Antradienis, 2024.03.19
Reklama

Šeimos gydytoja: vaiko pramogos lauke svarbios ir žiemą

silutesnaujienos.lt | 2014-02-07 10:19:02

Šeimos, auginančios mažus vaikus, žiemą daugiau laiko leidžia namuose. Praktika rodo, jog dažnai tėvai pernelyg atsargiai planuoja šeimos laisvalaikį gryname ore, bijodami peršalimo, alergijų bei kitų negalavimų, gresiančių vaikui.

Žiema
Redakcijos archyvo nuotr.

Šeimos gydytoja Aušra Urbutienė ramina visus dvejojančius tėvus bei skatina juos kuo daugiau laiko žiemos metu su vaikais leisti lauke, gryname ore. Gydytoja pristato svarbiausius laisvalaikio gryname ore privalumus vaiko sveikatai.

„Atsakingai suplanuotos pramogos lauke vaikui suteiks didesnę naudą nei pasyvus laisvalaikis namie. Tenka pastebėti, jog dažniausiai tėvai bijo, kad vaikas susirgs, ir todėl žiemos metu renkasi veiklas uždarose patalpose. Svarbu įsidėmėti, jog to išvengiama teisingai parinkus drabužius, vaikams skirtas odos priežiūros priemones bei reguliuojant buvimo lauke laiką“, - teigia šeimos gydytoja, pristatanti svarbiausias aktyvaus laisvalaikio gryname ore naudas vaikams.

Tvirtesnė ir sveikesnė kaulų - raumenų sistema

Pasak A. Urbutienės, vaiko kaulų - raumenų sistema formuojasi veikiama tiek išorinių, tiek vidinių veiksnių. Nuolatinis judėjimas skatina vaiko augimą, būdamas gryname ore netgi žiemos metu kartu su saulės spinduliais jis apsirūpina vitaminu D, reikalingu organizmo atraminėms funkcijoms vystytis ir palaikyti.

Mažesnė diabeto ir antsvorio rizika

Viena valanda, praleista gryname ore, teigiamai veikia augančio vaiko svorį, teigia šeimos gydytoja. Fiziškai aktyvus vaikas yra mažiau linkęs priaugti svorio, gerėja medžiagų apykaitos procesai, taip pat mažėja diabeto rizika. Geresnė rega. Užsienio šalių studijos parodė, jog gryname ore reguliariai būnantys vaikai rečiau susiduria su trumparegyste bei akinių poreikiu jauname amžiuje.

Mažesnis hiperaktyvumas

Aktyvaus laisvalaikio planavimas lauke gali padėti šeimoms, susiduriančioms su vaikų hiperaktyvumu. Šeimos gydytojos teigimu, į lauko pramogas nukreipta energija teigiamai veikia hiperaktyvių vaikų sveikatą, kadangi padeda vaikui atsipalaiduoti natūralioje aplinkoje.

Formuojasi pozityvus požiūris

Žmogaus aplinkos suvokimas formuojasi nuo mažens. Aktyvus laisvalaikis lauke padeda formuoti pozityvią vaiko pasaulėžiūrą, mažina agresyvumo, depresijos riziką. Vaikas sėkmingiau koncentruoja dėmesį. Žiemos metu ilgiau būnant uždarose patalpose vaikams tenka ieškoti alternatyvių užsiėmimų, dažnai pasirenkamas televizoriaus žiūrėjimas, kuris skatina dėmesio koncentracijos sutrikimus. Pasak A. Urbutienės, lauke praleistas laikas teigiamai veikia koncentraciją ir padeda vaikui lengviau sutelkti dėmesį.

Skatinamas kūrybiškumas

Buvimas lauke vaikui padeda pažinti naujas formas, kvapus, spalvas, reiškinius. Kiekvienas naujas objektas lavina vaiko vaizduotę ir skatina kūrybiškumą, o žiemą tie patys objektai atrodo kitaip negu vasarą, teigia šeimos gydytoja.

Sėkmingesnė socializacija

A. Urbutienės teigimu, laisvalaikį lauke leidžiančio vaiko socialiniai įgūdžiai yra geresni, kadangi dažnai pramogaujant, žaidžiant kartu su kitais vaikais randama draugų, mokomasi veikti ir kurti kartu.

Pagrindas geresnei vaiko sveikatai ateityje

Vaikystėje išugdyti laisvalaikio įpročiai, reguliarios pramogos, fizinis aktyvumas gryname ore net ir tada, kai šalta, yra svarbus pamatas sveikai vaiko raidai ir fizinei bei psichinei sveikatai ateityje.


Logo

 

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nemiga gali byloti apie galybę sveikatos sutrikimų: į ką atkreipti dėmesį
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo s...
Gydytoja psichiatrė:  kodėl vyresniame amžiuje vienatvė išgyvenama itin skaudžiai
Žmogus – sociali būtybė, kuriai bendravimas yra nepakeičiamai reikalingas. Kita vertus, nemaža dalis žmonių visišk...
Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama alkoholiu, vaistais ir narkotinėmis medžiagomis
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai pl...
5 dažniausios regėjimo problemos – kaip jas spręsti?
Žmogaus akis – sudėtingas organas, kuris iš aplinkos priima daugiausiai informacijos. Akių dėka žmogus ne tik mato...
Svarbiausi kokybiško poilsio komponentai: čiužinys, antčiužinis ir patalynė
Visi puikiai žinome, kad kokybiškas poilsis nakties metu užtikrina gerą nuotaiką, darbingumą ir bendrą savijautą. Vis dė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų