Antradienis, 2025.07.08
Reklama

Laktozės netoleravimas gali būti gydomas probiotikais

vlmedicina.lt | 2013-03-07 00:02:36

Lietuvoje dešimtys tūkstančių žmonių kenčia nuo banalaus sveikatos sutrikimo - laktozės netoleravimo maisto produktuose. Nauji tyrimai rodo, jog probiotikai gali ženkliai pagerinti šių ligonių simptomus.

Pienas
Ligitos Sinušienės nuotr.

Rekomenduoja išbandyti kiekvienam

Probiotikų efektyvumas priklauso nuo to, kurioje žarnos vietoje išskiriama bakterinė betagalaktozidazė. Būtent šis fermentas suskaldo pieno cukrų. Idealiu atveju jis turėtų būti išskiriamas viduriniame plonosios žarnos segmente. Taip pat efektyvumas priklauso nuo to, kokios rūšies fermentas yra naudojamas.

Pilotiniame tyrime dalyvavo 11 laktozės netoleravusių pacientų. Jų simptomai po gydymo probiotikais reikšmingai pagerėjo.

Po šio tyrimo pradėta didesnė studija įtraukė 60 ligonių. Po 10 dienų gydymo net 35 proc. pacientų H2-testo rodikliai normalizavosi.

Neseniai paskelbtos analizės, įtraukusios 10 atsitiktinės imties tyrimų, duomenimis, laktozės netoleravimo simptomai gali būti efektyviai gydomi probiotikais ir juos reikėtų išbandyti kiekvienam pacientui.

Reikia koreguoti mitybą

Gydytojas endoskopuotojas Vidmantas Žindžius „Vakarų Lietuvos medicinai“ paaiškino, kad laktozės, t. y. cukraus, kurio yra karvės piene, netoleravimas susijęs su tuo, kad kai kurių žmonių organizmas gamina nepakankamą kiekį laktazės – laktozę skaidančio fermento. Tai gali pasireikšti jau kūdikiams, gali žmogui senstant.

„Kai laktazės nepakankamumas tampa reikšmingas, tada laktozė lieka neskaldyta ir žmogaus organizmas pradeda jos atsisakyti arba šalinti. Paprastai tai sukelia įvairius žarnyno veiklos sutrikimus - diskomfortą, pūtimą, gurgėjimą, viduriavimą. Viduriuojant pašalinamos ir kitos svarbios  medžiagas, atsiranda mitybos sutrikimai, nepakankamumas.  Jei mažametis vaikas arba kūdikis laktozės netoleruoja nuo gimimo, jam geriant karvės pieną neauga svoris. Gydytojui nustačius laktozės netoleravimą, reikia keisti maitinimą“, - paaiškino V. Žindžius.

Jis visgi sakė abejojantis, kad  probiotikai gali pakeisti laktazės trūkumą,  nors neabejoja, kad jie gali pagerinti virškinimą, nes skatina žarnyno mikrofloros gyvenimą.

vlmedicina.lt

Šaltiniai

J Fam Pract 2005, 54, 613-20

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pažangus gydymas padėjo įveikti sunkią atopinio dermatito formą
„Vis liečiu ir liečiu savo odą negalėdama patikėti, kad ji mano... niekada neturėjau tokios gražios odos“, &...
Slaptas nuovargio kaltininkas – magnio trūkumas. Gydytojos patarimai
Magnis – svarbus mineralas, veikiantis šimtus organizmo procesų: nuo energijos gamybos iki nuotaikos ar net širdie...
Saugus poilsis prie vandens: kaip pasirūpinti savimi ir kitais
Vasarą daugiau laiko leidžiant prie vandens telkinių, svarbu prisiminti pagrindines saugaus elgesio taisykles, kad poils...
Inkstų akmenligė – ne vien ūmus skausmas, o viso organizmo signalas
Staigus, nepakeliamas skausmas šone, lyg badytų aštriu peiliu. Pykinimas, vėmimas, skausmingas šlapinimasis. Tai –...
Vėluojančios mėnesinės, kraujavimas dukart per mėnesį, nuotaikų svyravimai – ar tai normalu?
Nemažai moterų į gydytojus vis dar kreipiasi dėl tariamų menstruacijų ciklo sutrikimų, kurie dažnai pasirodo esantys nat...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų