, ir dėl to jas naudoja netinkamai.
„Turbūt pastebėjote, kad dezodorantai yra labai stipraus kvapo, neretai primenantys parfumerijos gaminius. Tai yra ne veltui – šios priemonės yra skirtos kovai su nemaloniu kvapu. Būtent dezodorantai naikina bakterijas, kurios sukelia nepageidaujamus kvapus. Tuo tarpu antiperspirantų sudėtyje esančios metalo druskos mažina prakaitavimą“, – pastebi vaistininkė.
Be to, pastebima, jog norint, kad šios priemonės būtų maksimaliai veiksmingos, reikia jas naudoti tik ant švarios odos.
Rutulinis, pieštukinis ar purškiamas?
Šiuo metu prekyboje yra labai didelis dezodorantų ir antiperspirantų asortimentas. Dažnai tampa sunku išsirinkti tinkamiausią variantą. Pieštukinis dezodorantas neretai palieka ant drabužių dėmes, todėl juo pasitepus reikėtų palaukti kelias minutes, kol jis išdžius ir tik tada rengtis.
Tuo tarpu rutulinis dezodorantas dėl savo formos lengvai pasiekia sunkiai prieinamas kūno vietas, dėl to yra padengiama visa pažastų sritis. Nors neretai šis dezodorantas sukuria drėgmės pojūtį, tačiau yra mažesnėse pakuotėse, dėl to puikiai tinka kelionėms.
Purškiami dezodorantai yra gana veiksmingi, kadangi išdžiūva vos per kelias minutes. Prieš naudojant priemonę reikėtų gerai suplakti, kad produkte esamos medžiagos susimaišytų. Norint išvengti dėmių ant drabužių, patariama priemonę purkšti 15 cm atstumu.
Be to, dezodoranto bei antiperspiranto patariama nenaudoti, jeigu ruošiamasi eiti degintis. „Kai kurios priemonės dezodorantuose esančios reaguoja su saulės spinduliais, todėl po pasimėgavimo saulės voniomis gali atsirasti pigmentinių dėmių bei padidėti odos jautrumas saulės spinduliams“, – pastebi „Camelia“ vaistininkė K. Zacharevič.
Vengti guminės avalynės
Nustatyta, kad apie 60 proc. žmonių skundžiasi pėdų arba delnų prakaitavimu. Intensyvų pėdų prakaitavimą gali sukelti plokščiapadystė arba sintetinių audinių kojinių dėvėjimas. Norint to išvengti, patariama kuo dažniau dėvėti natūralių audinių kojines, o šiltuoju sezonu – rinktis medvilnines.
Tačiau neretai karštuoju metų sezonu kojinių iš vis nedėvima, kadangi mūvima gana atvira avalynė. Pasak vaistininkės, tai yra didelė klaida, kadangi mūvint batus be kojinių, kojos dar labiau prakaituoja, o avalynė prisigeria prakaito ir kaupia bakterijas.
Taip pat pėdų prakaitavimui didelės įtakos turi ir mūvima avalynė. Patariama vengti guminių batų, rinktis natūralios odos batelius arba basutes, kadangi natūralios odos gaminiai turi kvėpavimo savybių ir nekaupia prakaito.
Vengti stimuliuojančių medžiagų ir alkoholio
Mityba itin svarbi sveikai organizmo būsenai palaikyti. Ne išimtis ir siekiant sumažinti prakaitavimo problemą. Tad patariama laikytis sveikos mitybos principų, ypač vengti aštraus, riebaus maisto, kuris sukelia itin gausų prakaitavimą.
„Gausesnį prakaitavimą taip pat sukelia ir stimuliuojančios medžiagos, tokios kaip kava, arbata bei alkoholis. Todėl vertėtų jų vengti ir valgyti daugiau žuvies produktų, kurie mažina prakaitavimą“, – teigia vaistininkė K. Zacharevič.