Penktadienis, 2024.04.26
Reklama

Ministerija ragina tėvus skiepyti vaikus nuo tymų

Šaltinis: vlmedicina | 2019-03-13 11:53:39

Sveikatos apsaugos ministerija dar kartą atkreipia visuomenės dėmesį į tymų grėsmę ir ragina tėvus skiepyti vaikus. Tėvams būtina įvertinti ne tik savo vaikų situaciją, bet ir kokią grėsmę nesiskiepijimas kelia kitiems visuomenės nariams, ypač – kūdikiams.

„Ligos plitimui užkertamas kelias, kai 95 iš 100 žmonių turi imunitetą ligai. Lietuvoje stebimas ženklus paskiepijamų vaikų dalies mažėjimas, dėl to formuojasiimlių tymams žmonių grupės ir tymų virusas gali plisti. Tokiu atveju labai išauga rizika tiems, kurie yra neskiepyti, pavyzdžiui, vaikams iki vienerių metų amžiaus“, – sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Ministras A. Veryga kviečia tėvus domėtis įrodymais pagrįsta informacija, o ne viešojoje erdvėje skleidžiamais mitais, ir kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigas dėl vaikams priklausančių skiepų.

Kovo 12 d. duomenimis, Lietuvoje patvirtinta apie 120 tymų atvejų, iš jų maždaug pusė – Kaune. Apie trečdalį susirgusiųjų – neskiepyti vaikai. Tymų atvejų skaičius ir toliau auga.

Skaičiuojama, kad kai kuriose savivaldybėse paskiepijama mažiau nei 90 proc. vaikų, ir tai sudaro prielaidas tymų virusui plisti, ateityje sukeliant ligos protrūkius. Iš didžiųjų miestų padėtis itin pavojinga Kaune ir Klaipėdoje.

Paskiepijamų vaikų dalis mažėja nuo 2009 metų – 2009 m. siekė 97,0 proc., 2018 m. – vos 92,2 proc.). Tai kelia realią grėsmę žmonėms, kuriems skiepytis pagal amžių dar anksti, ar tiems, kuriems nesusiformavo imunitetas po skiepų, susirgti tymais.

Labai svarbu, kad kuo daugiau žmonių būtų pasiskiepiję ne tik nuo tymų, bet ir raudonukės bei epideminio parotito. Kad susiformuotų ilgalaikis imunitetas, vaikai nuo šių trijų ligų skiepijami du kartus – pirmąja doze 15-16 mėn. amžiaus, antrąja – 6-7 metų amžiaus.

Kaip rodo kitų Europos šalių pastarųjų metų patirtis, žmonėms nesiskiepijant gali kilti protrūkių, sukeliančių tūkstančius ligos atvejų ir net nusinešančių dešimtis gyvybių.

Norint išvengti protrūkių, būtina išlaikyti siektiną pasiskiepijusių žmonių procentą (95 proc.) kiekvienoje savivaldybėje, visoje šalyje. Tai yra vienintelė priemonė, leidžianti užtikrinti, kad nebūtų protrūkių, ir net išnaikinti tymus kaip susirgimą iš viso. To siekia visos pasaulio šalys.

Visos tarptautinės organizacijos, įskaitant Pasaulio sveikatos organizaciją, Europos Tarybą, Europos Komisiją ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centrą, ragina šalis siekti, kad pasiskiepijusių žmonių būtų tiek, kiek leistų užkirsti kelią ligos protrūkiams, bei bendromis jėgomis išnaikinti tymus ir raudonukę.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: tymai, skiepai
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nauja farmacinės rūpybos paslauga leis rečiau lankytis pas gydytoją dėl recepto išrašymo
Nuo kitų metų pradžios gydytojai galės išrašyti vaistus ilgiau nei pusmečiui, t. y. 6–12 mėnesių laikotarpiui. Tač...
Pavasario saulė taip pat gali pakenkti odai ir ją nudeginti
Po permainingų pavasario orų mėgaudamiesi pasiilgta saule, žmonės dažnai daro vieną klaidą – nepasirūpina odo...
Ir maistas, ir vaistas: salierai padės detoksikuotis pavasarį
Salierai auginami jau tūkstančius metų: jų ištakos siekia Viduržemio jūros regioną, kur senovės Graikijoje ir Romoje sal...
Verta žinoti būsimiems ir esamiems tėvams: šleivapėdystė ir šleivojimas – skirtingi dalykai
„Nebūk šleivapėdis", – tėvai subara vaiką, kuris eidamas pėdas ant pagrindo stato ne lygiagrečiai, o įs...
Kaip sportuoti saugiai: pataria gydytojas kardiologas
Daugiau nei prieš tūkstantį metų persų kilmės gydytojas ir filosofas Avicena sakė: „Judėjimas gali pakeisti daugel...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų