Ketvirtadienis, 2025.07.03
Reklama

Vasaros pas močiutę naudingos jūsų vaiko sveikatai

vlmedicina.lt | 2015-09-19 00:01:48

Kas gali padėti jūsų vaikui ar paaugliui susikalbėti su jumis? Kas gali padėti jūsų atžalai turėti mažiau elgesio ar emocinių problemų dabar ir ateityje? Ne, nebūtinai vaikų ar paauglių psichologas ar bevaisiai jūsų pačių bandymai sudėlioti viską į vėžes. Atsakymas kur kas paprastesnis. Tai – vaiko seneliai. Tai – jūsų tėvai.

Valgo vyšnias
Dianos Jagėlaitės-Čeginskienės nuotr.

Apie senelių naudą vaiko ir jo tėvų gerovei rašoma žurnale „American Journal of Orthopsychiatry“. Artimo bendravimo su seneliais nauda vaikams kartais didesnė net už tą naudą, kuri gaunama vaikui artimai bendraujant su savo tėvais.

Nors seneliai dažniausiai laikomi vaikų priežiūros alternatyva, kai tėvai daug dirba, yra užsiėmę kitais reikalais, nori ištrūkti dviese į pasimatymą ar pailsėti vasarą nuo mažųjų padaužų, į viską reiktų pasižiūrėti ne tik iš šios pragmatiškos ir patogios pusės.

Naujausias tyrimas atskleidžia, kad seneliai gali būti tarpine grandimi, gerų santykių palaikytojais tarp vaiko ir tėvų.

Tyrimas atliktas Jeruzalės universitete Izraelyje. Buvo apklausti 1405 paaugliai nuo 12 iki 18 metų. Tyrimo dalyvių buvo klausinėjama apie sudėtingas gyvenimiškas situacijas. Situacijos buvo susijusios su padidėjusiu hiperaktyvumu, emociniu nestabilumu (per dideliu jaudinimusi, nuogąstavimu), socialinėmis problemomis – kitų vaikų engimu, kovojimu su bendraamžiais dėl ko nors. Taip pat tyrimo dalyviai vertino ir savo santykius su tėvais bei seneliais.

Paauglių pateikti duomenys buvo vertinami pagal gebėjimo susidoroti su sunkiomis aplinkybėmis skalę. 40 taškų žymėjo patį sunkiausią įmanomą prisitaikymą, 0 taškų - lengviausią. Tyrimo metu gautas vidurkis buvo 11,5 taško. Tačiau lengviausiai su problemomis ir rūpesčiais, užklupusiais namie, mokykloje ir bendraujant su aplinkiniais, susidorojo viena paauglių grupė. Ši grupė pasižymėjo tvirtais santykiais su seneliais. Net 60 proc. tokių senelių ir močiučių turėjo daugiau nei 70 metų. Ypač geru gebėjimu susidoroti su rūpesčiais ir problemomis pasižymėjo tie paaugliai, kurie puoselėjo gerus santykius tiek su tėvais, tiek su seneliais.

Tačiau vaikų, kurie palaikė vidutiniškai gerus santykius su tėvais, bet palaikė labai gerus santykius su seneliais, geba susidoroti su problemomis buvo geresnė nei tų vaikų, kurie palaikė gerus santykius su tėvais, bet nesutarė su seneliais.

Šaltinis:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26237053


VLmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sveikatingumo pleistrai užkariauja rinką: greitas sprendimas ar tiesiog placebas?
Sveikatingumo pleistrai (angl. wellness patches) – viena sparčiausiai plintančių naujovių pasaulinėje sveikatingum...
Karštis ir sveikata: kaip apsisaugoti karštomis vasaros dienomis
Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos įspėja apie pavojingą meteorologinį reiškinį – kar...
Uogų sezonas: kas stiprina organizmą, o kas – sukelia audrą pilve?
Vasara – puikus metas pasimėgauti šviežiomis sezoninėmis uogomis ir vaisiais. Ar žinojote, kad net ir sveikiausios...
Kaip išgerti rekomenduojamą kiekį vandens per dieną
Naujausias tyrimas rodo, kad Lietuvos gyventojai vis dar neišgeria tiek vandens, kiek rekomenduoja specialistai. Nors pa...
Apie Z kartos darbuotojus: nejausdami prasmės, drąsiai ieško naujų galimybių
Z karta – tai žmonės, gimę maždaug 1997–2012 metais. Vyresnieji šios kartos atstovai jau aktyviai dalyvauja...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų